ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2015 року Справа № 803/267/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Денисюка Р.С.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Волинській області звернулося з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3398,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами.
Перевіркою торгового павільйону, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, податковим органом виявлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановленого розміру мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, чим порушено постанову Кабінету Міністрів України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" від 30 жовтня 2008 року №957 (із змінами та доповненнями). За результатами перевірки складено акт від 07.07.2014 року №03/93/21/НОМЕР_1 і прийнято рішення від 14 серпня 2014 року №00030556-21 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5000 грн.
Відповідачем було частково сплачено фінансову санкцію в сумі 1602,00 грн., що підтверджується квитанцією №59 від 18.01.2015 та листом Луцької ОДПІ від 19.12.2014 року за вих. №219/8/03-18-21-8.
Оскільки відповідачем у добровільному порядку не було сплачено вказану суму штрафу у визначений строк в повному розмірі, позивач просить стягнути з ФОП ОСОБА_1 3398,00 грн. несплаченої фінансової санкції.
Ухвалою судді від 13 лютого 2015 року відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Відповідач заперечень проти позову не подала, хоча була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №4302509021881 від 19.02.2015 року.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що 04 липня 2014 року на підставі наказу на проведення фактичних перевірок №442 від 02 липня 2014 року (а.с. 9) та направлень на перевірку від 25 червня 2014 року (а.с. 8) Головним управління Міндоходів у Волинській області, правонаступником якої є Головне управління ДФС у Волинській області, було проведено фактичну перевірку торгового павільйону, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_1, з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. За результатами перевірки складено акт від 07.07.2014 року №03/93/21/НОМЕР_1 (а.с. 5-6).
Як вбачається з акту перевірки, перевіряючими, встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" №957 від 30 жовтня 2008 року. Зокрема, встановлено факт продажу 0,5 л. коньяку "Кримський відбірний" за ціною 65,00 грн., яка є нижчою за встановлений розмір мінімальних роздрібних цін. Даний бальзам було отримано 30.06.2014 року по накладній №3673 від ТзОВ "Олександрія-БЛІГ".
З акту перевірки вбачається, що вартість проданого коньяку " Кримський відбірний " складає 65,00 грн., який реалізовувався за ціною, нижчою від мінімальної, яка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" від 30 жовтня 2008 року №957 (із змінами та доповненнями) має становити не нижче 69,00 грн.
Відповідач був ознайомлений з актом перевірки і будь-яких заперечень до акту перевірки ним висловлено не було.
Згідно із частиною 1 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Абзацом 13 частини 2 цієї статті встановлено, що у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.
За наслідками перевірки в.о. начальника ГУ Міндоходів у Волинській області на підставі ст.17 Закону було прийняте рішення від 14 серпня 2014 року №00030556-21 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5000 грн. за роздрібну торгівлю коньяком за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої.
Вказана штрафна санкція була частково сплачена відповідачем, всього на суму 1602,00 грн., що підтверджується квитанцією №59 від 18.01.2015 року (а.с. 16), та листом Луцької ОДПІ від 19.12.2014 за вих. №219/8/03-18-21-8 (а.с. 15). На даний час залишається несплаченим залишок в сумі 3398,00 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалося ні в адміністративному, ні в судовому порядку, і на час розгляду справи є чинним.
Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Відповідно до пункту 10 цього ж Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Вказане рішення для виконання направлено відповідачу і нею отримано 18.08.2014 року.
На момент розгляду справи судом, відповідачем фінансова санкція в добровільному порядку повністю не сплачена, про що свідчить довідка позивача від 30.01.2015 року №68/8/03-05-21-07.
Оскільки відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій в розмірі 3398,00 грн., застосованих рішенням від 14 серпня 2014 року №00030556-21, добровільно заборгованість зі сплати фінансових санкцій в повному розмірі не сплачена, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 163, 183-2 , 256 КАС України та на підставі абзацу 13 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" №957 від 30 жовтня 2008 року, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету, банк ГУДКСУ у Волинській області МФО 803014 р/р 31112106700345, одержувач коштів УК Луцького району, код платежу 21081100, ідентифікаційний код одержувача 38009654, код виду сплати 135, фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 3398,00 (три тисячі триста дев'яносто вісім) грн.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий Р.С. Денисюк