Ухвала суду № 43591977, 15.04.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.04.2015
Номер справи
826/20330/14
Номер документу
43591977
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

15 квітня 2015 року м. Київ № 826/20330/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 до треті особиНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг Приватна акціонерна компанія «АК Київводоканал», Публічне акціонерна компанія «Київенерго», ОСОБА_2, Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро-Реконструкція», ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, Житлово - будівельний кооператив «Кристал - 22», ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, Житлово - будівельний кооператив «Ремонтник», ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, Житлово - будівельний кооператив «Арсеналець-16», Комунальне підприємство Головний інформаційно - обчислювальний центр (ГІОЦ) провизнання протиправною та скасування постанови,ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, за участі третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору, з урахуванням змінених позовних вимог про:

- визнання підпункт 54 пункту 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №650 від 06.06.2014р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг» (внесений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №757 від 18.06.2014р.) незаконним і нечинним з моменту прийняття;

- визнати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №756 від 18.06.2014р. «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» незаконною та нечинною з моменту прийняття;

- визнати підпункт 55 пункту 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №650 від 06.06.2014р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг» (внесений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №757 від 18.06.2014р.) незаконним і нечинним з моменту прийняття.

Ухвалою суду від 23 грудня 2014 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.

Під час розгляду справи, представником відповідача заявлено клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду у зв'язку з пропущенням строків звернення до суду в частині позовних вимог щодо визнання підпункт 55 пункту 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №650 від 06.06.2014р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг» (внесений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №757 від 18.06.2014р.) незаконним і нечинним з моменту прийняття.

В обґрунтування даного клопотання представник відповідача зазначив, що оскаржувана постанова була опублікована 27.06.2014р. в Офіційному віснику України №49, 2014, ст. 1304, а звернувся позивач до суду з вимогою про її скасування лише 05.02.2015р., що є пропущенням строку, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України.

Позивач проти задоволення даного клопотання заперечив з тих підстав, що ним були подані змінені позовних вимоги в частині щодо визнання підпункт 55 пункту 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №650 від 06.06.2014р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг» (внесений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №757 від 18.06.2014р.) незаконним і нечинним з моменту прийняття.

Відповідно до частини першої статті 51 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Позивач зазначає, що йому про оскаржуваний п.п. 55 п. 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №650 від 06.06.2014р. стало відомо 08.11.2014р., після укладення договору оренди житла з ОСОБА_4 Пунктом 1.2 даного договору передбачено оплату комунальних послуг по квартирі в будинку, де розміщено орендоване ним житло. До 08.11.2014р. п.п. 55 п. 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №650 від 06.06.2014р. до позивача не застосовувався, оскільки до цього він проживав в квартирі будинку, де зареєстрований, і де виконавцем послуг є ПАТ «Київенерго».

Отже, на думку позивач ним не пропущений строк звернення до суду, оскільки про оскаржуваний підпункт вказаної постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №650 від 06.06.2014р. він дізнався лише 08.11.2014р., а звернувся з заявою про зміну позовних вимог 05.02.2015р.

В судовому засіданні 14.04.2015р. суд по справі перейшов в письмове провадження на підставі статті 128 КАС України.

Розглянувши в письмовому провадження матеріали справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Суд відмовляє представнику Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг в задоволені клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду в частині позовних вимог щодо визнання підпункт 55 пункту 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №650 від 06.06.2014р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг» (внесений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №757 від 18.06.2014р.) незаконним і нечинним з моменту прийняття, на тій підставі, що ОСОБА_1 не пропущено строк, передбачений частиною другою статті 99 КАС України.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Відмовити в задоволенні клопотання Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду в частині позовних вимог щодо визнання підпункт 55 пункту 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №650 від 06.06.2014р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг» (внесений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №757 від 18.06.2014р.) незаконним і нечинним з моменту прийняття.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя В.В. Амельохін