Справа №295/19456/14-а
Категорія 90
2-а/295/79/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.03.2015 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Комісарчук О.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження одноособово адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення в Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій (бездіяльності) неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання протиправними дій відповідача та зобов'язання провести перерахунок та виплату коштів, передбачених ст. ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 01.01.2014 року по 12.12.2014 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що він є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, проживає та працює в м. Коростень, яке віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, має право на доплати, визначені ст. ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі за текстом - Закон), які отримував у розмірах менших, ніж передбачено Законом, і які не відповідають розміру мінімальної заробітної плати, що призвело до порушення його прав.
Відповідно до ухвали суду від 16.12.2014 р. позовні вимоги ОСОБА_1 за період з 01.01.2014 р. по 11.06.2014 р. залишені без розгляду.
Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження відповідно до ст.183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Від представника відповідача надійшли заперечення на позов, відповідно до яких позов не визнає, просить відмовити в задоволенні позовних вимог за безпідставністю та необґрунтованістю. Письмові заперечення приєднані до справи.
Суддя за результатами розгляду матеріалів справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких позивач обґрунтовує позов, оцінивши всі обставини, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті у скороченому провадженні, вважає їх достатніми для прийняття рішення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1 /а.с. 4/.
Як вбачається з матеріалів справи позивач працює та проживає в АДРЕСА_1, яке згідно з Переліком населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23.07.1991 року та розпорядженням Кабінету Міністрів України № 17 від 12.01.1993 року, відноситься до зони гарантованого добровільного відселення /а.с.6,7,8/.
Згідно Закону позивач має право на доплати, передбачені ст.ст. 37, 39 Закону, які фактично отримує у розмірах, визначених згідно Постанов Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року та № 649 від 20.04.2007 року, зокрема: за ст. 39 Закону - в сумі 10,50 грн.
Законом, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, були передбачені виплати:
- ст. 39 Закону - громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення, в зоні гарантованого добровільного відселення проводиться доплата в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат;
- ст. 37 Закону - громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у зоні гарантованого добровільного відселення - 40% від мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України від 31 липня 2014 року "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", який набув чинності 3 серпня 2014 року, "Прикінцеві положення" Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік" були доповнені п. 6-7, за яким було встановлено, що норми і положення ст. ст. 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. ст. 5, 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.
Таким чином, починаючи з 1 січня 2014 року по 2 серпня 2014 року були чинними і підлягали застосуванню норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" без будь-яких обмежень.
За таких обставин, коли підзаконний нормативний акт суперечить Закону, обмежуючи права громадян визначені останнім, застосування зазначених постанов неможливе.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог, суд визнає неправомірними дії відповідача Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо проведення виплат, передбачених ст. 39 Закону, у меншому розмірі, ніж встановлено Законом, за період з 12.06.2014 року по 02.08.2014 року.
В задоволенні позовних вимог про проведення перерахунку за ст. 39 Закону за період з 03.08.2014 року по 12.12.2014 року слід відмовити за безпідставністю.
Вимоги до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій неправомірними та проведення перерахунку виплат, передбачених ст. 37 вказаного вище Закону задоволенню не підлягають, оскільки заявлені до неналежного відповідача.
Згідно статті 37 Закону (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у зоні гарантованого добровільного відселення, вказана допомога виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації, місця проживання.
Аналогічне положення міститься в п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 року № 936 "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Позивач зареєстрований та постійно проживає в АДРЕСА_1, тому вимоги в частині проведення перерахунку та виплати йому щомісячної грошової допомоги, передбаченої ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" слід було заявити до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради, який не є відповідачем в межах даної адміністративної справи.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 22 Конституції України, ст.ст. 161-162, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Законом України " Про Державний бюджет на 2014 рік", Постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 року "Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо невиплати ОСОБА_1 коштів у розмірах, передбачених ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 12.06.2014 року по 02.08.2014 року протиправними.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 доплату до заробітної плати у розмірі, визначеному ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат за період з 12.06.2014 року по 02.08.2014 року, з урахуванням проведених виплат за вказаний період.
В задоволенні позовних вимог за період з 03.08.2014 року по 12.12.2014 року відмовити.
В задоволенні вимог про визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира та зобов'язання провести перерахунок та виплату коштів, передбачених ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Суддя О.В. Комісарчук