Постанова № 43717987, 15.04.2015, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2015
Номер справи
822/484/15
Номер документу
43717987
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/484/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2015 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І. при секретаріЯворській І.Ю. за участі:представника позивача - адвоката Молень Р.Б. представника відповідача Мусатової Н.М.розглянувши у відкритому судовому засіданні (відеоконференція) в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Хмельницькій області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача: ОСОБА_6 , ОСОБА_7, про визнання дій неправомірними та скасування державної реєстрації транспортного засобу, -

ВСТАНОВИВ:

12.02.2015 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 05.02.2015 року в якому просить: 1) визнати неправомірними дії Відділення ДАІ Кам'янець-Подільського РВ УМВС, яке є структурним підрозділом Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Хмельницькій області, щодо проведення реєстрації автомобіля марки Mercedes-Benz 313 CDI, державний номерний знак НОМЕР_1, кузов № НОМЕР_2 за новим власником - ОСОБА_7; 2) визнати протиправною та скасувати державну реєстрацію транспорного засобу - автомобіля марки Mercedes-Benz 313 CDI, державний номерний знак НОМЕР_1, кузов № НОМЕР_2 на ім'я - ОСОБА_7.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що на виконання ухвали Борщівського районного суду Тернопільської області від 09.09.2013 року про забезпечення позову ОСОБА_5 шляхом накладення арешту на належний ОСОБА_8 автомобіль марки Mercedes-Benz 313 CDI, державний номерний знак НОМЕР_1, головним державним виконавцем відділу ДВС Борщівського РУЮ Фукс Л.К. було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження від 17 вересня 2013 року, згідно з пунктом 2 якої було накладено арешт на автомобіль марки марки Mercedes-Benz 313 CDI, державний номерний знак НОМЕР_1, кузов № НОМЕР_2, що належить ОСОБА_6. На виконання рішення Борщівського районного суду Тернопільської області по справі 594/1356/13-ц про стягнення з ОСОБА_6 на користь ОСОБА_5 заборгованості за договором позики в сумі 89361,25 грн., відділом ДВС Борщівського РУЮ було відкрито виконавче провадження № 41708135. Ознайомившись з вказаним виконавчим провадженням позивачу стало відомо, що ОСОБА_8 відчужив належний йому автомобіль марки Mercedes-Benz 313 CDI, державний номерний знак НОМЕР_1 на користь ОСОБА_7. Вважає, що перереєстрація автомобіля проведена відділенням ДАІ Кам"янець-Подільської УМВС, зважаючи на заборону накладену судом на відчуження за новим власником є неправомірною і тому підлягає скасуванню.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, покликаючись на ті ж докази, що у позовній заяві і додаткові письмові обгрунтування від 13.03.2015 року, які були надані суду ( стор. 100 - 101 справи). Додатково пояснив, що Борщівським районним судом розглядається цивільна справа №594//384/15-ц ( номер провадження 4-с/594/2/2015) в якій ОСОБА_5 оскаржує дії органу ДВС, але рішення по цій справі на даний час не має.

Представник відповідача письмового заперечення не надав, але у суді позов не визнав і просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в судовому засіданні 24.02.2015 року просили відмовити в задоволенні з підстав викладених у поданому суду письмовому запереченні від 19.02.2015 року ( стор. 21 справи).

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затверджено постановою КМ України № 1388 від 7 вересня 1998 р. (далі - Порядок №1388 ).

Пунктом 3 Порядку №1388 визначено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться підрозділами Державтоінспекції з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій. Державний облік зареєстрованих транспортних засобів передбачає реєстрацію, накопичення, узагальнення, зберігання і передачу інформації про такі засоби та відомостей про їх власників, які вносяться до Єдиного державного реєстру Державтоінспекції. Порядок ведення Єдиного державного реєстру Державтоінспекції та надання інформації з нього затверджується МВС.

Згідно п.15 Порядку №1388, під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби, крім випадків вибракування їх у цілому, підлягають огляду (крім випадків перереєстрації транспортних засобів у зв'язку із зміною місця проживання власника та у разі відновлення втрачених або зіпсованих документів) з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними у поданих власником для реєстрації документах, визначення їх справжності та проведення перевірки за Єдиним державним реєстром Державтоінспекції та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, встановлення відповідності конструкції і технічного стану транспортних засобів обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України.

Пунктами 40 - 41 Порядку №1388 визначено, що зняття з обліку транспортних засобів проводиться після їх огляду в підрозділах Державтоінспекції на підставі заяви власника, документа, що посвідчує особу, виконавчого напису нотаріуса, постанови державного виконавця або рішення суду. Забороняється зняття з обліку та/або перереєстрація на нового власника транспортних засобів, стосовно яких є ухвала суду про накладення арешту або заборону зняття з обліку чи постанова державного виконавця про накладення арешту.

Згідно п.3.3 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом МВС України від 11.08.2010 за № 379 (далі - Інструкція №379), за Єдиним державним реєстром Державтоінспекції, наявними базами даних АІС "Довідка-рахунок", "Митний документ", "Автомобіль", "Документ", "АРМ-РОЗШУК" проводиться перевірка документів, які подаються до Центру для проведення реєстрації ТЗ. Перевірці підлягають: свідоцтво про реєстрацію ТЗ або технічний паспорт, відповідні документи Держмитслужби, довідка-рахунок, акт приймання-передачі ТЗ, договір купівлі-продажу, біржова угода, інші документи, що підтверджують правомірність придбання ТЗ. Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою Центру (із зазначенням П. І. Б., дати та часу проведення перевірки).

Пунктом 3.9 Інструкції №379 визначено, що номерні агрегати ТЗ перевіряються за наявними обліками розшукуваного транспорту з використанням існуючих баз даних АІС. Крім того, з використанням Єдиного державного реєстру Державтоінспекції ТЗ перевіряється на предмет зняття його з обліку за місцем попередньої реєстрації. Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві (додаток 1 або 2) та підписуються уповноваженою посадовою особою Центру (із зазначенням П. І. Б., дати і часу проведення перевірки). До матеріалів реєстраційної справи долучаються роздруковані відомості про ТЗ, які на момент перевірки значаться в розшуку. У разі перевірки дійсності видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, які прибули з інших областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, надсилаються запити про підтвердження зняття їх з обліку. Ці запити підписуються безпосередньо начальниками Центрів або особами, які виконують їх обов'язки, та завіряються печаткою Центру. Вхідна кореспонденція розглядається також начальниками Центрів або особами, які виконують їх обов'язки. Завірені печаткою Центру відповіді на запити про зняті з обліку ТЗ або підтвердження інших реєстраційних даних надсилаються не пізніше 5 днів від дня надходження запиту. Така перевірка може проводитись з використанням наявних каналів зв'язку (телетайпа, факсу, електронної пошти) з обов'язковою реєстрацією запиту.

Згідно ухвали Борщівського районного суду Тернопільської області від 09.09.2013 року в забезпечення позову ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про стягненя заборгованості за договором позики було накладено арешт на транспортний засіб - автомобіль марки Mercedes-Benz 313 CDI, кузов № НОМЕР_2 ( стор. 6 справи).

Відповідно до постанови про повернення виконавчого документу стягувачеві ВП №41708135 від 21.02.2014 року, встановлено надходження заяви ОСОБА_5 про повернення виконавчого документа без виконання і керуючись п.2 ч.1 ст.47, ст. 50 Закону України "Про виконавче провадження" постановлено: 1) виконавчий лист №594/1356/13-ц, виданий 11.12.2013 року Борщівським районним судом про стягнення з ОСОБА_6 в користь ОСОБА_5 заборгованості за договором позики в сумі 89361,25 гривень боргу та судові витрати в сумі 1008,31 гривень повернути стягувачу; 2) Припинити чинність арешту майна боржника та скасувати інші заходи примусового виконання рішення суду ( стор. 29 справи).

Згідно частин 1 - 2 ст.50 Закону України "Про виконавче провадження", у разі закінчення виконавчого провадження (крім направлення виконавчого документа за належністю іншому органу державної виконавчої служби, офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за рішенням суду, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій), повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, арешт, накладений на майно боржника, знімається, скасовуються інші вжиті державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв'язку із завершенням виконавчого провадження. Завершене виконавче провадження не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом. У разі якщо у виконавчому провадженні державним виконавцем накладено арешт на майно боржника, у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, державний виконавець зазначає про зняття арешту, накладеного на майно боржника.

Отже, на момент прийняття відповідачем рішення про перереєстрацію автомобіля за новим власником - 10.09.2014 року, орган ДВС вже скасував арешт на цей транспортний засіб - 21.02.2014 року.

Заявою №48055829 від 10.09.2014 року ОСОБА_7 просить ВРЕВ м. Кам"янець-Подільського перереєструвати на нового власника автомобіль марки Mercedes-Benz 313 CDI, кузов № НОМЕР_2 ( стор. 53 справи). На цій заяві є відмітки про результати перевірки з підсистеми НАІС ДДАІ МВС України, відповідно до яких відсутня інформація про обмеження щодо транспортного засобу.

Крім цього, Центр надання послуг, пов"язаних з використанням транспортних засобів з обслуговування м. Чортків 09.09.2014 року підтвердив реєстрацію та відсутність обмежень за наявними базами даних ( "Автомобіль", "Арешт", "Кредит", "Угон") щодо автомобіля марки Mercedes-Benz 313 CDI, кузов № НОМЕР_2, який зареєстрований за ОСОБА_6 ( стор. 55 справи).

Згідно ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Таким чином, суд приходить до висновку, що суб"єкт владних повноважень, який заперечує проти позову довів, що діяв у межах повноважень без порушення закону, адже доказів його неправомірних дій не встановлено, так як відповідач провів перевірку баз даних щодо транспортного засобу у яких відсутні дані про обмеження щодо цього, що підтверджено доказами, які перевірено судом, тому позов не задовольняється.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4 - 15, 70 - 71, 86, 99, 122, 158 - 163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_5 від 05.02.2015 року, про визнання дій неправомірними та скасування державної реєстрації транспортного засобу, залишити без задоволення.

Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 17.04.2015 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя/підпис/А.І. Петричкович"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович