u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 07 серпня 2009 р. Справа № 2-а-10548/09/2170 Кат. 2.11.1
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Бездрабка О.І., при секретарі - Луговій Т.П., за участю: представників позивача - ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3, прокурорів - Павленко І.В., Федоренко О.Б., представників відповідача-1 - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, представників відповідача-2 - ОСОБА_7, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі позивач) звернулось з адміністративним позовом до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції (далі відповідач-1) та Головного управління Державного казначейства України в Херсонській області (далі відповідач-2) з адміністративним позовом про скасування податкових повідомлень-рішень, а саме: податкове повідомлення-рішення № 0001201510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 49283 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001191510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 58264 грн, податкове повідомлення-рішення № 0000971510/0 від 20.03.2009 р. щодо визначення суми податкового зобов'язання ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 1542 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001181510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 88521 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000981510/0 від 20.03.2009 р. щодо визначення суми податкового зобов'язання ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 300 грн., податкове повідомлення- рішення № 0001171510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 171942 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001161510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 122088 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001151510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 35908 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000901510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 104893 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000991510/0 від 23.03.2009 р. щодо визначення суми податкового зобов'язання ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 62 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000911510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 4772 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001001510/0 від 23.03.2009 р. щодо визначення суми податкового зобов'язання ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 65 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000921510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 10505 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001011510/0 від 23.03.2009 р. щодо визначення суми податкового зобов'язання ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 1324 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000931510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 49254 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001021510/0 від 23.03.2009 р. щодо визначення суми податкового зобов'язання ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 783 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000941510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 43158 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001031510/0 від 23.03.2009 р. щодо визначення суми податкового зобов'язання ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 767 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000951510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 49595 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001041510/0 від 20.03.2009 р. щодо визначення суми податкового зобов'язання ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 806 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000961510/0 від 23.03.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 49341 грн., податкове повідомлення-рішення № 0001051510/0 від 23.03.2009 р. щодо визначення суми від'ємного значення, заявленого у рахунок погашення податкового боргу ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі - 61 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000272310/0 від 19.05.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 108261 грн., повідомлення-рішення № 0000282310/0 від 19.05.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 52553 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000172310/0 від 17.04.2009 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 з податку на додану вартість у розмірі 43473 грн., стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України у Херсонській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 бюджетну заборгованість з податку на додану вартість, а саме: по декларації за липень 2007 року у розмірі 49283 грн., по декларації за серпень 2007 року у розмірі 58264 грн., по декларації за вересень 2007 року у розмірі 88521 грн., по декларації за жовтень 2007 року у розмірі 171942 грн., по декларації за листопад 2007 року у розмірі 122088 грн., по декларації за грудень 2007 року у розмірі 35908 грн., по декларації за січень 2008 року у розмірі 104893 грн., по декларації за лютий 2008 року у розмірі 4772 грн., по декларації за березень 2008 року у розмірі 10505 грн., по декларації за квітень 2008 року у розмірі 49254 грн., по декларації за травень 2008 року у розмірі 43158 грн., по декларації за червень 2008 року у розмірі 49595 грн., по декларації за липень 2008 року у розмірі 49341 грн., по декларації за серпень 2008 року у розмірі 108261 грн., по декларації за вересень 2008 року у розмірі 52553 грн., по декларації за січень 2009 року у розмірі 43473 грн. Спірні податкові повідомлення-рішення складено на підставі актів позапланових виїзних перевірок позивача від 16.04.2009р. № 08./230/32267625 та від 18.05.2009р. № 10/230/32267625, а також за результатами документальних невиїзних (камеральних) перевірок декларацій з ПДВ проведених 19-20.03.2009 р. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем-1 при розгляді декларацій з податку на додану вартість та проведені позапланових перевірок допущено ряд протиправних висновків, які привели до складення спірних податкових повідомлень-рішень. Позивач вважає, що відповідач-1 неправомірно не прийняв уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з тим, що вони подані за той період, який був перевірений відповідачем тому, що під час проведення цих перевірок відповідачем-1 не виявлялось заниження бюджетного відшкодування з ПДВ позивачем внаслідок недекларування ним від'ємного значення. Крім того, законодавство з податку на додану вартість дозволяє платникові податків з урахуванням строків позовної давності надавати уточнюючі розрахунки за будь-який податковий період з урахуванням строків позовної давності. На думку позивача при складані актів перевірок відповідач-1 щодо порядку визначення податку на додану вартість, отриманого від реалізації м'яса, молока у живій вазі, зробив неправильний висновок посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 28.03.2007р. № 596. Однак відповідно із змінами до зазначеної Постанови молоко та м'ясо переробним підприємствам реалізується за нульовою ставкою, а сплачений податок на додану вартість постачальникам товарів (робіт, послуг) відноситься до декларації з ПДВ, за якою проводяться розрахунки з бюджетом. Зазначає, що відповідач-1 при складані акту перевірки неправомірно визначив порушення ним положень пп.7.4.3, 7.4.1 п.7.4, пп.7.5.1 п. 7.5, пп.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, та пп.4.4 п.4 Порядку заповнення та надання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 р. № 166. На думку позивача жодною нормою законодавства з ПДВ не передбачено розподіл податкового кредиту з ПДВ між різними податковими деклараціями (бюджетної та спеціальної) і тому платник податків самостійно визначає приналежність податкового кредиту до напряму його діяльності. Позивач стверджує, що ним відповідачу-1 були надані всі документи та розрахунки, необхідні для правильного визначення його податкових зобов'язань. Прокурор проти задоволення позову заперечує, просить відмовити, так як викладені в позові доводи не грунтуються на вимогах діючого законодавства. Представники відповідача-1 проти позову заперечують і вважають, що висновки актів виїзних позапланових перевірок та актів перевірки податних декларацій з податку на додану вартість відповідають діючому податковому законодавству. Представник відповідача-2 проти позову заперечує, оскільки згідно діючого законодавства відшкодування УДК податку на додану вартість з бюджету провадиться на підставі висновку податкової інспекції і в функції УДК не входить контроль за повнотою сплати платежів до бюджету, у тому числі і податку на додану вартість. Висновків про бюджетне відшкодування з ПДВ від відповідача-1 на адресу відповідача-2 не надходило. Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі. дослідивши надані сторонами докази, судом встановлено наступне. Виконуючи свій обов'язок як платника податків Товариство з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 на протязі 2007-2009 років надавав Чаплинській міжрайонній державній податковій інспекції в Херсонській області декларації з податку на додану вартість. За деклараціями з ПДВ у 2007-2008 роках позивач надавав декларації з податку на додану вартість по використанню спеціального та загального режиму оподаткування доходів, отриманих від ведення власної господарської діяльності. При поданні декларацій з податку на додану вартість, за якою проводяться розрахунки з бюджетом, за січень та лютий 2009 року позивач здійснив уточнення своїх податкових зобов'язань за період з червня 2007 року по вересень 2009 року. Відповідно до уточнюючих розрахунків ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 частину податкового кредиту із спеціальної декларації з ПДВ переніс до декларації з ПДВ за якою провадились розрахунки з бюджетом. Коригування податкового кредиту проведено на суму податку на додану вартість сплаченого у складі вартості товарів (робіт, послуг), використаних на потреби тваринницької галузі господарства. Серед таких потреб були будівельно-монтажні роботи, корми, дизельне паливо, медикаменти тощо. За результатами коригувань податкових зобов'язань позивач у поданих деклараціях відобразив бюджетне відшкодування з податку на додану вартість у сумі 1041811 грн., та подав до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області