Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"03" березня 2015 р. № 820/19542/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Спірідонова М.О.
за участю секретаря судового засідання Кабанов Д.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Трейдторгопт" до Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання незаконним та скасування рішення ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Трейдторгопт", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Західна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, в якому з врахуванням уточнень, просив суд: визнати незаконним та скасувати рішення ГУ Міндоходів у Харківській області від 26.11.2014 р. № 7902/10/20 - 40 - 22 - 12 - 18 "Про проведення документальної позапланової перевірки" підприємства ТОВ "Трейдторгопт". Визнати незаконним та скасувати наказ Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області від 09.12.2014 року № 2808 "Про проведення документальної позапланової перевірки" підприємства ТОВ "Трейдторгопт".
В обґрунтування позову вказано, що оскаржуване рішення ГУ Міндоходів у Харківській області "Про проведення документальної позапланової перевірки" підприємства ТОВ "Трейдторгопт" є незаконним та підлягає скасуванню.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, але надав суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання з'явився, щодо задоволення позову заперечував у повному обсязі, посилаючись на те, що позовні вимоги необґрунтовані, оскільки рішення ГУ Міндоходів у Харківській області від 26.11.2014 р. № 7902/10/20 - 40 - 22 - 12 - 18 "Про проведення документальної позапланової перевірки" підприємства ТОВ "Трейдторгопт" прийняте відповідно до норм чинного законодавства.
Судом встановлено, що Західною ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ „Трейдторгопт" за результатами якої складено акт від 30.09.2014р. №3178/20-33-22-01-07/38876615.
Головним управлінням Міндоходів у Харківській області в порядку контролю за діями посадових осіб нижчого рівня здійснено аналіз акт документальної виїзної перевірки ТОВ „Трейдторгопт" з питань господарських взаємовідносин з платниками податків за січень - липень 2014 року №3178/20-33-22-01-07/38876615.
Західна ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області отримано рішення ГУ Міндоходів у Харківській області від 26.11.2014р. №23722/10/20-40-22-12-16 про призначення позапланової перевірки та лист ГУ Міндоходів у Харківській області від 07.11.2014 №22377/7/20-40-22-12-11 про проведення службового розслідування.
На підставі отриманого рішення ГУ Міндоходів у Харківській області від 26.11.2014р. №23722/7/20-40-22-12-16 про призначення позапланової перевірки та листа ГУ Міндоходів у Харківській області від 07.11.2014 №22377/7/20-40-22-12-11 про проведення службового розслідування, Західна ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області винесено наказ від 14.11.2014р. №2524 про проведення службового розслідування було винесено наказ від 15.12.2014р. №2850 про внесення змін та доповнень до Наказу Західної ОДПІ М. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області від 14.11.2014р. №2524 про створення комісії для проведення службового розслідування.
На підставі п.п. 78.1.12 п.78 ст.78 ПК України п.п. 78.1.12 п.78 ст.78 ПК України Західною ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області було прийнято наказ від 09.12.2014 №2808 про проведення документальної виїзної перевірки ТОВ «Трейдторгопт» податковий номер 38876615
Наказ від 09.12.2014р. №2808 про проведення документальної виїзної перевірки ТОВ «Трейдторгопт» податковий номер 38876615 отримано під розпис представнику Тамошюнас А.Р. (копія наказу на перевірку з доказами вручення додаються)
Не погодившись з рішенням податкового органу про призначення виїзної перевірки, позивач не допустив працівників суб'єкта владних повноважень до перевірки про що складено акт від 09.12.2014 р. №1597/20-33-22-03-07/38876615 про не допуск посадових осіб про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Трейдторгопт».
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.
Основною функцією контролюючих органів є податковий контроль, який в п. 61.1 ст. 61 Податкового кодексу України визначений як система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Способи здійснення податкового контролю визначені в п. 62.1 ст. 62 Податкового кодексу України, серед яких проведення перевірок (п.п. 62.1.3).
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) перевірки. Документальною перевіркою за приписами п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Пунктом 78.2. ст. 78 Податкового кодексу України визначено, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження.
Відповідно до п. 78.4. ст. 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Відповідно до положень ст. 81 Податкового Кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об'єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки. Непред'явлення або не надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Згідно п.п. 78.1.12 п.78 ст.78 ПК України контролюючим органом вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Рішення про проведення документальної позапланової перевірки в цьому випадку приймається контролюючим органом вищого рівня лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Як було встановлено судом вище на підставі отриманого рішення ГУ Міндоходів у Харківській області від 26.11.2014р. №23722/7/20-40-22-12-16 про призначення позапланової перевірки та листа ГУ Міндоходів у Харківській області від 07.11.2014 №22377/7/20-40-22-12-11 про проведення службового розслідування, яким ГУ Міндоходів у Харківській області зобов'язано Західну ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області провести документальну позапланову перевірку ТОВ «Трейдоптторг за січень-липень 2014 року, щодо підтверджень господарських відносин з платниками податків.
Західною ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області винесено наказ від 14.11.2014р. №2524 про проведення службового розслідування та винесено наказ від 15.12.2014р. №2850 про внесення змін та доповнень до Наказу Західної ОДПІ М. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області від 14.11.2014р. №2524 про створення комісії для проведення службового розслідування.
На підставі п.п. 78.1.12 п.78 ст.78 ПК України п.п. 78.1.12 п.78 ст.78 ПК України Західною ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області було прийнято наказ від 09.12.2014 №2808 про проведення документальної виїзної перевірки ТОВ «Трейдторгопт» податковий номер 38876615.
Таким чином, на підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що оскільки оскаржений наказ було винесено на підставі рішення контролюючого органу вищого рівня, а саме ГУ Міндоходів у Харківській області то Західною ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області було дотримано встановлену Податковим кодексом України процедуру прийняття рішення про проведення документальної позапланової виїзної перевірки, оформлення вказаного рішення у належній формі, а отже і спірний наказ від 09.12.2014 №2808 прийнято у відповідності чинного законодавства.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Трейдторгопт" до Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання незаконним та скасування рішення - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 10 березня 2015 року
Суддя Спірідонов М.О.