ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
31 березня 2015 року (о 16 год. 16 хв.) Справа № 2а-0870/9353/11 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суду складі:
головуючого судді Батрак І.В.,
за участю секретаря судового засідання Батечко М.Д.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя
до Публічного акціонерного товариства «Запорізький арматурний завод»
про стягнення витрат на виплату та доставку пільгової пенсії
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2011 року Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя (далі - УПФУ в Ленінському районі м. Запоріжжя, позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Публічного акціонерного товариства «Запорізький арматурний завод» (далі - ПАТ «Запорізький арматурний завод», відповідач), в якому з урахуванням уточнення просить стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на підставі п. "а" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з червня по жовтень 2011 року в розмірі 6 379,56 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує приписами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення», Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та вказує, що відповідачем не відшкодовуються до Пенсійного фонду фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "а" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з червня по жовтень 2011 року, у зв'язку із чим у відповідача утворилася заборгованість у розмірі 6 379,56 грн. На час розгляду справи у суді заборгованість відповідачем не погашена, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить позов задовольнити та стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.
Ухвалою суду від 25.12.2012 провадження у справі №2а-0870/9353/11 було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 5009/2087/12 за заявою кредитора ПАТ «Агропромислова компанія» до Публічного акціонерного товариства «Запорізький арматурний завод» про банкрутство.
Ухвалою суду від 26.02.2015 провадження у даній справі поновлено.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 31.03.2015 надав суду клопотання (вх. № 13793) про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідно до наданих заперечень на адміністративний позов (вх. №51348 від 22.12.2011) зазначив, що відповідач не заперечує проти того, що повинен оплачувати позивачу витрати на виплату та доставку пільгових пенсій фізичним особам, які працювали та заробили пільговий стаж на ДП «Запорізький арматурний завод» та підприємстві відповідача, який є його правонаступником. Виплачені та доставлені позивачем пенсії фізичним особам за період їх роботи на ЗВО «Арматуробудування» відповідач відмовляється відшкодовувати і вважає це незаконним. Вказує на те, що відповідно до пункту 6.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою пенсійного фонду України від 19.12.2000 №21-1 передбачено, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники, тобто якщо фізичні особи, яким призначені та виплачуються пільгові пенсії працювали на двох підприємствах - у ПАТ «Запорізький арматурний завод» та у ЗВО «Арматуробудування», ПАТ «Запорізький арматурний завод» зобов'язаний покрити лише свої витрати на виплату і доставку пільгових пенсій пропорційно стажу роботи цих осіб на двох підприємствах.
16.03.2015 представник відповідача надав суду клопотання від 13.03.2015 про закриття провадження у справі (вх. №11252), у якому зазначено, що дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Посилається на приписи ГПК України та вказує, що справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, розглядаються господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство. Вважає, що грошові вимоги позивача, які є предметом стягнення в даній справі підлягають розгляду господарським судом Запорізької області в провадженні якого перебуває справа №908/549/15-г про банкрутство ПАТ «Запорізький арматурний завод».
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі сторін, за наявними у справі матеріалами.
У зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
ПАТ «Запорізький арматурний завод» (ідентифікаційний код 14309190) є юридичною особою, яка зареєстрована 03.02.1994, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідач відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а також платником страхових внесків відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до виданих відповідачем довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній та на підставі п. "а" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 призначена пільгова пенсія.
ОСОБА_1 працювала на підприємстві відповідача та виконувала роботу, яка згідно законодавства дає їй право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати, становить 0 р. 5,27 міс. Відповідно частка плати даного підприємства становить 7,31%. Сума заборгованості відповідача по даному пенсіонеру за період з червня по жовтень 2011 року становить 281,41 грн.
ОСОБА_2 працював на підприємстві відповідача та виконував роботу, яка згідно законодавства дає йому право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати, становить 5 р. 0,00 міс. Відповідно частка плати даного підприємства становить 100%. Сума заборгованості відповідача по даному пенсіонеру за період з червня по жовтень 2011 року становить 773,84 грн.
