Постанова № 43554475, 08.04.2015, Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
08.04.2015
Номер справи
904/7799/14
Номер документу
43554475
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.04.2015 року Справа № 904/7799/14

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Орєшкіної Е.В. (доповідач)

суддів: Широбокової Л.П., Пруднікова В.В.,

секретар судового засідання Герун Т.О.,

представники сторін:

від прокуратури Волкогон Т.В., посвідчення №017508 від 05.06.2013 року;

від позивача представник у судове засідання не з'явився;

від відповідача: Патик А.В., представник, довіреність б/н від 11.08.2014 року;

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 17.12.2014 року у справі №904/7799/14

за позовом Дніпропетровського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради, м.Дніпропетровськ

до Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", м. Дніпропетровськ

про зміну договору оренди земельної ділянки

В С Т А Н О В И В:

В жовтні 2014 року Дніпропетровський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради звернувся до господарського суду Дніпропетровської області до Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" з позовом про:

- внесення змін до п. 1.3 договору оренди земельної ділянки від 21.09.2001 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько - Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрованого в реєстрі за №3763, державна реєстрація якого відбулась за №1314 від 21.09.2001 року, виклавши його в наступній редакції:

"п.1.3 Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014 року становить 13 029 128 грн. 39 коп.";

- п. 3.1 договору оренди земельної ділянки виключити;

- внести зміни до п. 3.2 договору, виклавши його в наступній редакції:

"п.3.2. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) у розмірі 390 873 грн. 85 коп., не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативно грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом.

Оренда плата вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту щомісячно (до 15 числа наступного місяця) і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року".

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 17.12.2014 року у справі №904/7799/14 (суддя Турчин С.О.) позов задоволено; внесено зміни до п. 1.3 договору оренди земельної ділянки від 21.09.2001 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько-Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрованого в реєстрі за №3763, державна реєстрація якого відбулась за №1314 від 21.09.2001 року, виклавши його в наступній редакції:

- "п.3.1 Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014 року становить 13 029 128 грн. 39 коп.".

Виключити п. 3.1 договору оренди земельної ділянки від 21.09.2001 року.

Внести зміни до п. 3.2 договору оренди земельної ділянки від 21.09.2001 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько - Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрованого в реєстрі за №3763, державна реєстрація якого відбулась за №1314 від 21.09.2001 року, виклавши його в наступній редакції:

- "п.3.2. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошо-вій формі (у гривнях) у розмірі 390 873 грн. 85 коп., не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативно грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом.

Оренда плата вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту щомісячно (до 15 числа наступного місяця) і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року";

- з Українсько - Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" в дохід державного бюджету України стягнуто 1 218 грн. судового збору.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить Дніпропетровський апеляційний господарський суд його скасувати, прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.

Апелянт зазначає, що:

- задовольняючи позов, місцевий господарський суд вийшов за межі позовних вимог, що є порушенням ст.83 Господарського процесуального кодексу України;

- в провадженні господарського суду Дніпропетровської області є позовна заява між тими ж сторонами, з того ж предмету спору і з тих же підстав (справа №8/5005/5613/2011), тому суд першої інстанції в порушення п.2 ч.1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України не залишив позов без розгляду;

- орендодавець вправі вимагати від орендаря приведення договору у відповідності до вимог законодавства, але це можливо тільки шляхом направлення орендарю проекту відповідних змін до договору; рішення Дніпропетровської міської ради №216/8 від 02.02.2011 року не можна вважати пропозицією укласти додаткову угоду, а її публікація в періодичному виданні- належним чином направленою скаржнику пропозицією внести зміни в договір оренди землі з направленням відповідного проекту договору.

Прокурор вважає рішення суду обґрунтованим, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, посилаючись на ті обставини, що

- з набранням чинності Податковим кодексом України розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності має відповідати п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 цього Кодексу;

- оскаржуваним рішенням зміни до спірного договору внесені лише на майбутнє і суд дійшов вірного висновку про відсутність порушень ст.58 Конституції України;

- як на час укладення договору так і на час виникнення спору обов'язко-вим згідно зі ст.5 Закону України "Про оцінку земель" є нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка не залежить від волевиявлення сторін договору, а є способом регулювання державою плати за користування землею; зміна вказаної оцінки не може ототожнюватись як зміна розміру орендної плати, а є лише її передумовою і невнесення сторонами договору змін до його умов в частини, що встановлюються у законодавчому порядку, не звільняє сторін від обов'язку їх виконання.

