Харківський окружний адміністративний суд У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 березня 2015 р. справа №820/2599/15
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Котеньов О.Г., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області , третя особа - Управління державної казначейської служби України у м. Луганську Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, третя особа - Управління державної казначейської служби України у м. Луганську Луганської області, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області щодо нездійснення належних дій під час опрацювання податкової декларації про майновий стан та доходи за 2013 рік ОСОБА_1, що призвело до фактичного порушення законодавства та права позивача на своєчасне отримання суми податку, що має бути повернена платнику податків;
- зобов'язати Державну податкову інспекцію у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області забезпечити перерахування коштів надміру сплачених сум податків при застосуванні права на податкову знижку за реквізитами: номер рахунку 29244825509100, в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК", код банку 14360570, МФО 305299, призначення платежу: поповнення платіжної картки 5211537336734566 або надіслати поштовим переказом на адресу: 01024, м. Київ, пров. К. Гордієнка, 6.8, кв.4, ОСОБА_1
Згідно з ч.1 ст.1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у звязку з проведенням антитерористичної операції" від 12.08.2014 № 1632-VII у звязку з неможливістю здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення антитерористичної операції змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим в районі проведення антитерористичної операції таким судам, та забезпечити розгляд адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, - адміністративними судами, що визначаються головою Вищого адміністративного суду України.
Відповідно до ч.4 ст.1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у звязку з проведенням антитерористичної операції" державна судова адміністрація України складає перелік місцевих та апеляційних судів, які знаходяться в районі проведення антитерористичної операції і в яких неможливо здійснювати правосуддя, та направляє відповідні подання до голів вищих спеціалізованих судів для прийняття рішень, передбачених частинами першою і другою статті 1 цього Закону.
Згідно з п.1 розпорядження Вищого адміністративного суду України від 02.09.2014 року №193 встановлено, що розгляд адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції, здійснюється такими судами, а саме: Харківським окружним адміністративним судом адміністративних справ, підсудних ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 106, 107 КАС України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Позивачем у позовній заяві у процесуальному статусі відповідача зазначено Державну податкову інспекцію у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області.
Відповідно до п.1 та п.2 Постанови Кабінету міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" від 6 серпня 2014 року № 311 кабінет Міністрів України постановляє утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1; реорганізувати територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Згідно з додатком 1 до вищевказаної Постанови (Перелік територіальних органів ДФС, які утворюються) утворено Державну податкову інспекцію у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС.
Додатком 2 до зазначеної Постанови встановлено, що Державна податкова інспекція у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС реорганізовується з Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів.
Суд зазначає, що юридичною особою, за визначенням, даним у статті 80 Цивільного кодексу України, є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю. Цивільна правоздатність (здатність мати цивільні права та обов'язки) юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Статтею 81 Цивільного кодексу України встановлено, що юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права. Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.
Відповідно до п.п. 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1074 орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Відповідно до п.6 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. N 118 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 р. N 499) ідентифікаційний код зберігається за суб'єктом, якому він присвоєний, протягом усього періоду його існування і є єдиним. У разі перетворення юридичної особи за правонаступником зберігається її ідентифікаційний код.
З наявного в матеріалах справи Спеціального витягу від 17.03.2015 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не вбачається відомостей щодо припинення Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів (код 38579521).
З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку про те, що юридична особа публічного права у спірних правовідносинах має назву Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області, оскільки у суду відсутні відомості щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про утворення Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст.ст. 106, 107 КАС України, а саме зазначити відповідача та викласти позовні вимоги з урахуванням вищевказаних відомостей.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу по залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області , третя особа - Управління державної казначейської служби України у м. Луганську Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання копії ухвали.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки адміністративної позовної заяви у п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ст. 106 КАС України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Котеньов О.Г.