Постанова № 43022724, 10.03.2015, Устинівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
10.03.2015
Номер справи
403/150/15-п
Номер документу
43022724
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Копія Справа 403/150/15-п

Провадження № 3/403/57/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 березня 2015 р. Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі :

головуючого Годованець І. А.

при секретарі: Остапенко Н. М.

з участю:

прокурора: Маслюкова Д.Ю.

особи, щодо якої складено протокол: ОСОБА_1

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від прокурора Устинівського району Кіровоградської області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, не судимого, завідуючого Седнівським ветпунком, депутат Седнівської сільської ради Кіровоградської області, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер фізичної особи- платника податків НОМЕР_1

за корупційне діяння, передбачене ст.172-7 КпАП України,-

В С Т А Н О В И В:

16 листопада 2010 року, рішенням першої сесії шостого скликання Седнівської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області, визнано повноваження депутатів сільської ради за результатами виборів, в тому числі ОСОБА_1.

Частиною 2 ст.49, п.1 ч.6 ст.55 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні встановлено, що депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Голова районної, обласної, районної у місті ради: скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради.

Пунктом б ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" встановлено, що суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад. У червні 2014 року ОСОБА_2 до Седнівської сільської ради подано письмову заяву про виділення земельної ділянки розміром 0,35 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення із земель запасу сільської ради, з них: 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд; 0,10 га для ведення особистого селянського господарства.

13 червня 2014 року в проведенні тридцять першої сесії Седнівської сільської ради брали участь вісім депутатів, в тому числі ОСОБА_3, який приймав участь під час розгляду заяви ОСОБА_2 (дружина ОСОБА_1Р.) про виділення земельної ділянки розміром 0,35 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення із земель запасу сільської ради, з них: 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд; 0,10 га для ведення особистого селянського господарства.

Абзацами 2,3,4,5 ст. 1 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" встановлено, що близькі особи - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, повязані спільним побутом і мають взаємні права та обовязки із субєктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі; конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень; корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність; корупція - використання особою, зазначеною в частині першій статті 4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній в частині першій статті 4 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей. Рішенням за №300 від 13 червня 2014 року тридцять першої сесії Седнівської сільської ради надано дозвіл ОСОБА_2 на виділення земельної ділянки розміром 0,35 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення із земель запасу сільської ради, з них: 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд; 0,10 га для ведення особистого селянського господарства.

Частиною 1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" встановлено, що особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані: уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Під час проведення тридцять першої сесії шостого скликання Седнівської сільської ради, де приймав участь ОСОБА_1, під час розгляду письмової заяви ОСОБА_2 про виділення земельної ділянки розміром 0,35 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення із земель запасу сільської ради, з них: 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд; 0,10 га для ведення особистого селянського господарства, у ОСОБА_1, як депутата Седнівської сільської ради, виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими майновими інтересами близьких йому осіб та його службовими повноваженнями, наявність яких впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень, але ОСОБА_1 не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, чим вчинив неповідомлення безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів. В судовому засіданні прокурор Маслюков Д.Ю. зазначив, що під час проведення тридцять першої сесії шостого скликання Седнівської сільської ради, де приймав участь ОСОБА_1, під час розгляду письмової заяви ОСОБА_2 про виділення земельної ділянки розміром 0,35 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення із земель запасу сільської ради, з них: 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд; 0,10 га для ведення особистого селянського господарства, у ОСОБА_1, як депутата сільської ради, виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими майновими інтересами близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень, але ОСОБА_1 не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, чим вчинив неповідомлення безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів. В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину вчиненні корупційного діяння, передбаченого ст.172-7 КпАП України, визнав в повному обсязі, пояснив, що причиною вчиненого стало незнання законодавства.

Заслухавши прокурора Маслюкова Д.Ю., правопорушника ОСОБА_1, ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що під час розгляду справи знайшов підтвердження факт вчинення ОСОБА_1 неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів, чим вчинив адміністративний проступок, корупційне правопорушення, за який передбачена відповідальність за ст.172-7 КпАП України.

Статтею 172-7 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів - тягне за собою накладення штрафу від десяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного проступку підтверджується: протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 19 лютого 2015 року, письмовими поясненнями свідків: ОСОБА_4, ОСОБА_5, рішенням тридцять першої сесії шостого скликання Седнівської сільської ради за №300 від 13 червня 2014 року, протоколом тридцять першої сесії Седнівської сільської ради за №31 від 13 червня 2014 року.

По справі правопорушник ОСОБА_1 характеризується позитивно.

Обставин, що помякшують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 не встановлено.

Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 - не встановлено.

Частиною 3 ст. 38 КпАП України встановлено, що адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Враховуючи характер та обставини корупційного правопорушення, особу правопорушника, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

У справі про адміністративне провадження, відповідно до ст.40-1 КпАП України, судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1, на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

Керуючись ст.172-7, ст.ст.221, 276, 283, 284, 289, 294 КпАП України суд.-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним і призначити адміністративне стягнення за ст. 172-7 КпАП України у вигляді штрафу на користь держави у вигляді десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (сто сімдесят гривень 00 коп.) (банк одержувача ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, одержувач коштів : Седнівська сільська рада 21081100, рахунок № 31416542700436).

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір на користь держави в сумі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. ( код за ЄДРПОУ 36735129, банк одержувача ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, рахунок отримувача 31215206700423, код класифікації доходів бюджету 22030001).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.

У разі примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до апеляційного суду Кіровоградської області через Устинівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Суддя: підпис.

Згідно з оригіналом.

Суддя Устинівського

районного суду ОСОБА_6