Позивач в судові засідання двічі не з'явився, вимог суду не виконав, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином, з огляду на що колегія суддів вважає можливим переглянути справу в апеляційному порядку за його відсутністю.

Заслухавши суддю-доповідача та пояснення присутніх в судових засіданнях представників прокуратури та відповідача, перевіривши відповідність оскаржуваного рішення нормам діючого законодавства, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи між виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради (орендодавець) та Українсько-Латвійским товариством з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" (орендар) укладений договір оренди земельної ділянки від 21.09.2001 року (надалі - договір), за умовами якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне володіння і користування на умовах оренди земельну ділянку площею 1,7362га, що знаходиться за адресою: м.Дніпропетровськ, вул. Гаванська, 2 для розміщення виробничих будівель, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м.Дніпропетровська за кодом 84586036 згідно з планом земельної ділянки, що додається.

Договір 21.09.2001 року посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрований в реєстрі за №3763.

Підставою для надання земельної ділянки в оренду є рішення виконкому міської ради від 19.07.2001 року №1728 (п. 1.2 договору).

Додатковою угодою від 21.02.2006 року внесено зміни у договір, змінено адресу земельних ділянок з вул.Гаванської, 2 на вул.Базову, 4-Б (кадастровий номер1210100000:09:123:0013); підставою для укладання цієї додаткової угоди є рішення міської ради від 23.12.2005 року №201/32.

Земельна ділянка надається до 19.07.2016р. (п. 2.1 договору).

Грошова оцінка земельної ділянки складає, згідно з довідкою про грошову оцінку земельної ділянки на момент укладання договору, 3 402 313 грн. 69 коп.

Пунктом 3.1 договору передбачено, що сума орендної плати за користу-вання земельною ділянкою на термін дії договору складає 510 347 грн. 05 коп.

Згідно п.3.2 договору орендна плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту щомісячно (до 15 числа наступного місяця) і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року.

Відповідно до п.п. 3.3, 3.4 договору розмір земельного податку переглядається у разі законодавчої зміни ставок земельного податку. Сума орендної плати індексується у разі збільшення ставок земельного податку за умови виплати її у повному обсязі до закінчення терміну дії договору.

Згідно розділу 8 договору зміна умов договору оренди можлива за взаєм-ною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо умов договору оренди та інші спори вирішуються у судовому порядку (п.п.8.1,8.2 договору).

02.02.2011 року Дніпропетровською міською радою прийнято рішення №216/8 "Про приведення рішень міської ради та деяких проектів рішень міської ради, які погоджено виконавчим комітетом міської ради, у галузі земельних відносин у відповідність до вимог чинного законодавства", в якому відзначено, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України та вирішено, що до моменту прийняття міською радою рішення про визначення розміру річної орендної плати за земельні ділянки залежно від їх функціонального використання встановити розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками у мінімальному розмірі орендної плати, визначеному Податковим кодексом України, незалежно від мети використання.

Пунктом 4 вищезазначеного рішення встановлено, що всі нормативні акти, які було прийнято міською радою до прийняття такого рішення, діють в тих частинах, що не суперечать положенням цього рішення.

В газеті "Наше місто" №26(3756) від 29.05.2014 року опублікований відкритий лист Дніпропетровської міської ради до орендарів земельних ділянок, розташованих у місті Дніпропетровську, про необхідність приведення договорів оренди землі у відповідність до вимог Податкового кодексу України.

