КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 810/521/15
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
14 квітня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Згурівської районної державної адміністрації Київської області, Відділу Держземагентства у Київській області, Головного управління Держземагентства у Київській області про визнання протиправним та скасування розпорядження, скасування державної реєстрації земельних ділянок, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2015 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаною постановою суду, позивач подав апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
Так, положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Із матеріалів справи вбачається, що позов містить декілька позовних вимог немайнового характеру, а саме: визнати протиправним і скасувати розпорядження першого відповідача, скасувати державну реєстрацію земельних ділянок, зобов'язати другого відповідача провести скасування державної реєстрації земельних ділянок, а третього відповідача - затвердити проект землеустрою.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру визначена на рівні 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 названої правової норми передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2015 року на законодавчому рівні встановленому мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. Судовий збір справляється з урахуванням загальної суми позову також у разі подання позову одним позивачем до кількох відповідачів.
Аналіз положень приведеної норми свідчить на користь висновку, що у разі, якщо позов містить декілька самостійних вимог, кожна з цих вимог є об'єктом сплати судового збору.
Враховуючи, що даний адміністративний позов містить чотири позовні вимоги, а також те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Київського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2015 року становить 146,16 грн (50% від 0,06 мзп * 4).
Разом з тим, скаржником не надано доказів підтвердження сплати судового збору в указаному розмірі. Так, до апеляційної скарги позивачем фактично додано лише банківську квитанцію №10661779-2 від 26.03.2015 про сплату комісії за платіж (10661779) на суму 10,00 грн, яка не підтверджує сплату судового збору.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2015 року - залишити без руху.
Зобов'язати апелянта в строк до 28 квітня 2015 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду оригінала документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.