заяву про його повернення на розрахунковий рахунок. Відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" відповідач-1 розглянув декларації з ПДВ за січень та лютий 2009 року з поданими уточнюючими розрахунками податкових зобов'язань за минулі податкові періоди. За результатами розгляду та перевірки декларацій з ПДВ відповідачем-1 було складено спірні податкові повідомлення- рішення, за якими позивачу зменшено бюджетне відшкодування з податку на додану вартість на 1041811 грн. та визначено податкові зобов'язання з податку на додану вартість на суму 5710 грн. Головною причиною винесення спірних податкових повідомлень-рішень було те, що позивач до складу податкового кредиту декларації, за якою провадяться розрахунки по ПДВ з бюджетом, внесені суми податку, сплаченого у складі вартості товарів (робіт, послуг) використаних на сільськогосподарську діяльність позивача. З матеріалів справи слідує, що Товариство з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 є сільськогосподарським виробником, доходи від продажу сільськогосподарської продукції протягом 2007-2008 років становили понад 88 відсотків від всіх отриманих доходів. Таким чином, позивач повністю відповідав статусу сільськогосподарського товаровиробника, визначеного законодавством України з питань оподаткування. Для потреб господарської діяльності ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 придбав товари (роботи, послуги) від різних постачальників та виконавців робіт, та послуг. Законом України "Про податок на додану вартість" передбачалось, що право віднесення витрат по сплаті податку на додану вартість у платника податків виникає у разі здійснення цих витрат, пов'язаних з господарською діяльністю платника податків. У судовому засіданні сторони не заперечували, що придбані товари (роботи, послуги), за якими сформовано спірний податковий кредит, використані у власній господарській діяльності ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1, тому суд вважає, що позивач мав право на віднесення зазначеного податку до податкового кредиту. Постановами № 271 від 26.02.1999 р. "Про Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини", яка діяла на час спірних правовідносин, та № 805 від 12.05.1999 р. "Про Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробниуам за поставлені ними переробним підприємствам молока та м"яса в живій вазі" Кабінет Міністрів України встановив порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками щодо операцій з продажу продукції власного виробництва та порядок нарахування, виплат і використання кошів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським підприємствам за поставлені переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі. Постанова № 805 від 12.05.1999 р., посилаючись на Закон України № 168/97-ВР, передбачає особливий порядок оподаткування податком на додану вартість сільськогосподарських виробників у разі отримання доходів від постачання молока, м'яса в живій вазі переробним підприємствам. Згідно з цим порядком сільськогосподарські підприємства до доходів, отриманих від постачання молока, м'яса в живій вазі переробним підприємствам, застосовують нульову ставку нарахування податку на додану вартість, що дає їм змогу формувати податковий кредит по загальній декларації з ПДВ та у разі необхідності отримувати бюджетне відшкодування з ПДВ. Однак у періодах, що перевірялись, наявність операцій по постачанню молока, м'яса в живій вазі переробним підприємствам є недоведеним у зв'язку з тим, що позивач доходи та витрати по спеціальній сільськогосподарській декларації з ПДВ по м'ясу та молоку спеціалізованим переробним підприємствам не декларував. Відповідно до Постанови № 805 сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за поставлені ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва. Залишок податкових зобов'язань відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість з поставленої зазначеної продукції, тобто різниця між податком на додану вартість, що надходить від покупців, та податком на додану вартість, сплаченим постачальникам, перераховується підприємством з поточного на окремий рахунок. Залишок податкового кредиту покривається податковими зобов'язаннями наступних податкових періодів. Оподаткування податком на додану вартість реалізації іншої продукції сільського господарства визначено Постановою Кабінету Міністрів України № 271. Відповідно до Постанови № 271 на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку сільськогосподарський товаровиробник складає декларацію з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, і в терміни, передбачені законодавством для звітності, подають її до органів державної податкової служби. Залишок податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, тобто різниця між сумою податку на додану вартість, одержаною сільськогосподарськими товаровиробниками від покупців, та сумою податку на додану вартість, сплаченою ними постачальникам, перераховується сільськогосподарськими товаровиробниками з поточного рахунка на окремий рахунок у терміни, передбачені для перерахування суми податку на додану вартість до бюджету. Залишок податкового кредиту відповідно до згаданої декларації, тобто