ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
17 березня 2015 року м. Київ № 826/4337/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кротюк О.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Солом"янському районі міста Києва до Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівські автобусні заводи" про про визнання дій протиправним та зобов"язання вчинити дії щодо включення вимог кредитора в третю чергуВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва до Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівські автобусні заводи» та просить суд:
1. визнати дії голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівські автобусні заводи» (м. Київ, бул. Івана Лепсе, 6,03124, код 33894928) протиправними;
2. зобов'язати голову комісії з припинення (ліквідатора) розглянути заяву Управління від 27. 11. 2014 р. № 16239/02 про визнання вимог кредитора до ТОВ «Львівські автобусні заводи» (код ЄДРПОУ 33894928) та визнати кредиторські вимоги управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва по відношенню до ТОВ «Львівські автобусні заводи» (м. Київ, бул. Івана Лепсе, 6,03124, код 33894928) в третю чергу;
3. Включити до реєстру кредиторів суму боргу у розмірі 4 737 103, 93 грн. (чотири мільйони сімсот тридцять сім тисяч сто три гривні дев'яносто три копійки).
Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва покликається в позовній заяві на те, що згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівські автобусні заводи» перебуває в стані припинення згідно рішення засновників.
Відповідно до частин першої та другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Разом з тим, п.1 та п.7 ч.1 ст.3 КАС України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, з аналізу наведених норм законодавства вбачається, що публічно-правовим спором відповідно до норм КАС України є публічно-правовий спір, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень управлінських функцій.
В той же час, позивач оскаржує дії голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівські автобусні заводи та просить суд визнати кредиторські вимоги управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва по відношенню до ТОВ «Львівські автобусні заводи» та включити позивача до реєстру кредиторів у третю чергу суму боргу у розмірі 4 737 103, 93 грн. (чотири мільйони сімсот тридцять сім тисяч сто три гривні дев'яносто три копійки).
Відповідно до ч. 1 ст. 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи (ч. 5 ст. 105 ЦКУ). Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора (ч. 6 ст. 105 ЦКУ).
Частиною 1 ст. 111 Цивільного кодексу України визначено порядок ліквідації юридичної особи, зокрема встановлено, що з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки. В той же час, п.3 ч.1 ст. 112 вказаного кодексу передбачено, що у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи у третю чергу задовольняються вимоги щодо податків, зборів (обов'язкових платежів).
В той же час, статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
2) виключено;
3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Таким чином, відносини про визнання, включення вимог кредиторів до юридичної особи ліквідація якої не пов'язана з банкрутством за своєю правою природою є цивільно-правовими, а не адміністративними.
Тому, за змістом заявлених вимог та предметом спору, дана справа підлягає розгляду місцевим загальним судом у порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України.
У відповідності до положень пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Роз'яснити позивачу, що позовні матеріали підлягають до розгляду місцевим судом загальної юрисдикції в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та позовні матеріали надіслати позивачу негайно.
У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк