Справа № 626/606/15-п
Провадження № 3/626/230/2015
ПОСТАНОВА
Іменем України
30.03.2015 року м. Красноград
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Гусар П.І., за участю прокурора Бобрицького В.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління СБУ в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, серія та номер паспорта ММ № 331768 виданий Красноградськимй РВ ГУМВС України в Харківській області від 03.02.2000 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, не судимий, до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувався, депутата Піщанської сільської ради Красноградського району Харківської області VI скликання, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 за ч. 1 ст.172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 будучи депутатом Піщанської сільської ради Красноградського району Харківської області VІ скликання не подав за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, тобто вчинив дії, які містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого п.1 ст.12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, щиро розкаявся, а також пояснив суду, що він дійсно є депутатом Піщанської сільської ради VІ скликання та не подав за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, тому що забув це зробити.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки його вина підтверджується зібраними матеріалами справи та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу передбаченого санкцією статті. При цьому пояснив суду, що відповідно до ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає у разі неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, передбаченої ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
Перевіривши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення є доведеною враховуючи наступне.
Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає у разі неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, передбаченої ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
Відповідно ч.1 до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» передбачено, що корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону статті, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Піщанської сільської ради Красноградського району Харківської області відповідно до рішення І сесії VI скликання Піщанської сільської ради № 1-VI від 11.10.2010 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Піщанської сільської ради та Піщанського сільського голови».
Відповідно до ч.1 ст.49 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата ради починається з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визначення повноважень депутатів і закінчується в день першої сесії ради нового скликання.
Згідно ст.2 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської ради є депутатом місцевої ради.
Отже, ОСОБА_1 є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п.б п.1 ч.1 ст.4 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
Відповідно до п.1 ст.12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, зазначені у пп. б ч.1 ст.4 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за встановленою формою.
Депутатам Піщанської сільської ради на засіданнях сесій неодноразово було розяснено та особисто попереджували ОСОБА_1 щодо необхідності своєчасного, а саме до 1 квітня 2014 року, подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік.
ОСОБА_1 достовірно знаючи про необхідність подання декларації на майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, станом на 01.04.2014 року умисно не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, не будучи при цьому тимчасово непрацездатним, не перебуваючи за межами України та не знаходячись під вартою, тобто порушив вимоги ч.1 ст.12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
Крім того вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме:
інформацією з Піщанської сільської ради; письмовими поясненнями керуючої справами виконавчого комітету Піщанської сільської ради ОСОБА_2; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 12.03.2015 року; протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 12.03.2015 року.Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП як неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, передбаченої ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
Відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Обставини, що помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлені.
Відповідно до ст.284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов, зокрема про накладення адміністративного стягнення.
Беручи до уваги особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме те, що ОСОБА_1 до виконання обовязків депутата сільської ради ставиться відповідально, за вчинення адміністративного корупційного правопорушення притягується вперше, обставини правопорушення, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 грн. передбаченого санкцією статті, оскількизастосування такого адміністративного стягнення,будедостатнім для виховання особи, що вчинила правопорушення, а також запобіганнювчиненню нею нових адміністративних корупційних правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 36,54 грн.
Керуючись ст. ст. 172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави в сумі 200 (двісті) грн.
Штраф необхідно сплатити у 15-ти денний термін з дня вручення постанови на р/р 31110106700300, одержувач: УДКСУ у Красноградському районі 21081100, код одержувача 37886402, банк одержувача ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу у розмірі 400 (чотириста) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. на р/р 31214206700300, одержувач: УДКСУ у Красноградському районі 22030001, код одержувача 37886402, банк одержувача ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011, код ЄДРПОУ суду 02893918.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Харківської області через Красноградський райсуд Харківської області.
Суддя