ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2015 року
Справа № 803/261/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Мачульського В.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Маяк» про припинення юридичної особи,
ВСТАНОВИВ:
Володимир-Волинська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (далі – Володимир-Волинська ОДПІ, позивач) звернулась з адміністративним позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Маяк» (далі – СВК «Маяк», кооператив, відповідач) про припинення юридичної особи.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, у порушення вимог чинного законодавства відповідач як платник податків більше року не подає декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, що у відповідності до частини другої статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. На момент звернення до суду у відповідача податковий борг відсутній. Позивач просить припинити юридичну особу – СВК «Маяк».
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 13 лютого 2015 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі (а.с.1).
Копія ухвали від 13 лютого 2015 року про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі була отримана відповідачем 19 лютого 2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.11), проте від СВК «Маяк» у встановлений судом строк, заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв’язку з чим суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з наступних мотивів та підстав.
Судом встановлено, що СВК «Маяк» з 06 квітня 2000 року зареєстрований як юридична особа Локачинською районною державною адміністрацією, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 29 cічня 2015 року за № 19998182 (а.с.5–6).
Кооператив перебуває на обліку в Локачинському відділенні Володимир-Волинської ОДПІ як платник податків та зборів, що підтверджується довідкою № 72/18-011 від 23 січня 2015 року про дату взяття кооперативу на податковий облік та відкриті рахунки з 22.05.2000 року (а.с.7).
Відповідачем податкова звітність не подається з лютого 2013 року та станом на 06 лютого 2015 року заборгованість по платежах до бюджету відсутня, що стверджується довідками позивача від 21 січня 2015 року № 33/15-108 та від 06 лютого 2015 року № 1298/23 (а.с.8–9).
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України, який набрав чинності з 01.01.2011 року, платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Пунктом 49.2 статті 49 ПК України визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пунктом 67.2 статті 67 ПК України передбачено право контролюючих органів в установленому законом порядку звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до частини другої статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Таким чином, оскільки СВК «Маяк» не подавав більше одного року до Локачинського відділення Володимир-Волинської ОДПІ документи податкової звітності, тому суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення.
Відповідно до частини першої статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
За таких обставин суд приходить до висновку про зобов’язання державного реєстратора реєстраційної служби Локачинського районного управління юстиції Волинської області здійснити заходи, спрямовані на припинення юридичної особи СВК «Маяк».
Керуючись статтями 158-163, 183-2, 186 КАС України, на підставі Податкового кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу – Сільськогосподарський виробничий кооператив «Маяк» (45531, Волинська область, Локачинський район, село Замличі, код ЄДРПОУ 03737132).
Зобов’язати державного реєстратора реєстраційної служби Локачинського районного управління юстиції Волинської області (45500, Волинська область, Локачинський район, селище міського типу Локачі, вулиця 1-го Травня, будинок 1) здійснити заходи, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та спрямовані на припинення юридичної особи – Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Маяк».
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий
Суддя В.В. Мачульський