Постанова № 43207514, 10.03.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.03.2015
Номер справи
826/17898/14
Номер документу
43207514
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

10 березня 2015 року №826/17898/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Давиденко Л.В., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

товариства з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс»

до

державної податкової інспекції у Печерському районі головного управління Міністерства доходів і зборів у місті Києві

про

визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до державної податкової інспекції у Печерському районі головного управління Міністерства доходів і зборів у місті Києві про:

визнання протиправними дій державної податкової інспекції у Печерському районі головного управління Міністерства доходів і зборів у місті Києві по внесенню змін в систему «Податковий борг» в частині податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс» за період з 01.10.2013 по 30.11.2013, які здійснені на підставі акту від 20.03.2014 №845/26-55-22-01/38149463 «Про неможливість проведення зустрічної звірки товариства з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс» з питань правильності обчислення податкових зобов’язань та податкового кредиту по взаємовідносинах з платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.10.2013 по 30.11.2013»;

зобов’язання державної податкової інспекції у Печерському районі головного управління Міністерства доходів і зборів у місті Києві відновити в системі «Податковий блок» дані податкової звітності товариства з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс» шляхом внесення показників, зазначених у податкових деклараціях з податку на додану вартість за період з 01.10.2013 по 30.11.2013.

Розгляд справи здійснено в письмовому провадженні відповідно до приписів частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Печерському районі головного управління Міністерства доходів і зборів у місті Києві з метою отримання інформації відповідно до пункту 73.5 статті 73 Податкового кодексу України вчинено дії по проведенню зустрічної звірки щодо наявності господарських відносин з товариством з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс».

За наслідками перевірки державною податковою інспекцією у Печерському районі головного управління Міністерства доходів і зборів у місті Києві складено акт від 20.03.2014 №845/26-55-22-01/38149463 «Про неможливість проведення зустрічної звірки товариства з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс» з питань правильності обчислення податкових зобов’язань та податкового кредиту по взаємовідносинах з платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.10.2013 по 30.11.2013».

Як вбачається з акту перевірки від 20.03.2014 №845/26-55-22-01/38149463, зустрічну звірку неможливо було провести у зв’язку з тим, що товариство з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс» не знаходиться за податковою адресою, у зв’язку з чим неможливо підтвердити документально реальність здійснення господарських відносин із постачальниками та покупцями за період з 01.10.2013 по 30.11.2013.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Згідно пункту 73.5 статті 73 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право з метою отримання податкової інформації проводити зустрічні звірки суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 22.04.2011 №236 затверджено Методичні рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок.

Відповідно до пункту 4.4 цих Методичних рекомендацій у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами Державної податкової служби України. При подальшому залученні суб'єкта господарювання (посадових осіб суб'єкта господарювання) до проведення зустрічної звірки відповідальний підрозділ органу Державної податкової служби забезпечує проведення такої звірки.

Згідно із положеннями статей 72, 74 Податкового кодексу України для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності державної податкової служби використовується інформація, що надійшла, зокрема, від платників податків, податкових агентів, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Національного банку України, банків, інших фінансових установ - інформація про наявність та рух коштів на рахунках платника податків; органів влади інших держав, міжнародних організацій або нерезидентів, підрозділів податкової служби та митних органів - за результатами податкового контролю, податкова інформація, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.

Водночас, звертаючись до суду із відповідним позовом товариством з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс» не наведено суду жодних доказів щодо наявності будь-яких коригувань державною податковою інспекцією у Печерському районі головного управління Міністерства доходів і зборів у місті Києві в системі «Податковий борг» даних щодо податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс» за період з 01.10.2013 по 30.11.2013, які б були здійснені на підставі акту від 20.03.2014 №845/26-55-22-01/38149463 «Про неможливість проведення зустрічної звірки товариства з обмеженою відповідальністю «Алькона плюс» з питань правильності обчислення податкових зобов’язань та податкового кредиту по взаємовідносинах з платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.10.2013 по 30.11.2013».

Як і не надано позивачем суду доказів декларування відповідних грошових зобов’язань протягом періоду з 01.10.2013 по 30.11.2013, доказів помилковості доводів контролюючого органу щодо відсутності позивача за своїм місцезнаходженням.

В свою чергу, за доводами відповідача, жодних нарахувань, збільшення грошових зобов’язань, рівно як і зменшення сум податкового кредиту з податку на додану вартість за карткою особового рахунку позивача контролюючим органом здійснено не було.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Позивачем не наведено суду доказів порушення його прав, позовні вимоги є необґрунтованими, а відтак не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.