ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2010 року 15 год. 02 хв. Справа № 2а-6993/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лазаренко М.С.
при секретарі Гончаренко Н.А.
за участю представників
від позивача: Троян В.В. (розпорядження №123 від 16.02.2009р),
Козаченко І.В. (довіреність №188, від 23.11.2009р.)
від відповідача:Третяк А.М. (довіреність №219/7/10 від 19.01.2010р.)
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Комунального підприємства «Михайлівське житлово-комунальне господарство»
до: Державної податкової інспекції у Михайлівському районі Запорізької області
про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення та зобов'язання здійснити відповідний перерахунок
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Михайлівське житлово-комунальне господарство» звернулося з адміністративним позовом до державної податкової інспекції у Михайлівському районі Запорізької області про визнання нечинним податкове повідомлення-рішення №0000062300/0 від 01.10.2009р. на суму 90279 грн. частково, в частині суми боргу 90279 грн. та зобов'язати здійснити відповідний перерахунок суми боргу та штрафних (фінансових) санкцій за 2008 рік посилаючись на те, що акт перевірки №7/23/35319513 від 23.09.2009р. не підписаний керівництвом позивача та надано пояснення, згідно яких зазначено, що на період за який проводилась перевірка підприємство фактично користувалося лімітами підприємства КП «Михайлівське ВУЖКГ» на підставі укладеного договору оренди №1 від 14.01.2008р., термін дії якого становив до 31.12.2008р., так як фактичні обсяги вивезення твердих побутових відходів КП «МЖКГ» залишилися на рівні лімітів виділених для підприємства, яке перебувало у стадії ліквідації. Крім того, КП «Михайдівське ЖКГ» відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб зареєстровано 21.12.2007р., у зв'язку з чим не мав можливості замовити для новоствореного підприємства ліміти на 2008р., як це передбачено п.12 Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №1218 від 03.08.1998 (далі - Постанова №1218).
Відповідачем подано заперечення проти адміністративного позову, відповідно до яких позов не визнають та просить у задоволенні позову відмовити повністю, посилаючись на те, що в порушення вимог Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1218 від 03.08.1998 КП «Михайлівське ЖКГ» не маючи затверджених в встановленому порядку лімітів розміщення відходів, за період з 01.01.2008р. по 31.03.2009р. задекларувало збір за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 13472 грн. 48 коп. (без врахування у 2008 р. п'ятикратного та у 2009 р. десятикратного розміру збору), чим фактично занизило податкові зобов'язання на 67924 грн. 20 коп.
Вислухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що на підставі направлень від 05.08.2009р. №120088 та від 03.09.2009 №12008/1 Державною податковою інспекцією у Михайлівському районі Запорізької області згідно з ч.1 ст.11 Закону України від 04.12.1990. №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та відповідно до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання проведена планова виїзна перевірка Комунального підприємства «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008р. по 31.03.2009р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008р. по 31.03.2009р. відповідно до затвердженого плану перевірки.
КП «Михайлівське ЖКГ» проінформована про проведення планової виїзної перевірки письмовим повідомленням від 27.07.2009р. №7/23, яке вручене 27.07.2009 в/о директора КП «Михайлівське ЖКГ» Трояну В.В.
Направлення на перевірку вручені 05.08.2009р. під розписку в/о директора Трояну В.В.
За результатами перевірки складено Акт №7/23/35319513 від 23.09.2009р.
Проведеною перевіркою щодо дотримання вимог податкового законодавства при сплаті збору за забруднення навколишнього середовища встановлено, що в період з 01.01.2008р. по 31.03.2009р. КП «Михайлівське ЖКГ» задекларовано збору за забруднення навколишнього середовища у сумі 13472 грн. 48 коп.
Перевіркою повноти визначення збору за забруднення навколишнього середовища за період з 01.01.2008р. по 31.03.2009р. встановлено його заниження на 67924 грн. 20 коп.
Відповідно декларацій наданих в ДПІ у Михайлівському районі КП «МЖКГ» в розрахунок по збору за забруднення навколишнього середовища включало: збори за викиди стаціонарними джерелами забруднення, викиди пересувними джерелами забруднення, збору за розміщення відходів.
Перевіркою встановлено, що у КП «Михайлівське ЖКГ» відсутні ліміти скидів та розміщення відходів за збір за забруднення навколишнього природного середовища.
За результатами розгляду матеріалів перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 01.10.2009р. №0000062300/0, яким визначено позивачу податкове зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 67923 грн. 20 коп. і 22354 грн. 80 коп. штрафних (фінансових) санкцій.
При наданні пояснень щодо позовних вимог, представник позивача вказує на те, що підтримує позицію податкового органу щодо відсутності затверджених лімітів за період з 01.01.2009 р. до 31.03.2009 р., але заперечує їх відсутність у 2008 році, оскільки КП «Михайлівське ЖКГ» у 2008р. фактично користувалося лімітами підприємства КП «Михайлівське ВУЖКГ» на підставі укладеного договору оренди №1 від 14.01.2008р., термін дії якого становив до 31.12.2008р., так як фактичні обсяги вивезення твердих побутових відходів КП «МЖКГ» залишились на рівні лімітів виділених для підприємства, яке перебувало у стадії ліквідації, у зв'язку з чим просить скасувати прийняте податкове повідомлення-рішення частково, при цьому зазначаючи повний розмір податкового зобов'язання на суму 90279,00 грн.
Дане пояснення позивача, суд вважає необґрунтованим, оскільки, дослідивши у судовому засіданні даний договір оренди, суд встановив, що згідно змісту договору позивачу не надано право користуватися встановленими лімітами. Окрім того, нормативними актами не встановлено, що платник збору за забруднення навколишнього природного середовища може користуватися лімітами, встановленими для іншого платника збору.
Відповідно до п.7 Порядку №1218 власникам відходів, які здійснюють лише їх розміщення, затверджується ліміт на розміщення відходів.
Згідно п.12 Порядку №1218 власники відходів, які здійснюють лише їх розміщення, до 1 квітня, а власники відходів, які утворюють та розміщують їх на своїй території, до 1 червня поточного року подають до органів Мінекоресурсів на місцях заяви на одержання дозволу на розміщення відходів у наступному році.
П.4 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №303 від 01.03.1999р. із змінами і доповненнями, встановлює, що суми збору, який справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення, скиди і розміщення відходів, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року на підставі затверджених лімітів (щодо скидів і розміщення відходів), виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, нормативів збору та виплачених за місцем знаходження цих джерел корегуючи коефіцієнтів
Відповідно до пп..5.4 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19.07.1999р. №162/379, за понадлімітні обсяги скидів забруднюючих речовин та розміщення відходів збір обчислюється в п'ятикратному розмірі; у разі відсутності в платника затверджених у встановленому порядку лімітів скидів і розміщення відходів збір обчислюється і сплачується у п'ятикратному розмірі, а з 01.01.2009р. розмір збільшено з п'ятикратного на десятикратний.
Таким чином, суд не бере до уваги посилання позивача на реєстрацію його як юридичної особи лише 21.12.2007р. та не можливістю подати необхідні документи для затвердження лімітів на 2008 рік, оскільки вищезазначена Інструкція та Порядок №1218 чітко встановлює порядок сплати збору у разі відсутності належним чином затверджених лімітів.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги позивача не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 4, п. 1 ст. 17, ст. ст. 94, 158, 162, 163, 167, 256, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі - з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.С. Лазаренко
Постанову виготовлено у повному обсязі 15 лютого 2010 року.