КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/20508/14
У Х В А Л А
19 березня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Грибан І.О., перевіривши матеріали апеляційної скарги Кабінету Міністрів України на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 10 лютого 2015 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національної академії наук України, треті особи: Президент України Порошенко Петро Олексійович, Верховна Рада України, ОСОБА_7 про спонукання виконати п. 2 Указу Президента України № 75/2010 від 28.01.2010 р. «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті», -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 10 лютого 2015 року адміністративний позов задоволено повністю.
Відповідач Кабінет Міністрів України не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції.
Відповідно до ч.6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
До апеляційної скарги апелянт додав клопотання про відстрочення сплати судового збору у зв'язку з тим, що їх фінансування здійснюється з Державного бюджету України і видатки, в тому числі, на сплату судового збору, проводяться через Державну казначейську службу України, а станом на 06.03.2015 року останнім не перераховано кошти на сплату судового збору за подання апеляційної скарги.
На підтвердження неможливості сплати судового збору відповідних доказів апелянтом не подано.
Вирішуючи питання щодо відстрочення сплати судового збору, суддя вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір" згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Обмежене фінансування або ж несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору.
Враховуючи, що звільнення судом від сплати судового збору на певний строк є правом, а не обов'язком суду, а також враховуючи, що у клопотанні апелянта відсутні докази неможливості сплати судового збору, визначенні ст. 88 КАС України, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Вказані вище обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, а тому у відповідності до ст. ст. 108, 187 КАС України вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням апелянтам строку для усунення недоліків.
Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати; за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Має бути сплачено 36,54 грн.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: рахунок - 31211206781007, код ЄДРПОУ - 38004897, МФО банку - 820019, отримувач - УДКСУ у Печерському районі, банк - ГУДКСУ у м. Києві, призначення платежу - судовий збір, Код класифікації доходів бюджету 22030001.
Вказані недоліки можуть бути усунуті апелянтом шляхом подання суду апеляційної інстанції оригіналу квитанції про оплату судового збору за вказаними вище реквізитами.
Керуючись ст.ст. 88, 108, 187, ч.3 ст. 189 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. У задоволенні клопотання Кабінету Міністрів України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 10 лютого 2015 року - відмовити.
2. Апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 10 лютого 2015 року - залишити без руху.
3. Встановити строк для усунення зазначених недоліків протягом 10 днів з моменту отримання копії ухвали.
4. Роз'яснити апелянту, що у випадку не виконання вимог ухвали у встановлений строк апеляційна скарга буде повернена.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: І.О. Грибан