В даному листі вказано, що у зв'язку із змінами в чинному законодавстві та згідно рішення Дніпропетровської міської ради №216/8 від 02.02.2011 року мають бути внесені зміни до діючих договорів оренди шляхом укладення додаткових договорів до них; для їх укладання всім орендарям земель, розташованих у м.Дніпропетровську, договори яких не відповідають вимогам Податкового кодексу України в частині визначення розміру річної орендної плати за землю, необхідно у двотижневий термін після публікації цього повідомлення звернутись до Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради. Додатково повідомляється, що у разі неотримання звернення у зазначений термін та неукладення додаткового договору до договору оренди землі, Дніпропетровська міська рада буде змушена вжити заходів, встановлених чинним законодавством.

Як було запропоновано у вищезазначеному листі, позивач у двотижневий термін до департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради з метою внесення відповідних змін до спірного договору не з'явився.

Згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 1210100000:09:123:0013 Управління Держземагенства у м. Дніпропетровськ, нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014 року дорівнює 13 029 128 грн. 39 коп. (а.с.23).

Відповідно до розрахунку річної орендної плати за землю на 2014 рік (з нарахуванням щомісяця) за земельну ділянку з кадастровим номером 1210100000:09:123:0013, доданому до позовної заяви, річна сума орендної плати за землю на 2014 року становить 390 873 грн. 85 коп.

Відповідно до ч.8 ст.93 Земельного кодексу України відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.

Згідно ст.13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Однією з істотних умов договору оренди землі визначено орендну плату із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку внесення, перегляду та відповідальності за її несплату (ст.15 Закону України "Про оренду землі").

Відповідно до ст.21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №309- VI від 03.06.2008 року внесено зміни до ч.ч. 4, 5 ст. 21 Закону України "Про оренду землі", відповідно до яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю"; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині.

У зв'язку із введенням в дію з 01.01.2011 року Податкового кодексу України Закон України "Про плату за землю" втратив чинність (ч. 2 прикінцевих положень Податкового кодексу України).

Статтею 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір орендної плати встановлюється у договорі, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (ст.30 Закону України "Про оренду землі").

Відповідно до ч.2 ст.651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Отже, підставою для внесення змін до договору оренди землі за рішенням суду на вимогу однієї із сторін є або істотне порушення умов договору, або наявність відповідного застереження в договорі щодо відповідних підстав для його зміни чи прямої вказівки в законі про необхідність внесення змін.

Відтак, оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість внесення змін до договору, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Таким чином, позовні вимоги в частині виключення з договору оренди земельної ділянки п.3.1 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Між тим, задовольняючи позовні вимоги в повному обсязі господарський суд, всупереч положенням ст.43 Господарського процесуального кодексу України, не в повному обсязі дослідив обставини справи та неправильно застосував норми матеріального права.

Так, відповідно до п.289.1 ст.289 Податкового кодексу України для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів затверджено наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 27.01.20106р. №18/15/21/11.

Відповідно до п.1.3 Порядку нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Згідно п.3.1 Порядку в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.

Розділом 4 Порядку передбачено, що за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з додатком 2.

Згідно ст.15 Закону України "Про оцінку земель" підставою для проведення оцінки земель (нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.

Статтею 18 Закону України "Про оцінку земель" встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".

Відповідно до ст.23 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Згідно ч.1 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, а згідно зі ст.73 цього Закону акти ради сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст.ст.33.34 Господарського процесуального кодексу України).

Докази затвердження міською радою технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки станом на 04.07.2014 року відповідно до вимог ст.23 Закону України "Про оренду земель" прокурором та позивачем не надані.

Таким чином, наявний в матеріалах справи витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку спірної земельної ділянки в сумі 13 029 128 грн. 39 коп. станом на 04.07.2014 року не може бути підставою для внесення змін до договору оренди земельної ділянки, укладеного сторонами, в частині розміру орендної плати, оскільки дана оцінка проводилась без прийняття рішення органу місцевого самоврядування та ним не затверджувалась.

З огляду на викладене позовні вимоги в частині внесення змін до п.1.3 договору шляхом викладення його наступні редакції: "1.3 Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014 року становить 13 029 128 грн. 39 коп." задоволенню не підлягають.

