Постанова № 42950219, 16.02.2015, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2015
Номер справи
809/3683/14
Номер документу
42950219
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" лютого 2015 р. Справа № 809/3683/14

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Скільського І.І.,

за участі секретаря судового засідання - Волочій Л.І.

представника позивача - Павликівського В.В.

представника відповідача Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - Кошика О.І.,

представника відповідача Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради - Іващенко М.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Колегія» до Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів, Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Колегія» звернулося до суду з адміністративним позовом до Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій.

Ухвалою суду від 26.12.2014 року залучено до участі у даній адміністративній справі в якості відповідача - Крихівецьку сільську раду Івано-Франківської міської ради.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 29.12.2007 року на підставі рішення 20 сесії 5-го демократичного скликання Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 24.12.2007 року, між Крихівецькою сільською радою Івано-Франківської міської ради та ПП «Колегія» укладено договір оренди землі, згідно якого позивачу надано в строкове, платне володіння і користування (оренду) земельну ділянку кадастровий номер 2610192001:25:001:0152, у с.Крихівці Івано-Франківської міської ради на вул.Об'їздна, площею 8,1262 г., для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою. Позивач, у зв'язку із необхідністю будівництва на вказаній земельній ділянці, звернувся із заявою до Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про надання містобудівних умов та обмежень забудови вказаної земельної ділянки. Наміри здійснити забудову використовуваної позивачем, земельної ділянки, визначено в межах її цільового призначення, встановленого в договорі оренди землі та відповідно до режиму забудови територій, визначених для містобудівних потреб, який встановлений в генеральному плані, що підтверджується графічними матеріалами - фрагментами генерального плану та схемами зонування території. Незважаючи на наявність у позивача всіх необхідних документів Департаментом містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, прийняв рішення про відмову ПП «Колегія» у наданні містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки по вул.Об'їздній, с.Крихівці Івано-Франківської міської ради, з причин невідповідності намірів будівництва генеральному плану с.Крихівці (території заболочені, дамба, території вулиць та доріг в червоних лініях, межі прибережної захисної смуги). Позивач звертає увагу на те, що відповідно до проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки в оренду, ПП «Колегія» надано земельну ділянку для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою згідно акту обстеження земельної ділянки, висновків міського управління земельних ресурсів, управління архітектури і містобудування, міської санітарно-епідеміологічної станції, державного управління охорони навколишнього природного середовища, управління культури, містобудівного обґрунтування Прикарпатського центру Української академії архітектури. Проект пройшов обов'язкову державну експертизу, був оцінений позитивно та погоджений, оскільки відповідає вимогам чинного законодавства України встановленим нормам і правилам, згідно висновку головного управління земельних ресурсів у Івано-Франківській області №1103/П від 29.11.2007 року. Згідно Протоколу №13 від 07.11.2007 року засідання архітектурно-містобудівної ради управління містобудування та архітектури головного управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, погоджено містобудівне обґрунтування (проектні пропозиції) знаходження та параметри будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою с.Крихівці Івано-Франківської міської ради по вул. Об'їздна. Згідно Плану зонування території с.Крихівці, земельна ділянка по вул.Об'їздна є зоною житлової та громадської забудови. Згідно договору оренди, цільове призначення вказаної земельної ділянки, визначене для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою. Відповідно до умов договору оренди, позивач як «Орендар» наділений правами та обов'язками щодо використання наданої земельної ділянки за цільовим призначенням, здійснювати будівництво котеджного містечка та вимагати від «Орендодавця» усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Позивач просив суд, з урахуванням поданої заяви (а.с.163) визнати протиправною відмову Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради у наданні ПП «Колегія» містобудівних умов та обмежень, забудови земельної ділянки, що знаходиться за адресою с.Крихівці Івано-Франківської міської ради по вул. Об'їздна, для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою.

Зобов'язати Департамент містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради надати ПП «Колегія» містобудівні умови та обмеження, забудови земельної ділянки, що знаходиться за адресою с.Крихівці Івано-Франківської міської ради по вул. Об'їздна, для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою.

