ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2009 року №2а-3249/09/2370
14 год. 30 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Смілянця Е.С.,
при секретарі Веліхановій О.С.,
за участю: представника позивача за довіреністю ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом контрольно-ревізійного управління у Черкаській області до комунального підприємства «Гранд» про стягнення коштів до місцевого бюджету,
ВСТАНОВИВ :
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулося контрольно-ревізійне управління у Черкаській області, в якій просить стягнути з комунального підприємства «Гранд» кошти до місцевого бюджету м. Сміла Черкаської області в сумі 12952 грн. 06 коп.
Представник позивачаОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
Позивачем проведено ревізію фінансово-господарської діяльності КП «Гранд» за період з 01.01.2003 по 31.12.2007, про що складено акт №05-20/06 від 18.03.2008, яким встановлено порушення чинного законодавства: 30% фактично отриманої орендної плати за договорами оренди не перераховано до місцевого бюджету. Ця сума становить 12952 грн. 06 коп.
За результатами проведеної перевірки контрольно-ревізійним відділом у м. Сміла та Смілянському районі Черкаської області направлено відповідачу вимоги про усунення виявлених порушень. Однак КП «Гранд» їх не виконало, на підставі цього позивач просить стягнути зазначені кошти до відповідного місцевого бюджету.
Відповідач в судове засідання не з ' явився, хоча належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, клопотань чи заяв про відкладення розгляду справи, а також інформації про наявність поважної причини неявки в судове засідання до суду не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, а також дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах даної адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 10 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 №2939 (Закон №2939) органам державної контрольно-ревізійної служби надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Положенням частини 2 статті 15 Закону №2939 визначено обов'язок службових осіб об'єктів, що ревізуються, виконувати законні вимоги службових осіб контрольно-ревізійної служби.
На виконання плану роботи контрольно-ревізійного відділу у м. Сміла та Смілянському районі Черкаської області (КРВ у м. Сміла та Смілянському районі Черкаської області) на ІV квартал 2007 року з 21.12.2007 по 14.03.2008 проводилася ревізія фінансово-господарської діяльності відповідача щодо правильності нарахування та сплати необхідної частки орендної плати до місцевого бюджету за період з 01.01.2003 по 31.12.2007. Під час проведення цієї ревізії виявлено порушення чинного законодавства, які відображені в акті ревізії від 18.03.2008 №05-20/06.
Судом досліджено витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і встановлено, що одним із видів економічної діяльності відповідача є здавання під найм власної та державної нерухомості невиробничого призначення.
Майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим, або перебуває у комунальній власності регулюються Законом України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 №2269-XII (Закон №2269). Частиною 2 статті 19 цього Закону визначено, що методика розрахунку пропорції розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем та порядок використання орендної плати визначаються: Кабінетом Міністрів України - для об'єктів, що перебувають у державній власності; органами, уповноваженими Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим; органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності. Така Методика розрахунку і порядку використання орендної плати за користування комунальним майном м. Сміла Черкаської області затверджена рішенням виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області від 27.10.2005 №1027 (Методика №1027). Відповідно до пункту 22 цієї Методики №1027 у разі, коли орендодавцем майна є комунальне підприємство орендна плата за цілісний майновий комплекс структурного підрозділу нерухомого майна спрямовується таким чином: у розмірі 70 відсотків - до підприємства (орендодавця), 30 відсотків - до місцевого бюджету.
Під час проведення ревізії встановлено, що всупереч зазначеним нормам закону протягом періоду з 01.01.2003 по 31.12.2005 відповідачем не перераховано до місцевого бюджету необхідну частку в розмірі 30% фактично отриманої орендної плати в розмірі 16795 грн. 22 коп., оскільки всю отриману орендну плату зараховано до доходів підприємства та не внесено відповідної частки до бюджету м. Сміла Черкаської області . Враховуючи те, що у 2006 році відповідачем перераховано до місцевого бюджету частку від орендної плати, що перевищує необхідну суму, за відповідний період в розмірі 3842 грн. 16 коп., тому кошти, що підлягають перерахуванню до місцевого бюджету, складають 12952 грн. 06 коп. Внаслідок цього бюджетом міста Сміла Черкаської області недоотримано від КП «Гранд» за 2003-2006 роки 12952 грн. 06 коп. 30-тивідсоткової частки орендної плати, чим порушено майнові інтереси держави.
На підставі цього відповідачу направлено вимоги КРВ у м. Сміла та Смілянському районі Черкаської області від 24.03.2008 №05-50/321 про усунення виявлених порушень, в яких зобов'язано КП «Гранд» сплатити до місцевого бюджету належну частку орендної плати в розмірі 12952 грн. 06 коп., про що повідомити до 24.05.2008.
Проте направлені вимоги не виконані, тому позивач просить суд стягнути належну до сплати 30-тивідсоткову частку орендної плати за 2003-2006 роки в розмірі 12952 грн. 06 коп.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що даний позов підлягає задоволенню, а кошти в розмірі 12952 грн. 06 коп. - стягненню до бюджету м. Сміла Черкаської області , оскільки вимога позивача про їх стягнення є законною та обґрунтованою.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись частиною 10 статті 10, частиною 2 статті 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 №2939, частиною 2 статті 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 №2269-XII, пунктом 22 Методики розрахунку і порядку використання орендної плати за користування комунальним майном м. Сміла Черкаської області , затвердженої рішенням виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області від 27.10.2005 №1027, статтями 94, 159, 160, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Гранд» (зареєстроване за адресою: 20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Свердлова, 96, код за ЄДРПОУ 25728866) належну до сплати 30-тивідсоткову частку орендної плати за землю за 2003-2006 роки в розмірі 12952 грн. 06 коп. (дванадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят дві гривні шість копійок) на рахунок Смілянського управління державного казначейства головного управління державного казначейства України в Черкаській області (№3312850700009, код 22080402, «плата за оренду майнових комплексів та іншого майна, що у комунальній власності міста»).
Звільнити відповідача від сплати судових витрат на підставі ч. 4 ст. 94 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Е.С. Смілянець
Повний текст постанови виготовлений 17 липня 2009 року.