ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
__________________
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" лютого 2015 р.Справа № 916/2320/14
Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Філінюка І.Г.,
Суддів: Лавриненко Л.В., Пироговського В.Т.
(склад колегії суддів згідно з розпорядженням в.о. голови суду)
секретар судового засідання: Самарченко К.А.
за участю:
від КП «ЖКС» Хмельницький» - Данилюк М.М. за довіреністю № 295 від 23.02.15
від Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України - Лазарчук К.Р. за довіреністю № 08-13/4910 від 30.12.14
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький»
на рішення господарського суду Одеської області від 31.07.2014
у справі №916/2320/14
за позовом Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький»
до відповідача Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
про визнання недійсним та скасування рішення
та за зустрічним позовом:
позивач Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України
відповідач Комунальне підприємство «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький»
про стягнення штрафу
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» (далі - КП «ЖКС» Хмельницький»), звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі - відділення АМК) про зупинення дії рішення Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №93-р/к від 09.04.2014 по справі №42-01/2014, та про визнання недійсним та скасування рішення Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №93-р/к від 09.04.2014 по справі №42-01/2014 (далі - рішення АМК).
26.06.2014 до господарського суду надійшла зустрічна позовна заява Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до КП «ЖКС «Хмельницький» про стягнення штрафу у розмірі 68 000 грн. Ухвалою господарського суду від 27.06.2014 зустрічну позовну заяву прийнято до розгляду та об'єднано з позовною заявою КП «ЖКС «Хмельницький» в одну справу.
Рішенням господарського суду Одеської області від 13.03.2014 у задоволенні позову КП «ЖКС «Хмельницький» відмовлено повністю. Зустрічну позовну заяву Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України задоволено повністю.
Відмовляючи у позові КП «ЖКС «Хмельницький», господарський суд Одеської області виходив з того, що в 2013 році на ринку надання послуг з утримання об'єктів благоустрою в територіальних межах обслуговування КП «ЖКС «Хмельницький» згідно укладених договорів з власниками (користувачами, орендарями) гаражів займало монопольне (домінуюче) становище, частка якого перевищує 35%. В рішенні №93-р/к від 09.04.2014 по справі №42-01/2014 зазначено, що порушення КП «ЖКС «Хмельницький» полягає у поданні на затвердження виконавчому комітету Одеської міської ради розрахунку розміру пайової участі для власників (користувачів, орендарів) гаражів для утримання об'єктів благоустрою у сумі 5,0 грн. за 1 кв.м площі гаража на місяць (з ПДВ), який не має економічного обґрунтування, адже, при здійснення розрахунку КП «ЖКС «Хмельницький» було використано необґрунтовані дані.
Задовольняючи зустрічну позовну заяву Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, суд першої інстанції керувався тим, що рішенням Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 09.04.2014 №93-р/к по справі №42-01/2014, зокрема, накладено на КП «ЖКС «Хмельницький» штраф у розмірі 68 000 грн. на підставі п.1 ч.2 ст. 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції». У рішенні зазначено, що відповідно до ч.3 ст.56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» штраф підлягає сплаті у двомісячний строк з дня одержання рішення. Але, у встановлений строк КП «ЖКС «Хмельницький» штраф у розмірі 68 000 грн. сплачено не було.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду, КП «ЖКС «Хмельницький» звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Одеської області від 31.07.2014 по справі №916/2320/14, задовольнити позовні вимоги КП «ЖКС «Хмельницький» за первісним позовом та відмовити Одеському обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України в задоволені зустрічного позову.
Зокрема, особа яка подала апеляційну скаргу, зазначає, що КП «ЖКС «Хмельницький» було розроблено, підготовлено та надано на адресу Малиновської районної державної адміністрації у м. Одесі вихідну інформацію і розрахунок тарифу для визначення розміру пайової участі власників (користувачів, орендарів) гаражів для утримання об'єкта благоустрою на 2013 рік, відповідно до якої всього розмір пайової участі розрахований з ПДВ 4,03 грн./м.кв. Встановлення розміру пайової участі для власників (користувачів, орендарів) гаражів для утримання об'єктів благоустрою) є повноваженнями виконавчого комітету Одеської міської ради.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду (головуючий суддя - Філінюк І.Г., судді - Лавриненко Л.В., Пироговський В.Т.) від 15.01.2015 поновлено КП «ЖКС «Хмельницький» пропущений процесуальний строк на подання апеляційної скарги, прийнято апеляційну скаргу до провадження та призначено до розгляду на 10.02.2015 о 10:00.
06.02.2015 до Одеського апеляційного господарського суду від Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшов відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого, просить рішення господарського суду Одеської області від 31.07.2014 у справі №916/2320/14 залишити без змін, апеляційну скаргу КП «ЖКС «Хмельницький» без задоволення.
10.02.2015 у судовому засіданні відповідно до ст. 77 ГПК України оголошена перерва до 25.02.2015 об 11:00.
До Одеського апеляційного господарського суду 19.02.2015 від Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшли додаткові пояснення.
24.02.2015 до Одеського апеляційного господарського суду від КП «ЖКС «Хмельницький» надійшли додаткові письмові пояснення до апеляційної скарги.
