Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
01 квітня 2015 р. Справа № 820/3319/15 Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши у приміщенні суду в м. Харкові матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради про скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулася ОСОБА_1 до Адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення № 35-3 виконавчого комітету Жовтневої районної у м. Харкові ради від 02.06.2009 року.
Суд, відповідно до вимог частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали на наявність та відсутність підстав для повернення позовної заяви, залишенні її без розгляду чи відмови у відкриті провадження в адміністративній справі, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України встановив наступне.
Як вбачається з адміністративного позову та доданих матеріалів позивач оскаржує рішення органу місцевого самоврядування та просить скасувати рішення виконавчого комітету органу місцевого самоврядування, що підтверджується також п. 1.1. Положення «Про Адміністрацію району Харківської міської ради», згідно якого Адміністрація району Харківської міської ради є виконавчим органом Харківської міської ради. Адміністрація Жовтневого району Харківської міської ради є правонаступником Жовтневої районної у м. Харкові ради згідно рішення Харківської міської ради № 266/09 від 25.11.2009 р.
Згідно ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Частиною 2 цієї ж статті визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
До органів місцевого самоврядування статтею 140 Конституції України і статтею 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» віднесено: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст та органи самоорганізації населення, а тому даний позов предметно підсудний не окружному адміністративному суду, а місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Пунктом 6 ч. 3. ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду, то позовна заява повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 160, 165, 185, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради про скасування рішення - повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бадюков Ю.В.