ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
в частині позовних вимог
"13" березня 2015 р. справа № 809/4025/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до голови Солом'янського районного суду м. Києва, Державної судової адміністрації України, Територіального управління Державної судової адміністрації в м. Києві, Генерального прокурора України, Державної казначейської служби України про визнання нечинним наказу голови Солом'янського районного суду м. Києва, визнання постанови Генерального прокурора України такою, що порушує основоположні права людини та зобов'язання інших відповідачів до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд із адміністративним позовом до голови Солом'янського районного суду м. Києва, Державної судової адміністрації України, Територіального управління Державної судової адміністрації в м. Києві, Генерального прокурора України, Державної казначейської служби України про визнання нечинним наказу голови Солом'янського районного суду м. Києва за №49 від 14.03.2011 року про відсторонення від посади; визнання постанови Генерального прокурора України від 21.02.2011 року про відсторонення від посади такою, що порушує основоположні права людини; зобов'язання Державну судову адміністрацію України та Територіальне управління Державної судової адміністрації в м. Києві до нарахування грошової винагороди, спрямування її розрахунку до Державної казначейської служби України; зобов'язання Державної казначейської служби України до безспірного списання коштів на відшкодування не нарахованої та не виплаченої грошової винагороди.
Даний позов подано до суду 02.12.2014 року.
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк (частина 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України).
В позовній заяві ОСОБА_1 оскаржує рішення, а саме наказ №49, який виданий головою Солом'янського районного суду м. Києва 14.03.2011 року. При цьому, позивач зазначає, що про таке рішення вона дізнався 22.02.2012 року, отримавши спірний наказ.
Отже, з цього моменту виникли підстави, що давали ОСОБА_1 право на пред'явлення адміністративного позову про оскарження наказу голови Солом'янського районного суду м. Києва за №49 від 14.03.2011 року.
З врахуванням наведеного позивачем подано до суду адміністративний позов у частині визнання нечинним наказу голови Солом'янського районного суду м. Києва за №49 від 14.03.2011 року із пропущенням строку звернення до суду, встановленого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними з наведеною позовною вимогою, відсутні.
В статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
З огляду на вказане, адміністративний позов у частині визнання нечинним наказу голови Солом'янського районного суду м. Києва за №49 від 14.03.2011 року підлягає залишенню без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись ст. 5, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 в частині визнання нечинним наказу голови Солом'янського районного суду м. Києва за №49 від 14.03.2011 року залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.