Постанова № 43670014, 05.12.2014, Пустомитівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
05.12.2014
Номер справи
450/3193/14-а
Номер документу
43670014
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 450/3193/14-а Провадження № 2-а/450/180/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2014 року Пустомитівський районний суд Львівської області в складі :

головуючого-судді Мельничук І.І.

при секретарі Стельмащук Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Пустомити адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю « Санком- Львів» до Пустомитівської міської ради, третя особа без самостійних вимог товариство з обмеженою відповідальністю «Спецавтотранс - Львів» про визнання протиправними дії конкурсної комісії Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради та визнання незаконним та скасувати Рішення Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом, уточнивши його, в якому просить визнати протиправними дії конкурсної комісії Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради при проведенні засідання щодо визначення виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів на території міста Пустомити та села Нававрія та при встановленні результату конкурсу; визнати незаконним та скасувати Рішення Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради від 14.11.2014 року № 02-03/100 «Про результати конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів з території м. Пустомити та с. Наварія»

В обґрунтування своїх позовних вимог покликається на те, що з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у місті Пустомити та селі Наварія виконавчий комітет Пустомитівської міської ради 25.09.2014 року прийняв Рішення № 02-03/78 про проведення конкурсу щодо визначення виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів.Конкурс мав би проводитися за правилами визначеними Порядком проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1173 від 16.11.2011 року "Питання надання послуг з вивезення побутових відходів" (надалі Порядок № 1173). Публікація про проведення конкурсу була розміщена у місцевій газеті - "Голос Народу" від 11 жовтня 2014 року № 43(1484) - на 11 сторінці. Товариство з обмеженою відповідальністю "Санком - Львів" подало свої пропозиції на конкурс о 9 годині 00 хвилин 11 листопада 2014 року, у межах строку визначеного конкурсною документацією. Разом з тим, представник позивача покликається на невчасне вручення йому протоколу засідання конкурсної комісії, неправильне зазначення в протоколі конкурсної комісії назви ТзОВ «Санком-Львів», невідповідність конкурсної документації переможця конкурсу «Спецавтотранс-Львів», кваліфікаційним вимогам, оскільки у ній не зазначено відомості про вартість послуг в гривнях за один метр кубічний, не зазначено в протоколі конкурсної комісії даних які б свідчили про здійснення конкурсною комісією оцінки конкурсної документації, не зазначено ціни за якою будуть надаватися послуги переможцем конкурсу. Разом з тим, покликається, що в супереч вимогам ст..26 ЗУ «про місцеве самоврядування в Україні» результати конкурсу затверджені виконавчим комітетом Пустомитівської міської ради, хоч дане питання повинне бути вирішено на засіданні Пустомитівської міської ради. Всі ці порушення є підставою, на думку позивача, для задоволення позовних вимог в цілому.

Представник позивача Мартиневич С.В. в судовому засіданні дав пояснення аналогічні, викладеним в уточненій позовній заяві, просить позов задоволити з наведених у ній підстав.

Представник відповідача Фустій І.С. в судовому засіданні позов заперечила, дала пояснення аналогічні викладеним у запереченнях до позовної заяви, просить в задоволенні позову відмовити за його безпідставністю.

Представник відповідача Федорчук О.І. проти позову заперечив, покликався, що при проведенні конкурсу, дії членів конкурсної комісії, та в подальшому виконавчого комітету Пустомитівської міської ради щодо затвердження результатів конкурсу, відповідали вимогам Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні » та спеціальним підзаконним нормативно-правововим актам. Просить в задоволенні позову відмовити.

Представник третьої особи Годунько О.Й. в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив та пояснив, що покликання представника позивача на зазначення в комерційній пропозиції конкурсної документації ціни на послуги зазначені в гривнях з ПДВ за одну тонну побутових витрат не можуть слугувати підставою для відхилення конкурсної пропозиції конкурсною комісією як такої, що не відповідає кваліфікаційним вимогам, оскільки, на його думку, легко здійснити співвідношення однієї тонни до метра кубічного побутових відходів, а відтак визначити ціну послуги у метрах кубічних. Просить в задоволенні позову відмовити.

Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги слід задоволити, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб , прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно -правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 2 цієї статті передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п.1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії ) ,дій чи бездіяльності.

Справою адміністративної юрисдикції ( адміністративною справою ) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень ( п. 1 ч.1 ст.3 КАС України ).

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень , до яких належить орган державної влади , орган місцевого самоврядування , їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Зазначений спір має ознаки публічно - правового спору та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з ч.ч. 3,4 ст.8 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Згідно з ч. 1 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Рішенням Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради від 25.09.2014 року № 02-03/78 «Про порядок проведення конкурсу щодо визначення виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів з території м.Пустомити та с.Наварія» вирішено провести конкурс на надання послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів(крім токсичних і особливо небезпечних) з території м.Пустомити та с.Наварія.