ОСОБА_3 працювала на підприємстві відповідача та виконувала роботу, яка згідно законодавства дає їй право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати, становить 7 р. 6,00 міс. Відповідно частка плати даного підприємства становить 100%. Сума заборгованості відповідача по даному пенсіонеру за період з червня по жовтень 2011 року становить 1 155,64 грн.
ОСОБА_4 працювала на підприємстві відповідача та виконувала роботу, яка згідно законодавства дає їй право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати, становить 7 р. 6,00 міс. Відповідно частка плати даного підприємства становить 100%. Сума заборгованості відповідача по даному пенсіонеру за період з червня по жовтень 2011 року становить 728,23 грн.
ОСОБА_5 працював на підприємстві відповідача та виконував роботу, яка згідно законодавства дає йому право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати, становить 0 р. 11,23 міс. Відповідно частка плати даного підприємства становить 18,72%. Сума заборгованості відповідача по даному пенсіонеру за період з червня по жовтень 2011 року становить 815,88 грн.
ОСОБА_6 працювала на підприємстві відповідача та виконувала роботу, яка згідно законодавства дає їй право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати, становить 0 р. 5,20 міс. Відповідно частка плати даного підприємства становить 5,78%. Сума заборгованості відповідача по даному пенсіонеру за період з червня по жовтень 2011 року становить 579,00 грн.
ОСОБА_7 працювала на підприємстві відповідача та виконувала роботу, яка згідно законодавства дає їй право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати, становить 4 р. 8,87 міс. Відповідно частка плати даного підприємства становить 63,19%. Сума заборгованості відповідача по даному пенсіонеру за період з червня по жовтень 2011 року становить 499,01 грн.
ОСОБА_8 працювала на підприємстві відповідача та виконувала роботу, яка згідно законодавства дає їй право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати, становить 2 р. 9,43 міс. Відповідно частка плати даного підприємства становить 37,15%. Сума заборгованості відповідача по даному пенсіонеру за період з червня по жовтень 2011 року становить 1 546,55 грн.
Загальна сума заборгованості ПАТ «Запорізький арматурний завод» перед Пенсійним фондом України по фактичним витратам на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 1 по вищезазначеним громадянам за період з червня по жовтень 2011 року становить 6 379,56 грн.
Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "а" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» надсилались на адресу відповідача та були отримані його уповноваженим представником за довіреністю, але сума заборгованості ПАТ «Запорізький арматурний завод» сплачена не була.
Факт понесення Пенсійним фондом фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "а" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» по пенсіонерам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 за період з червня по жовтень 2011 року підтверджується довідками про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії, що містяться в матеріалах справи.
Враховуючи несплату відповідачем суми заборгованості у добровільному порядку позивач звернувся із позовом до суду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 1058-IV) визначає принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду.
Відповідно до ст. 14, 15 Закону № 1058-IV роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами) є страхувальниками та платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вимог чинного законодавства України ПАТ «Запорізький арматурний завод» повинно своєчасно і в повному обсязі сплачувати збір та внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду, що саме представником відповідача визнано у наданих запереченнях.
Відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
Список № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах, застосовуються на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від їх підпорядкування і форм власності.
Пільговий стаж обчислюється за фактичною тривалістю роботи із шкідливими і важкими умовами праці згідно з довідками підприємств.
Виходячи з приписів п. 16 Розділу ХV Прикінцевих положень Закону № 1058-IV до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України, інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечать цьому Закону. Положення Закону № 1788-XII застосовується в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.
Згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах І особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:
1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом №1788.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відповідно до ст. 26 Закону № 1058 особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками - 55 років та наявності страхового стажу не менше п'яти років.
Постановою правління Пенсійного фонду України затверджено Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстровану у Міністерстві Юстиції України від 16.04.2004 № 64/8663 (далі - Інструкція № 21-1).
Відповідно до пп.6.1 п.6 Інструкції №21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058, для підприємств, установ і організацій, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання фактичні витрати на виплату і доставку, пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо шкідливими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом України, у таких розмірах: 20 відсотків від фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій, призначених або виплачених у 2004 році; 30 відсотків від фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій, призначених або виплачених у 2005 році; 40 відсотків від фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій, призначених або плачених у 2006 році; 50 відсотків від фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій, призначених або виплачених у 2007 році; 60 відсотків від фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій, призначених або виплачених у 2008 році; 70 відсотків від фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій, призначених або плачених у 2009 році, 80 відсотків від фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій, призначених або виплачених у 2010 році; 90 відсотків від фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій, призначених або виплачених у 2011 році 100 відсотків від фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій, призначених або виплачених у 2012 році.
