ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 березня 2015 року м. Київ № 826/3094/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Діамед" до 1. Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві 2. Головного управління ДФС у м. Києві 3. Державної фіскальної служби України про скасування податкових повідомлень-рішень від 23.09.2014 №0010512201, 0010522201, 0010532201,ВСТАНОВИВ:
До судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамед» (надалі-позивач/ТОВ «Діамед») до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві (надалі - відповідач-1/ДПІ у Оболонському р-н ГУ ДФС у м. Києві), Головного управління ДФС у м. Києві (надалі-відповідач-2/ГУ ДФС у м. Києві), Державної фіскальної служби України (надалі-відповідач-3/ДФС України), в якому просить суд:
1. Скасувати податкові повідомлення-рішення ДПІ у Оболонському р-н ГУ ДФС у м. Києві від 23.09.2014 р. №0010512201, №0010522201 та №0010532201;
2. Судові витрати покласти на відповідачів пропорційно.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з ч.4 і ч.5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а вразі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позовні вимоги заявлені до ДПІ у Оболонському р-н ГУ ДФС у м. Києві, ГУ ДФС у м. Києві та ДФС України, однак зміст позовних вимог викладений лише щодо ДПІ у Оболонському р-н ГУ ДФС у м. Києві.
Таким чином, при усунені недоліків даної позовної заяви, позивачу необхідно викласти зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а вразі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, при усуненні недоліків позовної заяви позивачу необхідно буде надати документи на які він посилається у своїй позовній заяві, зокрема: заперечення на Акт перевірки №986/26-54-22-01-10/21526737 від 02.09.2014 р.; відповідь відповідача на заперечення позивача до Акту перевірки №986/26-54-22-01-10/21526737 від 02.09.2014 р. за №20617/10/26-54-22-01-20; свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №20077074 від 18.10.2012 р.
Разом з тим, відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, до адміністративного позову позивачем були додані докази направлення адміністративного позову з додатками на адресу відповідачів, однак суд вважає за необхідне зазначити, що позивач не є суб'єктом владних повноважень, а отже відповідно до положень ч.3 ст.106 КАС України примірники адміністративного позову з додатками у відповідності до кількості відповідачів по справі мають бути додані до позовної заяви.
Таким чином, при усуненні недоліків позовної заяви, позивачу необхідно надати примірники позовної заяви з додатками у відповідності до кількості відповідачів по справі.
В той же час, згідно ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас, відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем було заявлено позовні вимоги майнового характеру, проте жодних доказів сплати судового збору за заявлені позовні вимоги, позивачем до суду надано не було.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» станом на 01.01.2015 р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка становить 1218,00 грн.
Відтак, ставки судового збору мають обраховуватись від мінімальної заробітної плати у розмірі 1218,00 грн.
Згідно зі ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0.06 розміру мінімальної заробітної плати, майнового характеру встановлена у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (відповідно до змін, внесеними згідно із Законом України від 19.09.2013 р. №590-VII).
При цьому, у ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (відповідно до доповнень, внесеними згідно із Законом України від 19.09.2013 р. №590-VII).
Аналогічна позиція викладена в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. № 165/11/13-12 де вказано, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Так, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських санкцій та інших штрафних санкцій, тощо. При цьому, зазначено, що звернені до суду вимоги про скасування рішення суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову, належить надати документ на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги майнового характеру, на наступні реквізити:
- отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва;
- код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38004897;
- банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві;
- код банку отримувача - 820019;
- рахунок отримувача - 31218206784007;
- код класифікації доходів бюджету - 22030001;
- призначення платежу: «Судовий збір, за позовом ___ (П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689».
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/3094/15 від 03.03.2015 р.), зокрема надати:
- викласти зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- примірники адміністративного позову з додатками (у відповідності до кількості відповідачів по справі);
- документи, на які позивач посилається у своїй позовній заяві (у відповідності до кількості відповідачів по справі);
- документ на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги майнового характеру;
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамед» - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/3094/15 від 03.03.2015 р.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін