ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2015 рокум. Ужгород№ 807/455/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Рейті С.І., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області до Публічного акціонерного товариства "Управління механізації будівництва" про стягнення податкового боргу у сумі 5092,73 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області (далі - позивач, ДПІ у м. Ужгороді) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства "Управління механізації будівництва" (далі - відповідач, ПАТ "Управління механізації будівництва"), яким просить стягнути податковий борг у розмірі 5092,73 грн. (в тому числі, по податку на прибуток - 170,00 грн., по податку на додану вартість - 4433,73 грн., по земельному податку - 325,54 грн., надходження від розміщення у спеціально відведених для цього місцях - 103,71 грн., надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря - 59,75 грн.) за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності.
Ухвалою суду від 18 березня 2015 року, у відповідності до ст.183-2 КАС України, судом прийнято рішення про проведення розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України), кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно поданої ПАТ "Управління механізації будівництва" податкової декларації екологічного податку від 10.04.2013 року № 1300007434, відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобов'язання у розмірі 103,71 грн. за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях та 59,75 грн. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин, втім, самостійно задекларовані суми відповідачем не сплачені в повному обсязі.
Згідно п.54.1 ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає, у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Крім того, ДПІ у м. Ужгороді проведено наступні перевірки ПАТ "Управління механізації будівництва":
1) документальну позапланову невиїзну перевірку дотримання строків сплати (перерахування) податку на додану вартість, в ході якої встановлено порушення відповідачем п.203.2 ст.203 ПК України, а саме: порушено строки сплати податку на додану вартість за вересень 2011 року, про що складено акт перевірки від 09.12.2013 року № 1935/07-01-15-01 та винесено податкове повідомлення-рішення від 17.12.2013 року № 0013381501 про збільшення грошового зобов'язання з ПДВ у розмірі 863,73грн. (податкове повідомлення - рішення вручено відповідачу особисто 17.12.2013 року, про свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення - рішення та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку, однак, залишається не сплаченим);
2) документальну невиїзну перевірку дотримання строків сплати (перерахування) плати за землю з юридичних осіб за період 2012-2013 рр., в ході якої встановлено порушення відповідачем п.57.1 ст.57 ПК України, а саме: порушено строки сплати плати за землю з юридичних осіб, про що складено акт перевірки від 24.01.2014 року № 220/15-03 та винесено податкове повідомлення-рішення від 08.04.2014 року № 0002341503 про збільшення грошового зобов'язання з земельного податку у розмірі 325,54 грн. (податкове повідомлення - рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак лист був повернутий на адресу інспекції у відповідності до довідки Ф. №20 "за закінченням терміну зберігання"; податкове повідомлення-рішення відповідачем залишається не сплаченим та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку).
Відповідно до п.58.3 ст. 58 ПК України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
3) камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на прибуток за 2013 рік, в ході якої встановлено порушення відповідачем пп.49.18.3 п.49.18 ст.49 ПК України, а саме: не подання податкової звітності з податку на прибуток за 2013 рік, про що складено акт перевірки від 26.03.2014 року № 853/07-01-22-02/5433778 та винесено податкове повідомлення-рішення від 01.04.2014 року № 0001362202 про збільшення грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 1020,00 грн. (податкове повідомлення - рішення було вручено відповідачу особисто 02.04.2014, про свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення - рішення та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку, однак, залишається не сплаченим);
4) камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на прибуток за 2014 рік, в ході якої встановлено порушення відповідачем пп.49.18.3 п.49.18 ст.49 ПК України, а саме: не подання податкової звітності з податку на прибуток за 2014 рік, про що складено акт перевірки від 26.03.2014 року № 854/07-01-22-02/5433778 та винесено податкове повідомлення-рішення від 01.04.2014 року № 0001362202 про збільшення грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170,00 грн. (податкове повідомлення - рішення було вручено відповідачу особисто 02.04.2014, про свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення - рішення та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку, однак, залишається не сплаченим);
5) камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ, в ході якої встановлено порушення відповідачем пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 та п.203.1 ст. 203 ПК України, а саме: неподання податкової звітності з податку на додану вартість за серпень 2014 року, про що складено акт перевірки від 25.09.2014 року № 2471/07-01-15-01/05433778 та винесено податкове повідомлення - рішення від 04.11.2014 року № 0015231501 про збільшення грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 1020,00 грн. (направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, однак лист був повернутий на адресу інспекції у відповідності до довідки Ф. №20 "за закінченням терміну зберігання");
6) камеральну електронну перевірку даних, задекларованих у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних, в ході якої встановлено порушення відповідачем п.201.15 ст. 201 ПК України, а саме: неподання реєстру отриманих виданих податкових накладних за січень, лютий, серпень 2014 року, про що складено акт перевірки від 22.10.2014 року № 2727/07-01-15-01/05433778 та винесено податкове повідомлення-рішення від 01.12.2014 року № 0016551501 про збільшення грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 1530,00грн. (направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, однак лист був повернутий на адресу інспекції у відповідності до довідки Ф. №20 "за закінченням терміну зберігання").
Відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст.54 ПК України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності
Відповідно до пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.59.1 ст.59 Податкового кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з несплатою узгоджених сум, відповідачу, на підставі п.59.1 ст. 59 ПК України, було виставлено податкову вимогу від 26.10.2011 року № 714 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями. Дана вимога була вручена відповідачу особисто - 03.11.2011 року, про що свідчить його підпис на корінці вищезазначеної податкової вимоги.
Податковий борг відповідача у сумі 5092,73 грн. підтверджений матеріалами справи, зокрема, податковою декларацією екологічного податку від 10.04.2013 року № 1300007434, актом перевірки від 09.12.2013 року № 1935/07-01-15-01, податковим повідомленням-рішенням від 17.12.2013 року № 0013381501, актом перевірки від 24.01.2014 року № 220/15-03, податковим повідомленням-рішенням від 08.04.2014 року № 0002341503, актом перевірки від 26.03.2014 року № 853/07-01-22-02/5433778, податковим повідомленням-рішенням від 01.04.2014 року № 0001362202, актом перевірки від 26.03.2014 року № 854/07-01-22-02/5433778, податковим повідомленням-рішенням від 01.04.2014 року № 0001362202, актом перевірки від 25.09.2014 року № 2471/07-01-15-01/05433778, податковим повідомленням-рішенням від 04.11.2014 року № 0015231501, актом перевірки від 22.10.2014 року № 2727/07-01-15-01/05433778, податковим повідомленням-рішенням від 01.12.2014 року № 0016551501, податковою вимогою від 26.10.2011 року № 714.
Відповідно до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. ДПІ у м. Ужгороді доведено наявність податкового боргу відповідача, правомірність звернення до суду та наявність підстав для стягнення коштів з розрахункових рахунків 5092,73 грн., відповідачем дані обставини не спростовано (заперечення проти позову відповідач суду не надав, направлена судова кореспонденція повернута з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання", втім, з наявного в матеріалах справи витягу з ЄДРПОУ, ПАТ "Управління механізації будівництва" зареєстроване за адресою: м. Ужгород, вул. Огарьова, 6-8, тобто, за адресою, що вказана в позовній заяві та на яку направлялась кореспонденція суду), в зв'язку з чим позов підлягає до задоволення та у відповідності до положення ст. 95 ПК України - слід стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих ПАТ "Управління механізації будівництва", кошти у сумі 5092,73 грн. на погашення наявного податкового боргу у сумі 5092,73 грн. (в тому числі, по податку на прибуток - 170,00 грн., по податку на додану вартість - 4433,73 грн., по земельному податку - 325,54 грн., надходження від розміщення у спеціально відведених для цього місцях - 103,71 грн., надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря - 59,75 грн.).
Відповідно до абзацу 2 ч.1 ст.256 КАС України, постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області до Публічного акціонерного товариства "Управління механізації будівництва" про стягнення податкового боргу у сумі 5092,73 грн. - задовольнити повністю.
2. Стягнути з розрахункових рахунків Публічного акціонерного товариства "Управління механізації будівництва" (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Огарьова, 6-8 код 05433778) кошти у сумі 5092,73 грн. (п'ять тисяч дев'яносто дві гривні сімдесят три копійки) на погашення податкового боргу у сумі 5092,73 грн., в тому числі, по податку на прибуток - 170,00 грн., по податку на додану вартість - 4433,73 грн., по земельному податку - 325,54 грн., надходження від розміщення у спеціально відведених для цього місцях - 103,71 грн., надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря - 59,75 грн.
3. Допустити негайне виконання постанови.
4. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст.186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя С.І. Рейті