Зобов'язати Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів погодити місце розташування котеджного містечка за адресою с.Крихівці Івано-Франківської міської ради по вул. Об'їздна.

Зобов'язати Крихівецьку сільську раду Івано-Франківської міської ради привести генеральний план с.Крихівці у відповідність згідно затвердженого проекту землеустрою, договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 2610192001250010152 та форми № 6-зем українського класифікатора угідь.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позові та поданій заяві, надав аналогічні за їх змістом пояснення, просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - щодо задоволення позову заперечив, зіславшись на правомірність прийнятого рішення про відмову у наданні містобудівних умов і обмежень для будівництва котеджного містечка на вул. Об'їздній в с. Крихівці. Також пояснив, що відповідач мав повноваження приймати рішення щодо визначення та надання містобудівних умов і обмежень, згідно Пикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» до 1 січня 2015 року.

Представник відповідача Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів, в судове засідання не прибув, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.

Представник відповідача Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради у судовому засіданні проти позовних вимог звернених до Крихівецької сільської ради про зобов'язання привести генеральний план с.Крихівці у відповідність згідно затвердженого проекту землеустрою, договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 2610192001250010152 та форми № 6-зем українського класифікатора угідь, не заперечила.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представників відповідачів, дослідивши письмові докази по справі, судом встановлено наступне.

Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

Згідно п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Відповідно до ч.2 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів - районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.

Абзацом 2 ч.5 ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що рішення про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень приймається у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні. Аналогічна норма міститься й у п.2.4 Порядку надання містобудівних умов та обмежень, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 07.07.2011 року №109.

Отже, законом визначено обов'язок уповноваженого органу містобудування та архітектури щодо врахування при наданні містобудівних умов та обмежень містобудівної документації на місцевому рівні, а виключною підставою для відмови в наданні містобудівних умов та обмежень є невідповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Судом встановлено, що позивач, у зв'язку із необхідністю будівництва на земельній ділянці 8,1262 га, яка знаходиться по вул.Об'їздна, в с.Крихівці Івано-Франківської міської ради, звернувся із заявою до Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про надання містобудівних умов та обмежень забудови вказаної земельної ділянки.

Розглянувши подану заяву Департаментом містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради прийнято рішення від 17.10.2014 року, яким відмовлено ПП «Колегія» у наданні містобудівних умов і обмежень для будівництва котеджного містечка на вул. Об'їздна в с.Крихівці з причин невідповідності намірів будівництва генеральному плану с.Крихівці (території заболочені, дамба,території магістральних вулиць та доріг в червоних лініях, межі прибережної захисної смуги). Рекомендовано для подальшого розгляду даного питання в установленому порядку внести зміни в генеральний план села (а.с.10).

Надаючи оцінку вище вказаному рішенню, судом встановлено наступне.

Відповідно до витягу з рішення від 27.06.2007 року 13 сесії 5 демократичного скликання Приватному підприємству «Колегія» надано дозвіл на проведення проектно - пошукових робіт (збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки) для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою на земельній ділянці 8,1262 га, яка знаходиться по вул.Об'їздна, в с.Крихівці (а.с.130).

На виконання вказаного рішення комісією у складі першого заступника міського голови В.Швадчака, головного архітектора м. Івано-Франківська І.Гаркота, начальника міського управління земельних ресурсів М.Семанишина, відділу державної служби охорони культурної спадщини І.Панчишина, головного лікаря Міськсанепідемстанції М.Недоступа, начальника інспекції екологічної безпеки І.Жирика, начальника Івано-Франківського Облводгоспу І.Яворського, начальника територіального відділу ЗДБУ по охороні водних ресурсів та рибальства в області А.Пилипчука, сільського голови В.Влашина, директора ПП «Колегія» проведено обстеження земельної ділянки передбаченої для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою на землях Крихівецької сільської ради. За результатами обстеження складено акт обстеження земельної ділянки для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою по вул.Об'їздна, в с.Крихівці Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 20.07.2007 року. Згідно висновків комісії, обстежена земельна ділянка придатна для житлової забудови і громадського призначення (а.с.48-49).

