ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
23 березня 2015 року справа №826/2524/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кузьменка В.А., суддів Добрівської Н.А., Огурцова О.П., за участю секретаря Калужського Д.О. та представників:
позивача: ОСОБА_1;
відповідача 1: не з'явились;
відповідача 2: не з'явились
розглянувши у судовому засіданні за власною ініціативою питання про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1до1. Міністерства внутрішніх справ України 2. Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києвіпровизнання протиправним та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення коштів за час вимушеного прогулуВ С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України (далі по тексту - відповідач 1) та Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві (далі по тексту - відповідач 2), в якому просить: 1) визнати протиправним та скасувати наказ Міністра внутрішніх справ України від 16 січня 2015 року №48 о/с в частині звільнення позивача; 2) визнати протиправним та скасувати наказ начальника відповідача 2 від 26 січня 2015 року №41 о/с в частині звільнення позивача; 3) поновити позивача на службі в органах внутрішніх справ на посаді інспектора з адміністративної практики Державної автомобільної інспекції з обслуговування Вишгородського району, підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в Київській області; 3) стягнути з відповідача 2 середньомісячне грошове забезпечення за час вимушеного прогулу, а саме з 26 січня 2015 року по день поновлення на службі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 лютого 2015 року відкрито провадження у справі №826/2524/15, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 23 березня 2015 року судом поставлено на обговорення питання зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі, що розглядається Конституційним судом України за конституційним поданням Служби зовнішньої розвідки України та за щодо конституційності окремих положень Закону України "Про очищення влади" та за конституційним поданням 47 народних депутатів України; позивач проти зупинення провадження у справі заперечував.
Виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Матеріали справи підтверджують, що згідно оскаржуваного наказу ОСОБА_1 звільнено з посади на підставі норм Закону України "Про очищення влади".
Поряд з цим, судом встановлено, що у Конституційному суді України розглядається справа за конституційним поданням Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозв'язку з положеннями частини другої статті 1 цього закону, положень статті 19 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями статті 64 Конституції України та зазначеними положеннями цього Закону, та за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Таким чином, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зупинити провадження в адміністративній справі №826/2524/15 до набрання законної сили судовим рішенням у справі, що розглядається Конституційним судом України за конституційним поданням Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозв'язку з положеннями частини другої статті 1 цього закону, положень статті 19 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями статті 64 Конституції України та зазначеними положеннями цього Закону, та за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
На підставі вищенаведеного, пункту 3 частини першої статті 156, статті 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження в адміністративній справі №826/2524/15 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України та Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про визнання протиправними та скасування наказів в частині, поновлення на посаді, стягнення коштів за час вимушеного прогулу до набрання законної сили судовим рішенням у справі, що розглядається Конституційним судом України за конституційним поданням Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозв'язку з положеннями частини другої статті 1 цього закону, положень статті 19 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями статті 64 Конституції України та зазначеними положеннями цього Закону, та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя В.А. Кузьменко
Судді Н.А. Добрівська
О.П. Огурцов