ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
в частині позовних вимог
"13" березня 2015 р. справа № 809/4025/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до голови Солом'янського районного суду м. Києва, Державної судової адміністрації України, Територіального управління Державної судової адміністрації в м. Києві, Генерального прокурора України, Державної казначейської служби України про визнання нечинним наказу голови Солом'янського районного суду м. Києва, визнання постанови Генерального прокурора України такою, що порушує основоположні права людини та зобов'язання інших відповідачів до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд із адміністративним позовом до голови Солом'янського районного суду м. Києва, Державної судової адміністрації України, Територіального управління Державної судової адміністрації в м. Києві, Генерального прокурора України, Державної казначейської служби України про визнання нечинним наказу голови Солом'янського районного суду м. Києва за №49 від 14.03.2011 року про відсторонення від посади; визнання постанови Генерального прокурора України від 21.02.2011 року про відсторонення від посади такою, що порушує основоположні права людини; зобов'язання Державну судову адміністрацію України та Територіальне управління Державної судової адміністрації в м. Києві до нарахування грошової винагороди, спрямування її розрахунку до Державної казначейської служби України; зобов'язання Державної казначейської служби України до безспірного списання коштів на відшкодування не нарахованої та не виплаченої грошової винагороди.
В одній з позовних вимог позивач оскаржує постанову Генерального прокурора України від 21.02.2011 року про відсторонення її від посади судді, а саме просить визнати постанову такою, що порушує основоположні права людини.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно п.2 ч. 3 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
В рішенні Конституційного Суду України від 23.05.2001 року № 6-рп/2001 зазначено, що кримінальне судочинство - це врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу-підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту конституційних прав, свобод та законних інтересів.
Захист прав і свобод людини не може бути надійним без надання їй можливості оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури. Але таке оскарження може здійснюватися у порядку, встановленому Кримінально-процесуальним кодексом України, оскільки діяльність посадових осіб прокуратури має свої особливості і не належить до управлінської сфери.
Генеральний прокурор України постанову від 21.02.2011 року про відсторонення позивача від посади судді приймав унаслідок розгляду матеріалів кримінальної справи та на підставі статті 147 Кримінально-процесуального кодексу України.
Отже, оскарження вказаного процесуального акту прокурора регламентоване нормами Кримінально-процесуального кодексу України, що виключає можливість розгляду таких позовних вимог у порядку адміністративного судочинства.
Аналогічна позиція викладена в ухвалі 07.10.2009 року Вищого адміністративного суду України (справа № К-4273/08) та ухвалі Верховного Суду України від 23.12.2009 року про її перегляд за винятковими обставинами.
Крім того, в пункті 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України за №9 від 06.11.1992 року «Про практику розгляду судами трудових спорів» (із змінами, внесеними згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України №15 від 25.02.1998 року) зазначено, що спори, пов'язані з відстороненням працівників від роботи за постановою прокурора або слідчого, не підлягають судовому розгляду в порядку цивільного судочинства, а вирішуються в порядку, встановленому для оскарження постанов цих органів.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо таку заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги ОСОБА_1 в частині визнання постанови Генерального прокурора України від 21.02.2011 року про відсторонення її від посади судді такою, що порушує основоположні права людини, не підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства, оскільки відсутній публічно-правовий спір.
На підставі ст.ст. 2, 3, 17 та керуючись ст.ст.109, 160, 165 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за її позовом в частині визнання постанови Генерального прокурора України від 21.02.2011 року про відсторонення від посади судді такою, що порушує основоположні права людини.
Повторне звернення до адміністративного суду з такими самими позовними вимогами, щодо яких постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Копію цією ухвали невідкладно надіслати особі, яка її подала.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.