ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 березня 2015 року м. Київ № 826/4486/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Київського учбово-виробничого підприємства № 4 Українського товариства сліпих
до
Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві
про
скасування рішень від 04.12.2014 року № 7125-25 та від 05.11.2014 року № 1921, стягнення коштів в сумі 202 435,48 грн., -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Київське учбово-виробниче підприємство № 4 Українського товариства сліпих з позовом до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві, в якому просить про наступне:
- скасувати рішення ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 05.11.2014 року № 1921 та від 04.12.2014 року № 7125-25 про опис майна у податкову заставу;
- стягнути з ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві на користь Київського учбово-виробничого підприємства № 4 Українського товариства сліпих 202 435,48 грн. як помилково сплачених.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 і п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України, та чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Так, п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві, зокрема, зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
В свою чергу, нормами ч. 4 ст. 105 цього Кодексу визначено, що адміністративний позов може містити вимоги, зокрема, про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, Київське учбово-виробниче підприємство № 4 Українського товариства сліпих оспорює правомірність рішень ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 05.11.2014 року № 1921 та від 04.12.2014 року № 7125-25 про опис майна у податкову заставу. Разом з тим, в матеріалах позову наявні рішення про опис майна у податкову заставу від 05.11.2012 року № 1921 та від 04.12.2014 року № 7125-25.
Таким чином, позивачу слід надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням реквізитів (назв, реєстраційних номерів і дат) оскаржуваних рішень суб’єкта владних повноважень (відповідача) у відповідності до наявних матеріалів позовної заяви або надати суду належним чином завірену копію рішення ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 05.11.2014 року № 1921.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до положень ч. 1 і ч. 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Зокрема, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З огляду на зазначене вище, при уточненні позовних вимог позивачу необхідно перевірити дотримання ним строку звернення до адміністративного суду в частині оскарження рішення ДПІ у Дніпровському районі м. Києва ДПС від 05.11.2012 року № 1921.
Крім того, в силу норм ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно п. 19 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI, від сплати судового збору звільняються, зокрема, громадські організації інвалідів (спілки та інші об'єднання громадських організацій інвалідів), їх підприємства, установи та організації, громадські організації ветеранів, їх підприємства, установи та організації - за подання позовів, з якими вони звертаються до суду.
Однак, в матеріалах поданого позову відсутні документи на підтвердження приналежності Київського учбово-виробничого підприємства № 4 Українського товариства сліпих до певної громадської організації інвалідів (ветеранів), а, відтак, позивачу слід надати суду або належним чином оформлений документ на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги як немайнового характеру у розмірі 73,08 грн., так і майнового характеру у розмірі 404,87 грн. (202 435,48 грн.*2%*10%), або надати докази на підтвердження приналежності Київського учбово-виробничого підприємства № 4 Українського товариства сліпих до певної громадської організації інвалідів (ветеранів).
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в п’ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви із зазначеними в ній вірними реквізитами оскаржуваних рішень (та в разі необхідності надання документально і нормативно обґрунтованого клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду із позовом поважними) або надання належним чином завіреної копії рішення від 05.11.2014 року № 1921; належним чином оформленого документу на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги як немайнового характеру у розмірі 73,08 грн., так і майнового характеру у розмірі 404,87 грн. (202 435,48 грн.*2%*10%), або доказів на підтвердження приналежності Київського учбово-виробничого підприємства № 4 Українського товариства сліпих до певної громадської організації інвалідів (ветеранів).
Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва,-
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Київського учбово-виробничого підприємства № 4 Українського товариства сліпих без руху.
2. Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя Т.О. Скочок