ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
У Х В А Л А
11 березня 2015 року м. Київ В/800/1330/15
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Сороки М.О., Стрелець Т.Г.,Мороз Л.Л.,Калашнікової О.В.,Конюшка К.В.,
розглянувши заяву Київського міського центру зайнятості про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 10 лютого 2015 року у справі за позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_6 про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2014 року, прийнятою у скороченому провадженні, позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_6 на користь Київського міського центру зайнятості кошти в розмірі 9037,87 грн.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 жовтня 2014 року апеляційну скаргу ОСОБА_6 задоволено частково. Постанову суду першої інстанції скасовано. Провадження у справі закрито на підставі пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 10 лютого 2015 року закрито касаційне провадження за касаційною скаргою Київського міського центру зайнятості на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16 жовтня 2014 року, посилаючись на вимоги частин 9,10 статті 183-2 КАС України.
Не погоджуючись з ухвалою суду касаційної інстанції, Київський міський центр зайнятості звернувся до Вищого адміністративного суду України із заявою про допуск до перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 10 лютого 2015 року.
Згідно з частиною першою статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
Відповідно до статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів: неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом; порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.
Вимоги до заяви про перегляд судових рішень встановлені статтею 239 Кодексу адміністративного судочинства України, серед яких передбачено обов'язкове зазначення в цій заяві конкретних різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Із змісту заяви про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 10 лютого 2015 року, вбачається, що заявник порушує питання про скасування рішення суду касаційної інстанції, посилаючись на неоднакове застосування судами одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення, на його думку, різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Між тим, згідно з оскаржуваною ухвалою Вищого адміністративного суду України від 10 лютого 2015 року касаційне провадження за касаційною скаргою Київського міського центру зайнятості на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16 жовтня 2014 року закрито.
Закриваючи касаційне провадження за вказаною касаційною скаргою, колегія суддів виходила з того, що відповідно до частин дев'ятої, десятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції на момент постановлення апеляційним судом ухвали та подання касаційної скарги) у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
За таких обставин суд касаційної інстанції дійшов висновку про відсутність можливості касаційного перегляду ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 16 жовтня 2014 року, прийнятої в порядку скороченого провадження, що є наслідком закриття касаційного провадження у справі.
Таким чином, суд касаційної інстанції закрив касаційне провадження, застосувавши при цьому норми процесуального права.
Враховуючи викладене, ухвала Вищого адміністративного суду України від 10 лютого 2015 року про закриття касаційного провадження у справі не може бути предметом перегляду Верховним Судом України з підстав, встановлених пунктом першим частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 102, 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України,суд,
у х в а л и в :
Відмовити Київському міському центру зайнятості у допуску до перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 10 лютого 2015 року у справі за позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_6 про стягнення заборгованості.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
Сорока М.О.
Стрелець Т.Г.
Мороз Л.Л.
Калашнікова О.В.
Конюшко К.В.