Постанова № 43022718, 10.03.2015, Устинівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
10.03.2015
Номер справи
403/149/15-п
Номер документу
43022718
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Копія Справа 403/149/15-п

Провадження № 3/403/56/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 березня 2015 р. Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі :

головуючого: Годованець І. А.

при секретарі: Остапенко Н. М.

з участю:

прокурора: Маслюкова Д.Ю.

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від прокурора Устинівського району Кіровоградської області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, не судимої, головний бухгалтер ПСП "Седнівське", депутат Седнівської сільської ради Кіровоградської області, жительки с. Седнівка вул. Єгорова, 1 Устинівського району Кіровоградської області, ідентифікаційний номер фізичної особи- платника податків НОМЕР_1

за корупційне діяння, передбачене ст.172-7 КпАП України,-

В С Т А Н О В И В:

16 листопада 2010 року, рішенням першої сесії шостого скликання Седнівської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області, визнано повноваження депутатів сільської ради за результатами виборів, в тому числі ОСОБА_1.

Частиною 2 ст.49, п.1 ч.6 ст.55 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні встановлено, що депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Голова районної, обласної, районної у місті ради: скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради.

Пунктом б ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" встановлено, що суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад. У серпні 2014 року ОСОБА_2 до Седнівської сільської ради подано письмову заяву про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, площею 2.00 га, безоплатно, для ведення особистого підсобного господарства за рахунок земель комунальної власності органу місцевого самоврядування.

04 вересня 2014 року в проведенні тридцять другої сесії Седнівської сільської ради брали участь сім депутатів, в тому числі ОСОБА_1, яка приймала участь під час розгляду заяви ОСОБА_2 (син ОСОБА_1В.) про затвердження проекту землеустрою відведення у власність земельної ділянки, площею 2.00 га, безоплатно, для ведення особистого підсобного господарства за рахунок земель комунальної власності органу місцевого самоврядування.

Абзацами 2,3,4,5 ст. 1 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" встановлено, що близькі особи - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, повязані спільним побутом і мають взаємні права та обовязки із субєктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі; конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень; корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність; корупція - використання особою, зазначеною в частині першій статті 4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній в частині першій статті 4 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей. Рішенням тридцять другої сесії Седнівської сільської ради від 04 вересня 2014 року, де приймала участь ОСОБА_1, розглядалась письмова заява ОСОБА_2 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, площею 2.00 га, безоплатно, для ведення особистого підсобного господарства за рахунок земель комунальної власності органу місцевого самоврядування. Рішенням за №320 від 04 вересня 2014 року тридцять другої сесії Седнівської сільської ради затверджено проект землеустрою щодо відведення ОСОБА_2 земельної ділянки площею 2.0 га безоплатно у власність, для ведення особистого підсобного господарства та передано йому вказану земельну ділянку у власність.

Частиною 1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" встановлено, що особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані: уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Під час проведення тридцять другої сесії шостого скликання Седнівської сільської ради, де приймала участь ОСОБА_1, під час розгляду письмової заяви ОСОБА_2 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2.0 га безоплатно у власність, для ведення особистого підсобного господарства, у ОСОБА_1, як депутата Седнівської сільської ради, виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими майновими інтересами близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність яких впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень, але ОСОБА_1 не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі не повідомила безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, чим вчинила неповідомлення безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

Прокурор Маслюков Д.Ю. в судовому засіданні зазначив, що під час проведення тридцять другої сесії шостого скликання Седнівської сільської ради, де приймала участь ОСОБА_1, під час розгляду письмової заяви ОСОБА_2 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки прощею 2.00 га безоплатно у власність, для ведення особистого підсобного господарства, у ОСОБА_1, як депутата сільської ради, виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими майновими інтересами близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень, але ОСОБА_3 не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі не повідомила безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, чим вчинила неповідомлення безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, подала письмову заяву про розгляд справи про адміністративне правопорушення в її відсутність, міру покарання залишає на розгляд суду.

Заслухавши прокурора Маслюкова Д.Ю., ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що під час розгляду справи знайшов підтвердження факт вчинення ОСОБА_1 неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративний проступок, корупційне правопорушення, за який передбачена відповідальність за ст.172-7 КпАП України.

Статтею 172-7 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів - тягне за собою накладення штрафу від десяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного проступку підтверджується: протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 19 лютого 2015 року, письмовими поясненнями свідків: ОСОБА_4, ОСОБА_5, рішенням тридцять другої сесії шостого скликання Седнівської сільської ради за №320 від 04 вересня 2014 року, протоколом тридцять другої сесії Седнівської сільської ради за №32 від 04 вересня 2014 року.

По справі правопорушник ОСОБА_1 характеризується позитивно.

Обставин, що помякшують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 не встановлено.

Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 - не встановлено.

Частиною 3 ст. 38 КпАП України встановлено, що адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Враховуючи характер та обставини корупційного правопорушення, особу правопорушника, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

У справі про адміністративне провадження, відповідно до ст.40-1 КпАП України, судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1, на яку накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

Керуючись ст.172-7, ст.ст.221, 276, 283, 284, 289, 294 КпАП України суд.-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винною і призначити адміністративне стягнення за ст. 172-7 КпАП України у вигляді штрафу на користь держави у вигляді десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (сто сімдесят гривень 00 коп.) (банк одержувача ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, одержувач коштів : Седнівська сільська рада 21081100, рахунок № 31416542700436).

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір на користь держави в сумі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. ( код за ЄДРПОУ 36735129, банк одержувача ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, рахунок отримувача 31215206700423, код класифікації доходів бюджету 22030001).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.

У разі примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до апеляційного суду Кіровоградської області через Устинівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, а для ОСОБА_1 - з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Суддя: підпис.

Згідно з оригіналом.

Суддя Устинівського

районного суду ОСОБА_6