від'ємна різниця між сумою податку на додану вартість, одержаною сільськогосподарськими товаровиробниками від покупців, та сумою податку на додану вартість, сплаченою ними постачальникам, зараховується сільськогосподарським товаровиробникам на зменшення податкових зобов'язань наступних звітних періодів. Законом України № 168/97-ВР, Постановами Кабінету Міністрів України для сільськогосподарських підприємств, що використовують спеціальний режим оподаткування з податку на додану вартість, не встановлено особливого порядку формування податкового кредиту при складанні Декларації з ПДВ, цими нормативними документами встановлено особливий порядок сплати податку на додану вартість за результатами поданих декларацій. Згідно наказу ДПА України "Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання" від 30.05.1997 р. № 166, зареєстровано в Мін'юсті України від 09.07.1997 р. за № 250/2054, сільськогосподарські товаровиробники, що застосовують спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість своїх доходів, крім загальної Декларації з ПДВ, за якою провадяться розрахунки з бюджетом, одночасно подають до органів державної податкової служби України декларації по застосуванню спеціального режиму оподаткування переробного підприємства, сільськогосподарського підприємства від доходів, отриманих від постачання молока, м'яса в живій вазі, переробним підприємствам та декларацію про отримані доходи сільськогосподарського товаровиробника. У податкових періодах, за результатами перевірок яких винесено спірні податкові повідомлення- рішення, позивачем Чаплинській міжрайонній державній податковій інспекції в Херсонській області надавались наступні декларації: Декларації з ПДВ, за якою провадяться розрахунки з бюджетом; Декларації з ПДВ, за якими у 2007-2008 роках застосовувався спеціальний режим оподаткування сільськогосподарських товаровиробників відповідно до п.11.21 ст.11 Закону України №168/97-ВР. Спільним Наказом ДПА України та Державного комітету статистики України від 23.07.2004 р. № 419/453, зареєстрованого в Мін'юсті України 28.07.2004 р. за № 938/9537 для юридичних осіб та фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності встановлюється звіт про суми пільг в оподаткуванні. Цим наказом ДПА України зобов'язана щорічно складати довідник існуючих пільг по податкам і зборам, справляння яких контролюється органами податкової служби України. Згідно довідника пільг особливий порядок сплати податку на додану вартість сільськогосподарськими підприємствами від доходів, отриманих від реалізації молока, м'яса, іншої сільськогосподарської продукції, кваліфікується як пільга за кодами довідника пільг 14010136, 14010139, 14010178 та 14010213. Підпунктом 7.4.3 пункту 7.4 статті 7 Закону України № 1687/97-ВР передбачено, що у разі коли товари (роботи, послуги), виготовлені та/або придбані, частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні, до суми податкового кредиту включається та частка сплаченого (нарахованого) податку при їх виготовленні або придбанні, яка відповідає частці використання таких товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних операціях звітного періоду. Таким чином, позивач протягом 2007 року здійснював загальний та пільговий режим сплати податку на додану вартість залежно від напрямків господарської діяльності і відповідно до цих обставин повинен був формувати свої податкові зобов'язання та податковий кредит звітного податкового періоду. Для вирішення питання про віднесення сплаченого податку на додану вартість при придбані товарів (робіт, послуг) до податкового кредиту суд виходить з приналежності понесених витрат до певного напрямку господарської діяльності. З аналізу податкових накладних, які слугували підставою для формування спірного податкового кредиту, ці податкові накладні складені на поставки товарів (робіт, послуг) використаних для забезпечення сільськогосподарської діяльності позивача. Таким чином, податок на додану вартість, що слугував підставою для визначення спірного податкового кредиту, підлягав включенню до спеціальної (сільськогосподарської) декларації з податку на додану вартість. Відповідно до Закону №168/97-ВР для сільськогосподарських виробників, що використовують спеціальний режим оподаткування по доходам, отриманим від продажу сільськогогосподарської продукції власного виробництва, крім доходів від поставки молока, м'яса в живій вазі переробним підприємствам зупинено дію п.7.7 ст.7 Закону України №168/97-ВВ в частині отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість і тому позивач при складані з податку на додану вартість по сільськогосподарській діяльності позбавлений права отримати бюджетне відшкодування з податку. Джерелом погашення від'ємного значення з ПДВ є податкові зобов'язання з цього податку наступних податкових періодів. Виходячи з наведеного, суд вважає, що правових підстав для задоволення позовних вимог ТОВ "Тогровий дом "Долинское" немає. Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Відмовити в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області, Головного управління Державного казначейства України у Херсонській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 10 серпня 2009 року.
Суддя Бездрабко О.І.