ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2015 року м. Київ № 826/1951/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Прокурора Святошинського району міста Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до
Закритого акціонерного товариства "УКРПРОМТЕХІМПЕКС"
про
стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся прокурор Святошинського району міста Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Закритого акціонерного товариства "УКРПРОМТЕХІМПЕКС" про стягнення заборгованості у розмірі 85000 грн.
Окружним адміністративним судом міста Києва відкрито скорочене провадження у справі на підставі статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), відповідачу запропоновано до 02.03.2015р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати заперечення на позов або заяву про визнання позову через канцелярію суду.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження у справі №826/1951/15 надсилалася відповідачу на адресу, зазначену Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, чи для фізичних осіб: 03142, м. Київ, пр. Академіка Палладіна, буд. 34.
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 167 КАС України судове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, чи для фізичних осіб, які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
Враховуючи викладене та беручи до уваги те, що поштове відправлення надсилалось на адресу відповідача, інформація про яку внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України, ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі вважається врученою відповідачу.
Оскільки станом на 02 березня 2015 року відповідачем не подано заперечення на позов, судом на підставі частин третьої, п'ятої статті 183-2 КАС України здійснено розгляд справи за наявними матеріалами.
Розглянувши адміністративний позов, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, у відношенні ЗАТ "УКРПРОМТЕХІМПЕКС" уповноваженою особою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 07.08.2014р. №1264-ЦД-1-Е, у зв'язку з порушенням вимог пункту 10 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 № 448/96-ВР, а саме: невиконанням розпорядження №3443-ЦД-1-Е від 11.12.2013 року про усунення порушень законодавства про цінні папери (термін виконання до 17.03.2014 року).
Зазначене вище розпорядження виносилося на підставі виявленого порушення вимог п. 5 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про акціонерні товариства", а саме, не приведення статуту та внутрішніх положень відповідача у відповідність із нормами Закону України "Про акціонерні товариства".
Протягом року ця дія вчинена ЗАТ "УКРПРОМТЕХІМПЕКС" повторно з дати винесення уповноваженою особою Комісії постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №3441-ЦД-1-Е від 11.12.2013 року за вчинення тих самих дій (невиконання розпоряджень уповноваженої особи Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів).
Так, відповідно п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до вимог чинного законодавства.
Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку як територіальний орган Комісії утворено згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.01.2012 року №174 з центром розміщення в місті Києві, повноваження якого поширюються на місто Київ, Київську, Вінницьку, Житомирську, Чернігівську та Черкаську область.
Згідно з п. 8 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів передбачена відповідальність юридичних осіб у вигляді штрафів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду матеріалів справи відповідача про правопорушення на ринку цінних паперів, Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про накладення штрафних санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №1269-ЦД-1-Е від 20.08.2014р. Даною постановою на ЗАТ "УКРПРОМТЕХІМПЕКС" накладено штрафну санкцію у розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85000 грн., яка підлягала сплаті протягом 15 календарних днів з моменту отримання цієї постанови.
Згідно відомостей, наявних у Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку станом на момент подачі позовної заяви до суду вказана постанова не оскаржена, штрафні санкції у добровільному порядку не сплачені, письмових пояснень чи заперечень відповідачем не надано, що підтверджується листом Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до прокуратури Святошинського району міста Києва від 28.10.2014 №03/01/7853.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", штрафи, накладені Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, стягуються в судовому порядку.
В обґрунтування права звернення до суду в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прокурор Святошинського району міста Києва зазначає, що несплатою відповідачем наявної заборгованості до Державного бюджету порушуються економічні інтереси Держави.
Повноваження по здійсненню захисту інтересів Держави, в тому числі шляхом представництва її інтересів в суді, покладено на органи прокуратури України відповідно до ст. 121 Конституції України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР.
Крім того, ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-XII визначено, що представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Частиною 2 ст. 60 КАС України, зокрема встановлено, що з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням), бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави.
З огляду на викладене та враховуючи наявність у відповідача не сплаченої заборгованості, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Керуючись статтями 69-71, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути із Закритого акціонерного товариства "УКРПРОМТЕХІМПЕКС" (код ЄДРПОУ 23518366) до Державного бюджету України штрафну санкцію у розмірі 85000 грн. на рахунок державного казначейства за місцезнаходженням боржника за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ банку 106.
Постанову суду виконати негайно.
Постанова суду першої інстанції, ухвалена за правилами скороченого провадження може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та строки, встановлені статтями 185-187, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя І.А. Качур