Ухвала суду № 43438360, 02.04.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2015
Номер справи
826/19563/14
Номер документу
43438360
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/19563/14 Головуючий у 1-й інстанції: Іщук І.О. Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.

У Х В А Л А

Іменем України

02 квітня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Коротких А.Ю.,

суддів: Ганечко О.М.,

Літвіної Н.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 лютого 2015 року у справі за адміністративним позовом закритого акціонерного товариства "Фінансова група "Страхові традиції" до державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві, третя особа - публічне акціонерне товариство "Юніон стандарт банк" про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 лютого 2015 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, державна податкова інспекція у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою в задоволенні позову відмовити повністю. Свої вимоги апелянт аргументує тим, що судом першої інстанції були неповно з'ясовані всі обставини, що мали суттєве значення для вирішення справи та допущені порушення норм матеріального права.

Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання та положення ст. 197 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про можливість продовження розгляду справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що постановою Господарського суду м. Києва від 17.01.2013 року у справі №50/446-6 ЗАТ Фінансова група «Страхові традиції» (код ЄДРПОУ 32281587) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Шаргало Романа Вікторовича.

Відповідно до абз. 3 п. 1-1.розділу X Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справі про банкрутство ЗАТ Фінансової групи «Страхові традиції» в ліквідаційній процедурі здійснюється у відповідності до норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», що діяли до 19.01.2013 року (дата порушення справи про банкрутство).

Під час провадження ліквідаційної процедури, ліквідатору банкрута стало відомо про відкриті рахунки ЗАТ Фінансова група «Страхові традиції» в ПАТ «Єкатеринославський комерційний банк» (ПАТ «СКБ»), назву якого в подальшому було змінено на ПАТ «ЮНІОН СТАНДАРТ БАНК» (ПАТ «ЮСБ БАНК»), а саме: №26507030001401 (українська гривня); №26507030001401 (євро); №26507030001401 (долар США); №26507030001401 (російський рубль); №2652230001401 (українська гривня).

23.06.2014 року ліквідатор ЗАТ ФГ «Страхові традиції» Шаргало Р.В. подав до ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві заяву №02-05/40 від 23.06.2014 року, в якій просив вирішити питання щодо взяття на облік рахунків ЗАТ ФГ «Страхові традиції», які були відкриті у відділенні «Київське Регіональне Управління» ПАТ «ЄКБ», правонаступником якого є ПАТ «ЮНІОН СТАНДАРТ БАНК» для подальшого розпорядження рахунками ліквідатором.

Листом №5157/Ш/2656180529 від 21.07.2014 року податковий орган повідомив, що згідно з інформацією Єдиного банку даних про платників - юридичних осіб станом на 18.07.2014 року ЗАТ ФГ «Страхові традиції» має більше одного відкритого рахунку. Для взяття на облік в органах доходів і зборів нових рахунків запропоновано по кожному із банківських установ поступово закривати наявні рахунки, залишивши один відкритий рахунок. Після чого необхідно ініціювати повторне подання фінансовою установою електронного повідомлення про відкриття рахунку, який буде взято на облік в органах доходів і зборів.

Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що положеннями Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах або контролюючих органів від 26.12.2013 року № 853 не передбачено право податкового органу відмовляти у взятті на облік рахунку з причин наявності інших рахунків у підприємства-банкрута.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 7 статті 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), ліквідатор зобов'язаний використовувати при проведенні ліквідаційної процедури тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.

Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів від 26 грудня 2013 року № 853 (далі - Порядок № 853) розроблено відповідно до статті 69 глави 6 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" від 22.05.2003 року № 851, "Про електронний цифровий підпис" від 22.05.2003 року № 852, "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" від 05.07.1994 року № 80/94, Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року № 1452, та Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 року № 373.

Положення пункту 3.1. Розділу III Порядку № 853 містять виключний перелік підстав для відмови у взятті контролюючим органом рахунку на облік.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, на дату відмови податкового органу у взятті на облік рахунку, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців було внесено лише запис « 05.02.2013р., в стані припинення підприємницької діяльності, за судовим рішення про банкрутство», що підтверджується витягами з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 19). Запису про припинення юридичної особи, станом на дату відмови податкового органу у взятті на облік рахунку, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено не було.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про відсутність у податкового органу підстав для відмови у взятті на облік рахунку, відкритого ліквідатором.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 лютого 2015 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Головуючий суддя: Коротких А.Ю.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н.М.

.

Головуючий суддя Коротких А. Ю.

Судді: Літвіна Н. М.

Ганечко О.М.