Відповідно до висновку управління архітектури і містобудування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, управління архітектури та містобудування погодило матеріали попереднього погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою по вул.Об'їздна, в с.Крихівці. Сервітути в користуванні земельною ділянкою відсутні (а.с.50).

Також, матеріали погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою по вул.Об'їздна, в с.Крихівці погоджено: Івано-Франківським міським управлінням земельних ресурсів (а.с.51), Інститутом археології НДЦ «Охоронна археологічна служба України» ДП «Культурна спадщина Прикарпаття»(а.с.52), Івано-Франківським обласним виробничим управлінням по меліорації і водному господарству (а.с.53), Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області (а.с.54), Головним державним управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Івано-Франківській області(Івано-Франківськдержрибохорона) (а.с.55).

На замовлення ПП «Колегія», ПП «Будводзахист» розроблено проект «Реконструкція ставу по вул.Об'їздна в с.Крихівці Івано-Франківської міської ради».

Відповідно до висновку Івано-Франківського обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству від 06.09.2007 року №06-8/1050 погоджено робочий проект «Реконструкція ставу по вул. Об'їздна в с.Крихівці Івано-Франківської міської ради»(а.с.126).

Згідно пояснювальної записки проекту, проектний масив котеджного містечка та малоповерхової багатоквартирної житлової забудови знаходиться на вул.Об'їздна в с.Крихівці напроти цегельного заводу і межує з північного сходу-міське озеро, з півдня-об'їздна дорога, з заходу - територія садово-огородницьких дач загальною площею - 8-13га., в т.ч.існуючі ставки-1,75га. В основному земельна ділянка - це заболочене пасовище з чагарниками з спокійним рельєфом. В інженерно-геологічному відношенні дана територія придатна для житлового і громадського будівництва, зелених насаджень та відпочинкових закладів. В основу проектних пропозицій покладено принцип високоякісної планувальної структури і формування ландшафту із включенням водних плес пластичної конфігурації. Житлові групи багатоквартирної 2-ох - 4-ох поверхової і індивідуальної садибної житлової забудови, між собою органічно з'єднані вуличною мережею, а також упорядкованими ставками. При цьому передбачається комплексний благоустрій території, централізовані системи інженерного сучасного обладнання, санітарна очистка, дитячі ігрові площадки, автостоянки, зелені насадження загального користування вздовж ставків та цілий ряд інших елементів благоустрою. Крім цього пропозиціями передбачено будівництво торгово-розважального комплексу з підземним паркінгом, як важливий шумозахисний бар'єр між житловим формуванням і об'їздною автомагістраллю (а.с.137).

Відповідно до висновків і рекомендацій проекту, будівництво котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою можливе на запропонованій ділянці, з дотриманням санітарно-гігієнічних, екологічних та протипожежних вимог. Розташування котеджного містечка можна розглядати як певне завершення формування кутової забудови вулиць - І.Мазепи і Об'їздної. В соціально-економічному плані дане будівництво - це збільшення фонду обслуговування населеного пункту, збільшення зайнятості населення на період його будівництва та експлуатації. Враховуючи містобудівну ситуацію, будівництво котеджного містечка пропонується виконати в габаритах згідно схеми генплану. Поверховість - не більше 2-3-4 поверхи. Пластика фасадів, архітектурні деталі, колористика повинні бути виконані в сучасному стилі з використанням сучасних матеріалів (а.с.138).

01.11.2007 року Крихівецька сільська рада Івано-Франківської міської ради звернулась з листом до начальника обласного управління архітектури та містобудування, з проханням у зв'язку із виготовленням генерального плану с.Крихівці, розглянути на архітектурно-містобудівній раді містобудівне обґрунтування на часткову забудову та благоустрій території в районі вул.Об'їздної та озера УТМР. Так, як на підставі рішення від 27.06.2007 року 13 сесії 5 демократичного скликання планується дану територію частково забудувати та благоустроїти організувавши відпочинкову зону для жителів села та міста (а.с.44).