Згідно із протоколом засідання конкурсної комісії по визначенню виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів на території м.Пустомити та с.Наварія від 11.11.2014 року на конкурс надійшло три пропозиції : ТзОВ «Спецавтотранс», ПП «Каструб», ТзОв «Санком» .

Рішенням виконавчого комітету Пустомитівської міської ради від 14.11.2014 року № 02-03/100, введено в дію рішення конкурсної комісії по визначенню виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів на території м.Пустомити та с.Наварія згідно Протоколу комісії від 11.11.2014 р. та Затверджено Протокол засідання конкурсної комісії з визначення виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів на території м.Пустомити та с.Наварії від 11.11.2014 року; визначено ТзОВ «Спецавтотранс-Львів» виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів на території м.Пустомити та с.Наварія строком на п'ять років; вирішено укласти з ТзОВ «Спецавтотранс Львів» договір на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території м.Пустомити та с.Наварія, який набере чинності з 01.01.2015 року.

У п.7 Рішення Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради від 25.09.2014 року № 02-03/78 «Про порядок проведення конкурсу щодо визначення виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів з території м.Пустомити та с.Наварія» зазначено кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу.

Пунктом 7.3 зазначеного Рішення, визначено, що вартість надання послуг у гривнях встановлено за один метр кубічний вивезення твердих побутових відходів.

Судом встановлено, що в конкурсній пропозиції переможця конкурсу « Спецавтотранс -Львів» міститься ціна на послуги значні у гривнях з ПДВ за тонну побутових відходів, що не відповідає кваліфікаційним вимогам.

Разом з тим в судовому засіданні знайшло своє підтвердження покликання представника позивача на те, що у протоколі в конкурсної комісії відсутні будь-які дані, які б свідчили про здійснення конкурсною комісією оцінки конкурсної документації, не зазначено і ціни надання послуг переможцем конкурсу.

Згідно п. 24 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 р. N 1173, за результатами розгляду конкурсних пропозицій конкурсна комісія відхиляє пропозиції у випадку, коли учасник конкурсу не відповідає кваліфікаційним вимогам.

Судом встановлено, що 14.11.2014 року виконавчим комітетом Пустомитівської міської ради прийнято рішення № 02-03/100 «Про результати конкурсу з визначення виконавця послуг вивезення та захоронення твердих побутових відходів з території міста Пустомити та села Наварія».

Із змісту п.6 ст. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку належить вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин.

В судовому засіданні представники відповідача покликались власне на цю норму закону спростовуючи твердження позивача про неправомірність дій виконавчого комітету щодо затвердження результатів проведення конкурсу щодо визначення виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів.

Однак п.55 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» містить пряму вказівку на те що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюються в межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Згідно п.4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 р. № 1173, підготовка та проведення конкурсу забезпечується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або місцевою державною адміністрацією у разі делегування їй повноважень відповідними радами (далі - організатор конкурсу) у порядку, встановленому законом.

Відповідно до п. 30 зазначеного Порядку, організатор конкурсу протягом не більш як п'яти робочих днів з дня проведення конкурсу вводить у дію відповідним актом рішення конкурсної комісії щодо визначення переможця конкурсу на певній території населеного пункту, межі якої були визначені умовами конкурсу, та зазначає строк, протягом якого виконавець має право надавати такі послуги, але не менш як п'ять років.

Представник відповідача покликається, що при здійсненні повноважень щодо затвердження результатів конкурсу виконавчий комітет власне керувався вимогами п. 30 зазначеного Порядку.

З таким твердженнями представника позивача суд погодитися не може, оскільки правовий порядок в Україні побудований таким чином, що вищу юридичну силу мають закони, на виконання яких та у відповідності до яких приймаються підзаконні нормативні акти ( в даному випадку Порядок). У випадку колізії норм, які містяться в законах та підзаконних нормативних актах, підлягає до застосування норма, яка міститься в нормативному акті з вищою юридичною силою.

З огляду на вищенаведене вбачається, що виконавчим комітетом неправомірно затверджено результати зазначеного конкурсу, оскільки такий діяв не в межах своїх повноважень визначених Законом, а у своїй діяльності з приводу зазначеного питання керувався підзаконним нормативним актом.

Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 71, 72, 160, 161, 162, 163 КАС України, Постанова КМУ №1173 від 16.11.2011 р. «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів», ст. 26, 30 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", суд,-

п о с т а н о в и в :

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю « Санком- Львів» - задоволити.

Визнати протиправними дії конкурсної комісії Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради при проведенні засідання щодо визначення виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів на території міста Пустомити та села Наварія та при встановленні результату конкурсу.

Визнати незаконним Рішення Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради від 14.11.2014 року № 02-03/100 "Про результати конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів з території м. Пустомити та с. Наварія".

Скасувати Рішення Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради від 14.11.2014 року № 02-03/100 "Про результати конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення та захоронень твердих побутових відходів з території м. Пустомити та с. Наварія"

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.

СуддяІ. І. Мельничук