Згідно з пп.6.4 - пп.6.8 п.6 Інструкції №21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до п. «а» ст. 13 Закону №1788, які надсилаються підприємствам до 20-го січня, та щомісячно до 25-го числа підприємства вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах, що призначені в минулих роках.
Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "а" ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» складені з дотриманням всіх необхідних вимог Інструкції. Розмір сум відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій визначено позивачем з дотриманням вимог Закону №1058-IV та Інструкції, фактична виплата пенсії підтверджується довідками, наданими УПФУ в Ленінському районі м. Запоріжжя, що міститься в матеріалах справи.
Правомірність розрахунків сум, що підлягають відшкодуванню, підтверджено позивачем документами з пенсійних справ громадян ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, яким призначено пільгові пенсії. Такими документами є довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії, протокол /розпорядження/ про призначення пенсії, довідка про отриманий розмір пенсій. Вказані документи свідчать про правильність визначення пільгового стажу вказаного пенсіонерів і відсотку відшкодування відповідачем фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Суд вважає необґрунтованим твердження представника відповідача, що ПАТ «Запорізький арматурний завод» повинен оплачувати позивачу витрати на виплату та доставку пільгових пенсій фізичним особам, які працювали та заробили пільговий стаж на ДП «Запорізький арматурний завод» та підприємстві відповідача, який є його правонаступником, та незаконності відшкодування виплачених та доставлених позивачем пенсій фізичним особам за період їх роботи на ЗВО «Арматуробудування» з огляду на наступне.
Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення,характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Документи, що подаються для підтвердження трудової діяльності, повинні бути підписані посадовими особами і засвідчені печаткою (у разі наявності). Для підтвердження трудового стажу приймаються лише ті відомості про період роботи, які внесені в довідки на підставі документів.
Видаючи довідки про підтвердження пільгового стажу вказаним у позові пенсіонерам ПАТ «Запорізький арматурний завод» підтверджено наявність у останніх пільгового стажу.
Крім того, надані суду довідки містять всі необхідні реквізити для призначення пенсії, видані безпосередньо підприємством та підписані його уповноваженими особами, а отже УПФУ в Ленінському районі м. Запоріжжя правомірно було зараховано відповідний стаж щодо кожного з пенсіонерів на підставі наданих довідок для розрахунку пенсії.
Щодо клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі, суд зазначає, що обставини на які посилається відповідач не є підставами для закриття провадження у справі, передбаченими п.1 ч.1 ст. 157 КАС України, з огляду на наступне.
За правилами п.1 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно норм ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 5 частини 2 цієї ж статті, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Враховуючи, що позивач є суб'єктом владних повноважень, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, суд приходить до висновку, що зазначена справа є справою адміністративної юрисдикції, у зв'язку з чим підстави для закриття провадження у справі відсутні.
При цьому, що Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 № 2343-XII, який встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, не обмежує кредиторів у способі захисту порушеного права щодо невиконання боржником зобов'язань з погашення заборгованості та не позбавляє таких кредиторів у разі визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі, права на звернення до суду у встановленому законом порядку з позовом про стягнення заборгованості.
Доказів включення до певної черги задоволення вимог кредиторів заборгованості ПАТ «Запорізький арматурний завод» по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на підставі п. "а" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з червня по жовтень 2011 року в розмірі 6 379,56 грн. суду не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на підставі п. "а" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з червня по жовтень 2011 року в розмірі 6 379,56 грн. є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Запорізький арматурний завод» (ідентифікаційний код 14309190) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя заборгованість з відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на підставі п. "а" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з червня по жовтень 2011 року в розмірі 6 379,56 грн. (шість тисяч триста сімдесят дев'ять гривень 56 копійок) на р/р 25601301001079 в філії ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957, код ЄДРПОУ 20508404.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В. Батрак