ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.03.2015р. м. Київ К/800/57939/14
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Островича С.Е. Загороднього А. Ф. Степашка О.І.секретаря судового засідання Іванова К.Ю.,
представник позивача Васьків І. В.
представник відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційні скарги Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників м. Львові Міжрегіонального головного управління Міндоходів та Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2014 року у справі за позовом Державного підприємства "Стрийський вагоноремонтний завод" до Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області Державної податкової служби, за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування рішень, -
ВСТАНОВИЛА:
Державне підприємство "Стрийський вагоноремонтний завод" (далі - ДП "Стрийський вагоноремонтний завод") звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області Державної податкової служби (далі - ДПІ у Стрийському районі), за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби (далі - СДПІ у м. Львові) в якому просить визнати протиправними та скасувати рішення.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20 червня 2013 року у задоволенні позову ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2014 року апеляційну скаргу ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" задоволено частково. Скасовано постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20 червня 2013 року та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" задоволено частково. Визнано протиправними і скасовано податкові повідомлення-рішення Стрийської ОДПІ: №0000482210 від 26 листопада 2012 року у частині збільшення суми грошового зобов'язання з прибутку підприємств в загальному розмірі 1211382, 75 грн., у т.ч. 1117413, 00 грн. за основним платежем та 93969, 75 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями; №0000512210 від 26 листопада 2012 року у частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в загальному розмірі 1768824, 25 грн., у т.ч. 817040, 00 грн. за основним платежем та 951784, 25 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 03 липня 2014 року скасовано постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2014 року в частині відмови ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" у задоволенні позовних вимог та направлено справу в цій частині на новий розгляд до суду апеляційної інстанції. В іншій частині постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2014 року залишено без змін.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2014 року апеляційну скаргу ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" задоволено. Скасовано постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20 червня 2013 року та прийнято нову постанову, якою задоволено позов ДП "Стрийський вагоноремонтний завод".
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду апеляційної інстанції СДПІ у м. Львові та Стрийська ОДПІ подали касаційні скарги.
СДПІ у м. Львові просить скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2014 року та залишити в силі постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20 червня 2013 року.
Стрийська ОДПІ просить скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2014 року та прийняти нове рішення, яким відмовити ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" у задоволенні позовних вимог.
ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" подало письмові заперечення на касаційні скарги СДПІ у м. Львові та Стрийська ОДПІ.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у касаційних скаргах, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені такі фактичні обставини справи.
ДПІ у Стрийському районі проведена планова виїзна перевірка ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 липня 2010 року по 30 червня 2012 року. За результатами перевірки складено акт №1852/22-10/20770332 від 26 жовтня 2012 року.
Перевіркою встановлено порушення ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" вимог п. 1.32 ст. 1, пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4, п. 5.1, пп. 5.2.1 п. 5.2, п.п. 5.3.1, 5.3.9 п.5.3 ст. 5, п. 6.1 ст. 6, пп. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п.п. 14.1.36, 14.1.56, 14.1.228 п. 14.1 ст. 14, п. 135.4 ст. 135, п. 137.1 ст. 137, пп. 138.1.1, п. 138.4, пп. 138.8.1, п. 138.8 ст. 138, пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139, п. 150.1 ст. 150 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено податок на прибуток на суму 5854674, 00 грн., завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за І квартал 2011 року на 7324840, 00 грн. та за ІІ квартал 2011 року - на 4684278, 00 грн.; п. 4.1 ст. 4, п.п. 7.4.1, 7.4.4, 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", п.п. 14.1.10, 14.1.203 п. 14.1 ст. 14, п. 185.1 ст. 185, п.п. 186.1, 186.2, 186.3, 186.4, пп. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186, п. 188.1 ст. 188, п.п. 198.1, 198.3, 198.6 ст. Податкового кодексу України, в результаті чого занижено до сплати ПДВ на суму 4438066, 00 грн.; ст. 58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", додатку №1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", додатку №1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік", п.п.1, 2, 3 Порядку відрахування у 2008 році державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), та п.п. 1, 2, 3 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затвердженого постановою КМ України №138 від 23.02.2011 року, у зв'язку з чим занижено суму чистого прибутку (доходу), яка підлягала сплаті до загального фонду Державного бюджету України на загальну суму 462300, 00 грн.
