Ухвала суду № 42908021, 26.02.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2015
Номер справи
2а-996/09/1370
Номер документу
42908021
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження

26 лютого 2015 року 2а-996/09/1370

м.Львів, вул.Чоловського,2

зал судових засідань №6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А. Г.,

секретар судового засідання Павлишин Ю. І.,

за участю:

представники сторін не з’явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення коштів, -

встановив:

Державна архітектурно-будівельна інспекція України (надалі – ДАБІ України) звернулася до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, в якій просить суд замінити стягувача за виконавчим листом №2а-996/09/1370, виданого 30.12.2011р. Львівським окружним адміністративним судом, у справі за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради (надалі КУБІ ЛМР) про стягнення штрафу у розмірі 729 249грн.

Заява мотивована тим, що Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області як юридична особа публічного права перебуває в стані припинення. Повноваження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області перейшли до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області. В свою чергу, Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області немає достатньої адміністративної правосуб’єктності, оскільки є структурним підрозділом апарату Державна архітектурно-будівельна інспекція України. На цих підставах ДАБІ України просить замінити стягувача за виконавчим листом №2а-996/09/1370, виданого 30.12.2011р. Львівським окружним адміністративним судом, з Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.

Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце проведення судового засідання. Клопотань про розгляд справи без участі уповноваженого представника позивача до суду не надходило.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце проведення судового засідання Клопотань про розгляд справи без участі уповноваженого представника відповідача до суду не надходило.

Дослідивши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та наявні у матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що вказана заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно з ч.1 ст. 264 КАС України та ч.5 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням (заявою) державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Судом встановлено, що згідно з виконавчим листом №2а996/2009 року, виданим Львівським окружним адміністративним судом 30.12.2011р., у справі позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення штрафу, слід стягнути з боржника УКБІ ЛМР, на користь Державного бюджету Сихівського району міста Львова штраф у розмірі 729 249,00грн.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України №150 від 23.04.2014р. «Питання функціонування територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції», територіальний орган ДАБІ України – Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області перебуває у стані припинення, як юридична особа публічного права.

При цьому згідно з вказаною постановою ДАБІ України доручено забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату ДАБІ в АРК, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до повідомлення №1 від 15.01.2015р. про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 15.01.2015р. внесено запис №14141110009025725 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області.

Згідно із п.1 Положення про Департамент Державної архітектурно – будівельної інспекції у Львівській області, затвердженого наказом Державної архітектурно – будівельної інспекції від 01.10.2014р. №229, вказаний Департамент є територіальним органом – структурним підрозділом апарату Державної архітектурно – будівельної інспекції України.

Як передбачено пп. 15 п. 6 вказаного положення Департамент Державної архітектурно – будівельної інспекції у Львівській області для виконання покладених на нього завдань має право здійснювати представництво інтересів Державної архітектурно – будівельної інспекції України в судах відповідно до наданих повноважень, які визначаються в довіреності.

Таким чином, як випливає з аналізу вказаних положень Департамент Державної архітектурно – будівельної інспекції у Львівській області немає достатнього обсягу адміністративної процесуальної правосуб’єктності в розумінні ст. 48 КАС України, а тому не може виступати як сторона в адміністративній справі та відповідно набувати статусу стягувача. З огляду на це, правонаступником у цих відносинах виступає Державна архітектурно – будівельна інспекція України.

З приводу заміни стягувача при виконанні виконавчого листа при відсутності виконавчого провадження, суд зазначає таке.

Відповідно до ч.2 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Згідно з п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №845 від 03.08.2011 року “Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників” (надалі Порядок №845) боржником є визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах казначейства. Стягувачами згідно з положеннями зазначеної постанови є фізичні та юридичні особи, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів.

Пунктом 3 вказаного вище Порядку №845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Міністерства фінансів України, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

З наведених положень випливає висновок, що виконання рішень суду про стягнення коштів з місцевих бюджетів, здійснює Державна казначейська служба на підставі, зокрема, виконавчого листа, проте, виконавче провадження за такими виконавчими листами не відкривається.

Суд також зазначає, що право на судовий захист було б ілюзорним, якби правова система держави дозволяла, щоб остаточно зобов’язувальне рішення залишилось бездієвим на шкоду одній із сторін; виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має вважатися невід’ємною частиною судового процесу. Вказана позиція суду узгоджується з правовими позиціями, викладеними у рішеннях Європейського суду з прав людини у справах «Бурдов проти Росії» від 07.05.2002р., «Ромашов проти України» від 27.07.2004р., «Шаренюк проти України» від 22.02.2004р.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що виконання судового рішення у справі №2а-996/09/1370 в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» є неможливим. З огляду на те, що боржником у справі є управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради – виконання судового рішення повинне здійснюватись в порядку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

Враховуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку, що існують достатні правові підстави для заміни сторони стягувача - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

у х в а л и в:

Заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення коштів - задовольнити повністю.

Замінити стягувача у виконавчому листі №2а-996/2009 року, виданому 30.12.2011р. Львівським окружним адміністративним судом, у справі №2а-996/09/1370 за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення штрафу у розмірі 729 249грн. з Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (код ЄДРПОУ 37471912).

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку поданні апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Повний текст ухвали суду складений і підписаний 02 березня 2015 року.

Суддя А.Г. Гулик