Постанова № 4291029, 14.05.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2009
Номер справи
2а-17737/09/0370
Номер документу
4291029
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2009 р. Справа № 2а-17737/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Мачульського В.В.,

при секретарі судового засідання Сметані Т.В.,

за участю представника прокуратури Чмир І.В.,

представника позивача Ліщука А.В.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом Ковельського міжрайонного прокурора Волинської області в інтересах держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарської санкції та пені,

ВСТАНОВИВ:

Ковельський міжрайонний прокурор Волинської області в інтересах держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся з адміністративним позовом до підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно господарської санкції в сумі 5280,00 грн., та пені в сумі 715,29 грн., всього на загальну суму 5995,29 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємцем не забезпечено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості однієї особи. Сума адміністративно-господарської санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідачем в добровільному порядку не була сплачена, що призводить до ненадходження коштів до Державного бюджету України.

В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримала. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному об'ємі.

Представник позивача заявлені вимоги підтримав повністю, з підстав наведених в позовній заяві. Просить суд стягнути з відповідача адміністративно-господарську санкцію та пеню за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відповідач на розгляд справи призначеної на 08.04.2009 року, 16.04.2009 року, 30.04.2009 року та 14.05.2009 року не з'явилась, про причини неприбуття в судове засідання суду не повідомила, своїх заперечень на адміністративний позов не подала, хоча належним чином повідомлялась про час та місце розгляду справи про, що свідчать повідомлення, які знаходяться в матеріали справи.

Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України суд проводить розгляд справи у відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника прокуратури, представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

Статтею 20 вказаного Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша , ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 Закону, щороку до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу місць для працевлаштування інвалідів, згідно Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70, сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Згідно пункту 2 Порядку, обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з Інструкцією щодо заповнення форми № 10 ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженою наказом Мінпраці України 10 лютого 2007 року № 42. Вищевказаний звіт подається роботодавцями щороку до 01 березня відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, в яких вони зареєстровані.

Судом встановлено, що підприємцем ОСОБА_1 подано 15.12.2008 року до Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт форми 10ПІ за 2007 рік, в якому роботодавцем в рядку 01 зазначено середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу - 20 осіб. Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вищезазначених нормативних актів становить 0 осіб код рядка 03 .

Як вбачається із матеріалів справи жодного працюючого інваліда, у підприємця - фізичної особи ОСОБА_1 в 2007 році не працювало. Відповідно до Інструкції зі статистики чисельності працівників від 28.09.2005 року № 286 середньооблікова чисельність інвалідів у відповідача в 2007 році повинна становити 1 особу. Що відповідно до ст.19. Закону за невиконання нормативу для працевлаштування інвалідів тягне за собою сплату адміністративно - господарських санкцій.

Відповідно до довідки Ковельського міськрайонного центру зайнятості НОМЕР_1 від 07.02.2009 року вбачається, що приватний підприємець ОСОБА_1 не інформувала центр зайнятості про наявність вакансій для інвалідів.

За таких умов суд приходить до висновку, що роботодавцем не забезпечено нормативу робочих місць в кількості 1 особи.

Крім цього, виходячи із положень Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, несплата санкцій тягне нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день прострочення.

Отже, суд вважає, що позовні вимоги Ковельського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, пред'явлені до підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно господарської санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів на суму 5280,00 грн., та пені на суму 715,29 грн., всього на загальну суму 5995,29 грн. обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.

Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 11,17,94,158,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.ст. 18,19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнутиз підприємця ОСОБА_1 на користь Держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в дохід Державного бюджету код платежу 50070000, Держбюджет м. Ковеля, р/р 31211230700004, ідентифікаційний код 21740379, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, адміністративно-господарську санкцію в сумі 5280 (п'ять тисяч двісті вісімдесят) гривень та пеню в сумі 715 (сімсот п'ятнадцять) гривень 29 копійок, на загальну суму 5995 (п'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто п'ять) гривень 29 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - 19 травня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий

Суддя В.В.Мачульський