Що стосується позовних вимог в частині зміни п.3.2 договору, то редакція вказаного пункту містить розмір річної орендної плати, що визначений з нормативної грошової оцінки земель станом на 04.07.2014 року, яка не має доказової сили, тому даний розмір орендної плати не може бути внесеним до договору. В іншій частині запропонована прокурором редакція п.3.2 договору стосовно того, що річна орендна плата не є сталою, може змінюватись у разі зміни нормативної грошової оцінки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим Кодексом, підлягає внесенню до договору як змінена редакція цього пункту.

Посилання прокурора на рішення Дніпропетровської міської ради від 26.12.2007 року №5/26 "Про затвердження проекту "Нормативна грошова оцінка земель м. Дніпропетровська"" визнані колегією суддів необґрунтованими, оскільки вказаним рішенням затверджено лише проект нормативної грошової оцінки земель з базовою вартістю 1кв.м землі в сумі 237 грн. 36 коп. станом на 01.01.2007 року з введенням в дію з 01.01.2008 року.

Проте, як зазначено вище, згідно з розділом 4 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку цієї ділянки, а технічна документація згідно із ст.23 Закону України "Про оцінку земель", у тому числі, з урахуванням коефіцієнтів, що характеризують функціональне використання земельної ділянки, регіональних та зональних коефіцієнтів, підлягає затвердженню міською радою.

Що стосується посилання відповідача на те, що провадження у даній справі підлягає припиненню, так як господарським судом Дніпропетровської області розглядається справа №8/5005/5613/2011 між тими ж сторонами, з того ж предмету та з тих же підстав, то колегія суддів не може з цим погодитись, так як в обґрунтування заявлених вимог у справі №904/7799/14 прокурор посилається на положення ст. 288 Податкового кодексу України, ст. 651 та ст.654 Цивільного кодексу України, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки станом на 04.07.2014 року, рішення Дніпропетровської міської ради №216/8 від 02.02.2011 року, тоді як позовні вимоги у справі №8/5005/5613/2011 стосовно внесення змін до договору обґрунтовані посиланням на інший розмір нормативно грошової оцінки за період, що передував 04.07.2014р.,тобто підстави позовів не є тотожними, тому місцевий господарський суд обгрунтовано не задовольнив клопотання відповідача про залишення позову без розгляду за п.2 ч.1 ст.81 Господарського процесуального кодексу України.

Твердження апелянта про вихід місцевим господарським судом за межи позовних вимог колегія суддів вважає помилковим, оскільки зі змісту позовної заяви вбачається, у який саме договір прокурор просить суд внести відповідні зміни.

З огляду на викладене та керуючись ст.ст.99, 101-105 Господарського процесуального кодексу України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" задовольнити частково.

Рішення господарського суду Дніпорпетровської області від 17.12.2014 року у справі №904/7799/14 скасувати.

Прийняти нове рішення.

Позов задовольнити частково.

Пункт 3.1 договору оренди земельної ділянки від 21.09.2001 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько - Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрованого в реєстрі за №3763, державна реєстрація якого відбулась за №1314 від 21.09.2001 року, виключити.

Внести зміни до п.3.2 договору оренди земельної ділянки від 21.09.2001 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько - Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрованого в реєстрі за №3763, державна реєстрація якого відбулась за №1314 від 21.09.2001 року, виклавши його в наступній редакції: "Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях), не є сталою, може змінюватись у разі зміни нормативно грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом.

Орендна плата вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту щомісячно (до 15 числа наступного місяця) і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року".

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути з Українсько - Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" в дохід Державного бюджету України судовий збір в сумі 609 грн. за розгляд справи господарським судом Дніпропетровської області.

Стягнути з Дніпропетровської міської ради в дохід Державного бюджету України судовий збір в сумі 609 грн. за розгляд справи господарським судом Дніпропетровської області.

Стягнути з Дніпропетровської міської ради на користь Українсько - Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" 609 грн. судового збору за перегляд судового рішення апеляційною інстанцією.

Доручити господарському суду Дніпропетровської області видати накази відповідно до ст.ст. 116, 117 Господарського процесуального кодексу України.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України через Дніпропетровський апеляційний господарський суд.

Головуючий суддя Е.В. Орєшкіна

Суддя Л.П. Широбокова

Суддя В.В.Прудніков

(Повний текст постанови складено 09.04.2015 р.)