На підставі акта перевірки ДПІ у Стрийському районі прийняті податкові повідомлення-рішення від 26 листопада 2012 року: №0000482210, яким ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" збільшено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств на загальну суму 6627638, 00 грн., у т.ч. 6011576 , 00 грн. за основним платежем та 616062, 00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями; №0000512210, яким ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" збільшено податкове зобов'язання з ПДВ на загальну суму 6265063, 00 грн., у т.ч. 4438066, 00 грн. за основним платежем та 1826997, 00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями; №0000502210, яким ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" збільшено грошове зобов'язання з частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті до загального фонду Державного бюджету України, на загальну суму 462300, 00 грн.; №0000492210, яким ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за ІІ квартал 2011 року на 4684278, 00 грн.
За наслідками адміністративного оскарження, рішенням ДПС у Львівській області податкові повідомлення-рішення ДПІ у Стрийському районі від 26 листопада 2012 року №0000482210, №0000512210, №0000502210 залишено без змін; скасовано податкове повідомлення-рішення №0000492210 від 26 листопада 2012 року; додатково застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 104926, 00 грн. по частині прибутку (доходу), що підлягає сплаті до загального фонду Державного бюджету України, внаслідок чого прийнято нове податкове повідомлення-рішення №0000562210 від 27 грудня 2012 року, яким ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" збільшено суму грошового зобов'язання з частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті до загального фонду Державного бюджету України, на загальну суму 104926, 00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
У подальшому, за наслідками оскарження, рішенням ДПС України скасовано податкові повідомлення-рішення ДПІ у Стрийському районі від 26 листопада 2012 року №0000482210 та №0000512210 в частині визначення грошових зобов'язань з ПДВ та податку на прибуток по операціях із реалізації послуг нижче собівартості та у відповідній частині штрафні санкції, однак ДПІ у Стрийському районі не були винесені податкові повідомлення-рішення із зменшеними сумами грошових зобов'язань та штрафних (фінансових) санкцій на підставі рішення ДПС України №3651/6/10-2115 від 07 березня 2013 року.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що протягом періоду, який перевірявся ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" проводило капітальні ремонти та модернізацію вагонів, ремонти колісних пар вантажних вагонів для Укрзалізниці та підприємств підпорядкування Укрзалізниці згідно договорів від 11 лютого 2010 року №40/2010-ЦЮ та №41/2010-ЦЮ. Згідно розрахункових та фактичних калькуляцій на проведення капітального ремонту та модернізації вагонів, ремонтів колісних пар вантажних вагонів для Укрзалізниці, ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" зменшувало шляхом заліку розрахункову ціну виконаних ремонтів на суму зворотних відходів (по ціні металобрухту) без ПДВ, що залишались у виконавця за згодою замовника Укрзалізниці.
Відповідно до пп. 14.1.228 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг для цілей розділу ІІІ цього кодексу - це витрати, що прямо пов'язані з виробництвом та/або придбанням реалізованих протягом звітного податкового періоду товарів, виконаних робіт, наданих послуг, які визначаються відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що застосовуються в частині, яка не суперечить положенням цього розділу.
Відповідно до п. 138.8 ст. 138 Податкового кодексу України собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг.
Згідно п.п. 138.8.1 п. 138.8. ст. 138 Податкового кодексу України до складу прямих матеріальних витрат, включається вартість сировини та основних матеріалів, що утворюють основу виготовленого товару, виконаної роботи, наданої послуги, придбаних напівфабрикатів та комплектувальних виробів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат. Прямі матеріальні витрати зменшуються на вартість зворотних відходів, отриманих у процесі виробництва, які оцінюються у порядку, визначеному в положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку.
Відповідно до п.п. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлене цим Кодексом. Якщо не доведене зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.
Згідно ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість", база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається за звичайними цінами, у разі якщо звичайна ціна на такі товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше, ніж на 20 відсотків.