На засіданні архітектурно-містобудівної ради управління містобудування та архітектури головного управління будівництва, архітектури та житлового комунального господарства облдержадміністрації 07.11.2007 року, погоджено містобудівне обґрунтування (проектні пропозиції) знаходження та параметри будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою по вул.Об'їздна, в с.Крихівці Івано-Франківської міської ради, та затверджено головним архітектором Івано-Франківської області М.Ходан (а.с.47).

29.12.2007 року між Крихівецькою сільською радою Івано-Франківської міської ради в особі сільського голови Влашина Василя Михайловича, діючого на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування» (Орендодавець) та Приватним підприємством «Колегія» в особі директора Богуша Ігоря Андрійовича, діючого на підставі статуту, «Орендар» укладено договір оренди землі. Предметом договору визначено, що Орендодавець на підставі рішення 20 сесії 5-го демократичного скликання Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 24.12.2007 року передає, а Орендар приймає в строкове, платне володіння і користування (оренду) земельну ділянку в с.Крихівці Івано-Франківської міської ради на вул.Об'їздна, площею 8,1262 (вісім цілих одна тисяча двісті шістдесят дві тисячних) гектара, відповідно до плану (схеми) розташування. Цільове призначення земельної ділянки: для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою. Договір складено Сторонами терміном до 24.12.2017 року, без права передачі ділянки в суборенду. Договір посвідчений нотаріусом Івано-Франківського міського нотаріального округу Басай Л.І., 29.12.2007 року та зареєстровано в реєстрі №6504. Договір зареєстрований у Івано-Франківському міському відділі Івано-Франківської регіональної філії центру ДЗК при Держкомземі України, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 09.01.2008 року за №040829400001 (а.с.11-12).

У 2008 році Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО» Івано-Франківська філія, за замовленням Крихівецької сільської ради, інвесторів ПП «Колегія» та ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат» виготовлено генеральний план села Крихівці Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області (пояснювальна записка, графічні матеріали а.с.56-152).

Відповідно до генерального плану (креслення)(а.с.152) проектною організацією «ДІПРОМІСТО» земельну ділянку площею 8,1262 га, що знаходиться на вул. Об'їздній в с. Крихівці Івано-Франківської міської ради та перебуває у оренді ПП «Колегія», цільове призначення якої для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою, зображено у двох варіантах (верхній правий кут креслення а.с.152).

Філією ДП «Укрдержекспертиза» в Івано-Франківській області проведено комплексну державну експертизу генерального плану с. Крихівці Івано-Франквівської міської ради Івано-Франківської області. За наслідками перевірки проектних матеріалів складено висновок комплексної державної експертизи №54/08 від 24.07.2009 року. Проведеною експертизою встановлено, що проектна документація відповідає чинній нормативній базі і рекомендується до затвердження (а.с.205-216).

Заслухавши інформацію с/голови Влашина В.М., обговоривши генеральний план с.Крихівці, врахувавши пропозиції вказані у експертному висновку Івано-Франківської обласної філії ДП «Укрдержбудекспертизи» сільська рада на засіданні 38 сесії 5-го демократичного скликання своїм рішенням від 24.07.2009 року затвердила генеральний план села Крихівці (а.с.36).

Судом встановлено, що під час погодження генерального плану с. Крихівці Івано-Франківської міської ради, головним архітектором м. Івано-Франківська І.Гаркотом зображення варіанту 2 вказаної земельної ділянки, закреслено та здійснено запис «Варіант не погоджено», однак підстав щодо відмови у погодженні варіанту 2 земельної ділянки головним архітектором не зазначено (а.с.152).

