УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у частині позовних вимог
м. Черкаси
18 березня 2015 року Справа № 823/582/15
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Каліновська А.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали товариства з обмеженою відповідальністю «ВІНОСТР» до Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС про визнання незаконним акту перевірки, визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з вищезазначеним позовом, в якому просить визнати незаконним акт перевірки від 21.07.2014р. №1139/23-04-22-008/36779607; визнати незаконними та скасувати податкові повідомлення-рішення Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області від 30.07.2014р. №0001022200 та №0001012200.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до пункту 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Загальне поняття акта перевірки наведено у п.3 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації від 22.12.2010 №984 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 12.01.2011 за №34/18772), згідно з яким акт — це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства.
У цьому випадку акт перевірки, в якому відображено узагальнений опис виявлених перевіркою порушень законодавства, що в свою чергу відповідає встановленим правилам складання акта перевірки, не є правовим документом, який встановлює відповідальність суб’єкта господарювання та, відповідно, не є актом індивідуальної дії в розумінні ч.1 ст.17 КАС України.
Крім того, в постанові Верховного суду України від 10.09.2013 у справі №21/237а13 зазначається, що акт перевірки не є рішенням суб’єкта владних повноважень у розумінні ст.17 КАС України, не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов’язків для осіб, робота (діяльність) яких перевірялися, тому його висновки не можуть бути предметом спору. Відсутність спірних відносин, в свою чергу, виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту. Акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені контролюючим органом порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб’єктами господарювання, документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу, а тому оцінка акта, в тому числі й оцінка дій службових осіб контролюючого органу щодо його складання, викладення в ньому висновків перевірки, може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акта.
Враховуючи викладене, позовні вимоги в частині визнання незаконним акту перевірки Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області від 21.07.2014р. №1139/23-04-22-008/36779607, не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити позивачу у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо визнання незаконним акту перевірки Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області від 21.07.2014р. №1139/23-04-22-008/36779607.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя А.В. Каліновська