Відповідно до п. 39.15 ст. 39 Податкового кодексу України у разі відхилення договірних цін у податковому обліку платника податків у бік збільшення або зменшення від звичайних цін менше ніж на 20 відсотків, таке відхилення не може бути підставою для визначення (нарахування) податкового зобов'язання, коригування від'ємного значення об'єкта оподаткування або інших показників податкової звітності.
Судом апеляційної інстанції зазначено, що ціна послуг з ремонту рухомого складу, зазначена в договорах та ціна послуг з ремонту рухомого складу, наведена в розрахункових документах відповідають одна одній, а тому висновки податкового органу про наявність в договорі підряду елементів договору міни, визнання таких операцій товарообмінними та про заниження ціни послуг з ремонту рухомого складу є безпідставними, і при виконанні договорів ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" не було занижено ПДВ на суму 1537209, 00 грн.
Згідно пп. "б" п. 185.1 ст.185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Відповідно до пп. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186 Податкового кодексу України місцем постачання послуг є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном, а саме: а) послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг; б) послуг із проведення експертизи та оцінки рухомого майна; в) послуг, пов'язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, у тому числі з постачанням продовольчих продуктів і напоїв, призначених для споживання; г) послуг із виконання ремонтних робіт і послуг із переробки сировини, а також інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном.
Згідно п. 186.4 ст. 186 Податкового кодексу України місцем постачання послуг визначає місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 вказаної статті.
Судом апеляційної інстанції зроблено висновок, що передача в оренду рухомого складу нерезиденту за межами митної території України, згідно умов даної статті, не підпадає під дію пп. "б" п. 151.1 ст.151 Податкового кодексу України та не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість. Оскільки листом Головного інформаційно-обчислювального центру "Укрзалізниці" №ГІОЦ-12/587 від 24 лютого 2014 року підтверджено місцезнаходження вагону за відповідний проміжок часу поза межами митної території України, а послуги щодо оренди та утримання майна не можуть бути наданні в місці, відмінному від його місцезнаходження, то необґрунтованим є висновок податкового органу про заниження ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" податкового зобов'язання з ПДВ за січень-лютий 2012 року на суму 504536, 20 грн.
Також судами попередніх інстанцій встановлено, що ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" мало господарські відносини з контрагентами ТОВ "Транс Агентство Метал", ДП "Металінвест", ТОВ "Оріон ЛТД", ТОВ "Галтехпостач", ТОВ "Транс Агентство Сервіс", ПП "Критерій-100", ПП "Будспецсервіс", ПП "Укрметтрейд", ПП "Баварія Ф", ПП "ОСОБА_6", ПП ОСОБА_5 Реальність здійснення господарських операцій з придбання товарно-матеріальних цінностей та послуг підтверджено первинними документами: договорами, додатковими угодами до договорів, податковими накладними, видатковими накладними, товарно-транспортними накладними, прихідними ордерами, актами здачі-прийняття металопрокату, актами про використання давальницької сировини, актами приймання-передачі основних засобів, сертифікатами якості, квитанцією про приймання вантажу, актами здачі-приймання виконаних робіт, платіжними дорученнями та картками складського обліку. Актом №05-21/3 від 22 лютого 2013 року ревізії фінансово-господарської діяльності ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" за період з 01 квітня 2010 року по 30 вересня 2012 року встановлено реальність господарських операцій ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" з підприємствами-контрагентами та підтверджено використання товарно-матеріальних цінностей у власній господарській діяльності.
Відповідно до пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг) та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону; протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів та послуг з метою і подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Згідно вимог пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями(іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту). У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.
Згідно п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Судом апеляційної інстанції зазначено, що невиконання контрагентами платника своїх зобов'язань щодо сплати податку на додану вартість до бюджету має негативні наслідки лише щодо цієї особи і платник податку не може бути позбавлений права на податковий кредит та відшкодування сум податку на додану вартість у разі, якщо він виконав усі вимоги чинного законодавства та має документальні підтвердження розміру податкового кредиту.
За таких обставин суд апеляційної інстанції дійшов до висновку про те, що оскільки реальність вчинення господарських операцій підтверджено необхідними первинними документами, то ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" правомірно віднесено до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені у ціні придбаних товарів.
