Постанова № 4354516, 18.06.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2009
Номер справи
2а-3307/09/1370
Номер документу
4354516
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-3307/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2009року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі

головуючого - судді Сакалоша В.М.

при секретарі судового засідання Лоза Ю.Я.

за участю представників сторін:

від позивача - Пузанська М.М.,

від відповідача - Клевцов С.А. ,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурного будівельного контролю у Львівській області до Управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства і інфраструктури Львівської міської ради про виконання вимог постанови стосовно стягнення штрафу, -

встановив:

Позивач Інспекція державного архітектурного будівельного контролю у Львівській області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства і інфраструктури Львівської міської ради про виконання вимог постанови стосовно стягнення штрафу в сумі 299 499, 00 грн.

В судовому засіданні 18 червня 2009 року, представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог, а саме відмовився від вимоги стосовно покладання судових витрат на відповідача. Судом ухвалено позовні вимоги прийняти із вказаним уточненням. В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив задоволити позовні вимоги з мотивів наведених в позовній заяві, матеріалах справи та поясненнях наданих в судовому засіданні, надав розрахунок розміру штрафу.

Представник відповідача в судовому засіданні, стосовно виникнення порушення у сфері повноважень Інспекція державного архітектурного будівельного контролю у Львівській області, нарахування штрафу за таке порушення не заперечував, проте просив позов не задоволити, оскільки вважає порушником організацію субпідрядника.

Суд розглядає справу в порядку статті 71 КАС України на основі наявних доказів.

В судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частину постанови.

В судовому засіданні було досліджено письмові докази, які наявні в матеріалах справи.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін в судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності , встановив наступне.

За результатами перевірки (акт проведення перевірки від 20.10. 2008 р.) Інспекції державного архітектурного будівельного контролю у Львівській області дотримання вимог законодавства у сфері архітектури і будівництва, зокрема, реконструкції приміщень Музею національно визвольних змагань (Львів, вул. Лисенка, 23а), встановлено, що будівельні роботи з реконструкції, замовником яких є Управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства і інфраструктури Львівської міської, а виконавцем ЗАТ «ІНФОРМАЦІЯ_1» проводилися без дозволу на виконання таких робіт.

Згідно із вимогами ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» здійснення будівельних робіт без дозволу тягне за собою відповідальність згідно вимог чинного законодавства.

Відповідно до п.1.1 Положення «Про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт» дозвіл на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту є документом, що засвідчує право замовника та генерального підрядника на виконання таких робіт.

Згідно із вимогами ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ, організації за правопорушення у сфері містобудування» підприємства, їх обєднання, установи, організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само є замовником у будівництві, або поєднують функції замовника і підрядчика несуть відповідальність у вигляді штрафу за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання, або без затвердженої проектної документації у розмірі п'ятдесят відсотків вартості цих робіт.

Відповідно до п.п. 13 п. 5 Положення «Про Інспекція державного архітектурного будівельного контролю у Львівській області» начальник інспекції та його заступники мають право розглядати справи з правопорушень і накладати відповідні стягнення.

В межах наданих повноважень першим заступником начальника «Інспекції державного архітектурного будівельного контролю у Львівській області» винесено постанову № 63 про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудування Управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства і інфраструктури Львівської міської ради у розмірі 299499 грн.

Згідно розрахунку від 20.10.2008 року наданому позивачем, довідки Управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства і інфраструктури Львівської міської ради ф. № КБ-3 про вартість виконаних робіт на суму 598 998грн., розмір штрафу становить п'ятдесят відсотків від суми коштів витрачених на виконання робіт з реконструкції приміщень Музею національно визвольних змагань (Львів, вул. Лисенка, 23а), а саме 598 988,00 грн. х 0.5 = 299 499, 00 грн.

Згідно із вимогами ст. 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ, організації за правопорушення у сфері містобудування» штраф підлягає до сплати у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Проте, незважаючи на вручення вказаної постанови № 63 відповідачу, згідно повідомлення про вручення поштового відправлення 05.11.2008 року, штрафу ним не сплачено.

Таким чином, Інспекція державного архітектурного будівельного контролю у Львівській області діяла правомірно, у в межах наділених чинним законодавством повноважень, та в належний спосіб.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають до задоволення.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 86, 87, 158-163, 167   КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задоволити.

2. Стягнути з Департаменту житлового господарства і інфраструктури Львівської міської ради до державного бюджету АДРЕСА_1району АДРЕСА_2, ГУДК у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 22389406, р/р 31116106700006. штраф у розмірі 299 499 грн., відповідно до постанови про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 27.10. 2008 р. № 63.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення,якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 23 червня 2009 року.

Суддя В.М. Сакалош