ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
11 березня 2015 року м. Київ В/800/1385/15
Колегія Вищого адміністративного суду України у складі:Головуючого судді:Островича С.Е.суддів:Костенка М.І. Рибченка А.О. Цвіркуна Ю.І. Юрченко В.П.
перевіривши заяву Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 грудня 2014 року у справі №826/5630/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна сервісна компанія "Україна" до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві та відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві про визнання незаконними дій, визнання нечинними та скасування запису та рішення, зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві звернулась до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 грудня 2014 року у справі №826/5630/14.
Відповідно до статті 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 07.07.2010 року №2453-VІ "Про судоустрій і статус суддів"), заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 239-2 та 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Згідно статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
3) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.
У заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 грудня 2014 року у справі №826/5630/14 заявник посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права, а саме пп. "ж" п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України.
В обґрунтування своїх вимог заявник додає копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2013 року в якій, на його думку, норми матеріального права застосовано інакше, ніж у даній справі.
Між тим, відповідно до положень ст. 237 КАС України, заява про перегляд судового рішення може бути подана за наявності таких складових: неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права, ухвалення різних за змістом судових рішень, спірні питання виникли у подібних правовідносинах. Зокрема, така складова як подібність правовідносин, означає тотожність суб'єктного складу учасників відносин, як то об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (наприклад часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). У той же час, зміст правовідносин визначається обставинами кожної конкретної справи.
Приписи ст. 237 КАС України визначають виключними мотивами подання заяви про перегляд судових рішень неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції саме одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Вивчивши зазначені судові рішення, колегія суддів не вбачає неоднакового застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Зважаючи на викладене, підстави для допуску справи до провадження для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 грудня 2014 року у справі №826/5630/14 відсутні.
Керуючись ст.ст. 236 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів Вищого адміністративного суду України,
УХВАЛИЛА:
Відмовити Державній податковій інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві у допуску справи для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 грудня 2014 року у справі №826/5630/14.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий Острович С.Е.СуддіКостенко М.І. Рибченко А.О. Цвіркун Ю.І. Юрченко В.П.