Крім того, судами попередніх інстанцій встановлено, що згідно акта перевірки, протягом ІІІ-ІV кварталів 2010 року, 2011 року та І півріччя 2012 року ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" здійснювало відрахування на утримання Державної адміністрації залізничного транспорту України в цільовий фонд Укрзалізниці згідно затверджених сум відрахувань. За період з 01 липня 2010 року по 30 червня 2012 року відрахування на утримання апарату управління "Укрзалізниці" за склали 3082000, 00 грн.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про залізничний транспорт" управління залізницями та іншими підприємствами залізничного транспорту, що належать до загальнодержавної власності, здійснюється органом управління залізничним транспортом - Державною адміністрацією залізничного транспорту України (Укрзалізницею), підпорядкованим центральному органу виконавчої влади в галузі транспорту. Управління процесом перевезень у внутрішньому і міжнародному сполученнях, а також регулювання виробничо-господарської діяльності у сфері організації і забезпечення цього процесу залізницями, підприємствами, установами та організаціями проводяться централізовано і належать виключно до компетенції Укрзалізниці, яка здійснює функції господарюючого суб'єкта. Створення, реорганізація та ліквідація підприємств, установ та організацій, які входять до складу залізниць, затвердження їх статутів (положень), а також укладання контрактів (трудових договорів) з їх керівниками здійснюється у порядку, встановленому чинним законодавством України, а також статутами залізниць.
Відповідно до ч. 2 ст. 75 Господарського кодексу України основним плановим документом державного комерційного підприємства є фінансовий план, відповідно до якого підприємство отримує доходи і здійснює видатки, визначає обсяг та спрямування коштів для виконання своїх функцій протягом року відповідно до установчих документів.
Згідно ч. 9 ст. 75 Господарського кодексу України розподіл прибутку (доходу) державних комерційних підприємств здійснюється відповідно до затвердженого фінансового плану з урахуванням вимог цього Кодексу та інших законів.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що згідно наказу Укрзалізниці, відрахування на утримання апарату Укрзалізниці встановлено у розмірі 1% від річних планових витрат підприємств галузі. Відповідно до п. 19 Методичних рекомендацій по застосуванню на залізничному транспорті Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затверджених Наказом Укрзалізниці №109-Ц від 24 березня 2000 року (із змінами та доповненнями, внесеними наказами Укрзалізниці №254-Ц від 03 липня 2000 року, № 598-Ц від 22 грудня 2000 року), до інших операційних витрат включаються також витрати на утримання Укрзалізниці.
Оскільки витрати ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" на утримання апарату Укрзалізниці мають обов'язковий характер, суд апеляційної інстанції дійшов до висновку про правомірність віднесення до складу операційних витрат 3082000, 00 грн. - суми відрахувань на утримання апарату Укрзалізниці. Тому висновок податкового органу про заниження ДП "Стрийський вагоноремонтний завод" суми чистого прибутку (доходу), яка підлягала сплаті до загального фонду Державного бюджету України у розмірі 462300, 00 грн. є необґрунтованим.
За таких обставин суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що з урахуванням часткового скасування, податкові повідомлення-рішення Стрийської ОДПІ слід визнати протиправними і скасувати: №0000482210 від 26 листопада 2012 року в частині збільшення суми грошового зобов'язання з прибутку підприємств у розмірі 5416256, 00 грн.; №0000512210 від 26 листопада 2012 року в частині збільшення грошового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 4496238, 75 грн.; №0000502210 від 26 листопада 2012 року в частині збільшення суми податкового зобов'язання за платежем частина прибутку у розмірі 462300, 00 грн.; №0000562210 від 27 грудня 2012 року в частині збільшення суми податкового зобов'язання - штрафні санкції у розмірі 104926, 00 грн. за платежем частина прибутку.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками суду апеляційної інстанції про задоволення позовних вимог ДП "Стрийський вагоноремонтний завод".
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційні скарги слід відхилити, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлене з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційних скарг висновок суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 220, 221, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційні скарги Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників м. Львові Міжрегіонального головного управління Міндоходів та Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області залишити без задоволення, постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2014 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді С.Е. Острович А. Ф. Загородній О.І. Степашко