Представник відповідача - Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в судовому засіданні пояснив, що у Департаменті відсутні письмові обґрунтування головного архітектора м. Івано-Франківська І.Гаркота, щодо підстав не погодження зображення варіанту 2 вказаної земельної ділянки, а тому йому невідомо чим керувався головний архітектор приймаючи таке рішення.

Використання варіанту №2 на вул.Об'їздна генерального плану с.Крихівці Івано-Франківської міської ради не заперечується проектною організацією «ДІПРОМІСТО», що підтверджується листом від 24.12.2014 року №1.01/718 (а.с.178).

Як встановлено в судовому засіданні, не погодження головним архітектором м. Івано-Франківська І.Гаркотом зображення варіанту 2 земельної ділянки фактично стало підставою для відмови ПП «Колегія» у наданні містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Необхідно також звернути увагу на те, що попередньо управлінням архітектури і містобудування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, своїм висновком за підписом начальника управління І.Гаркот, погоджено матеріали попереднього погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою на вул.Об'їздній в с.Крихівці.

З огляду на вище вказане, суд приходить до висновку, що Департаментом містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради безпідставно відмовлено позивачу в наданні містобудівних умов та обмежень за заявою про надання містобудівних умов і обмежень для будівництва котеджного містечка на вул. Об'їздній в с. Крихівці.

У відповідності до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.

Частиною 4 ст.105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимогу про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.

Задля відновлення порушених прав та інтересів позивача суд вважає за необхідне зобов'язати Департамент містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради надати ПП «Колегія» містобудівні умови та обмеження, забудови земельної ділянки, що знаходиться за адресою с.Крихівці Івано-Франківської міської ради по вул. Об'їзна, для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою.

Посилання представника відповідача - Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на те, що відповідач мав повноваження приймати рішення щодо визначення та надання містобудівних умов і обмежень, згідно Пикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» до 1 січня 2015 року, не заслуговує на увагу, оскільки на час звернення позивача з заявою про надання містобудівних умов та обмежень забудови вказаної земельної ділянки, відповідач був наділений такими повноваженнями.

Відповідно до частини 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

В судовому засіданні представник відповідача - Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради визнала позовні вимоги звернені до Крихівецької сільської ради про зобов'язання привести генеральний план с.Крихівці у відповідність згідно затвердженого проекту землеустрою, договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 2610192001250010152 та форми № 6-зем українського класифікатора угідь.

Враховуючи вимоги ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України, повного визнання відповідачем позовних вимог, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог про зобов'язання Крихівецьку сільську раду Івано-Франківської міської ради привести генеральний план с.Крихівці у відповідність згідно затвердженого проекту землеустрою, договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 2610192001250010152 та форми № 6-зем українського класифікатора угідь.

Що стосується вимоги позивача про зобов'язання Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів погодити місце розташування котеджного містечка за адресою с.Крихівці Івано-Франківської міської ради по вул. Об'їздна, то така не підлягає до задоволення, так як позивачем не наведено обставин, якими б обґрунтовувалися його вимоги до даного відповідача. Представником позивача не надано доказів, що рішенням дією чи бездіяльністю даного відповідача порушено права або інтереси позивача.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ПП «Колегія» підлягають частковому задоволенню.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Департаменту містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради у наданні ПП «Колегія» містобудівних умов та обмежень, забудови земельної ділянки, що знаходиться за адресою с.Крихівці Івано-Франківської міської ради по вул. Об'їздна, для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою.

Зобов'язати Департамент містобудування і архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради надати ПП «Колегія» містобудівні умови та обмеження, забудови земельної ділянки, що знаходиться за адресою с.Крихівці Івано-Франківської міської ради по вул. Об'їзна, для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою.

Зобов'язати Крихівецьку сільську раду Івано-Франківської міської ради привести генеральний план с.Крихівці у відповідність згідно затвердженого проекту землеустрою, договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 2610192001250010152 та форми № 6-зем українського класифікатора угідь.

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: /підпис/ Скільський І.І.

Постанова складена в повному обсязі 19.02.2015 року.