В судовому засіданні 25.02.2015 представник відділення АМК надав пояснення та вважає, що оскаржуване рішення винесено на підставі повного з'ясування обставин, які мають значення для справи, без порушень застосування норм матеріального та процесуального права, а вимоги, викладені в апеляційний скарзі є необґрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню.
Представник КП «ЖКС «Хмельницький» у судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку встановлених судом першої інстанції фактичних обставин справи і їх повноту, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку про наявність передбачених статтею 104 Господарського процесуального кодексу України, підстав для скасування оскарженого рішення суду, з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч. 1 та ч. 2 ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Антимонопольний комітет України є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель (ст. 1 Закону України «Про Антимонопольний комітет України»).
Правові засади підтримки та захисту економічної конкуренції, обмеження монополізму в господарській діяльності визначені Законом України «Про захист економічної конкуренції» (далі - Закон), який спрямований на забезпечення ефективного функціонування економіки України на основі розвитку конкурентних відносин.
Згідно зі ст. 1 Закону економічна конкуренція (конкуренція) - це змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про захист економічної конкуренції» останнім регулюються відносини органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю із суб'єктами господарювання; суб'єктів господарювання з іншими суб'єктами господарювання, із споживачами, іншими юридичними та фізичними особами у зв'язку з економічною конкуренцією. Цей Закон застосовується до відносин, які впливають чи можуть вплинути на економічну конкуренцію на території України.
В ч.2 ст. 13 Закону передбачено, що зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, зокрема, визнається:
1) встановлення таких цін чи інших умов придбання або реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку;
2) застосування різних цін чи різних інших умов до рівнозначних угод з суб'єктами господарювання, продавцями чи покупцями без об'єктивно виправданих на те причин;
3) обумовлення укладання угод прийняттям суб'єктом господарювання додаткових зобов'язань, які за своєю природою або згідно з торговими та іншими чесними звичаями у підприємницькій діяльності не стосуються предмета договору;
4) обмеження виробництва, ринків або технічного розвитку, що завдало чи може завдати шкоди іншим суб'єктам господарювання, покупцям, продавцям;
5) часткова або повна відмова від придбання або реалізації товару за відсутності альтернативних джерел реалізації чи придбання;
6) суттєве обмеження конкурентоспроможності інших суб'єктів господарювання на ринку без об'єктивно виправданих на те причин;
7) створення перешкод доступу на ринок (виходу з ринку) чи усунення з ринку продавців, покупців, інших суб'єктів господарювання.
Згідно з п.2 ч.1 ст. 50 Закону порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
Статтею 51 Закону України «Про захист економічної конкуренції» передбачено, що порушення законодавства про захист економічної конкуренції тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Місцевим господарським судом у справі, зокрема, встановлено, що рішенням АМК постановлено:
- визнати, що відповідно до ч.2 ст.12 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та відповідно до п.10.1.2 Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ринку, затвердженої Розпорядженням Антимонопольного комітету України від 05.03.2002 №49-р, на ринку надання послуг з утримання об'єктів благоустрою в територіальних межах обслуговування КП «ЖКС «Хмельницький» згідно укладених договорів з власниками (користувачами, орендарями) гаражів, останнє в 2013 році займало монопольне (домінуюче) становище, частка якого перевищує 35%;
- визнати, що дії КП «ЖКС «Хмельницький», які полягають у поданні на затвердження виконавчому комітету Одеської міської ради розрахунку розміру пайової участі для власників (користувачів, орендарів) гаражів для утримання об'єктів благоустрою у сумі 5,01 грн. за 1 кв.м площі гаража на місяць ( з ПДВ), який не має економічного обґрунтування, та, як наслідок, його застосуванням, є порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п.2 ст.50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", яке кваліфікується за ч.1 ст.13 цього ж Закону у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг з утримання об'єктів благоустрою, шляхом вчинення дій, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку;
- керуючись п.1 ч.2 ст.52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за вчинене порушення накласти на КП «ЖКС «Хмельницький» штраф у розмірі 68 000 грн.
Рішення АМК обґрунтовано тим, що:
- на ринку надання послуг з утримання об'єктів благоустрою в територіальних межах обслуговування КП «ЖКС «Хмельницький» згідно з укладених договорів з власниками (користувачами, орендарями) гаражів, останнє в 2013 році займало монопольне (домінуюче) становище, частка якого перевищує 35 %;
- КП «ЖКС «Хмельницький», відповідно до Правил благоустрою території міста Одеси (текстова частина) у новій редакції, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 № 1631-VI (далі - Правила), зокрема, додатку № 5 до цих Правил (далі - Додаток № 5) та затвердженого розпорядженням Одеського міського голови від 26.10.2012 № 1031-01р Порядку встановлення тарифів на послуги (роботи), які надаються (виконуються) комунальними підприємствами Одеської міської ради, здійснило "розрахунок тарифу для визначення розміру пайової участі власників (користувачів, орендарів) гаражів для утримання об'єкта благоустрою по Підприємству на 2013 рік" у сумі 5,01 грн. за 1 м2 площі гаража за один місяць (з ПДВ);
- згідно з цим документом загальна сума витрат складає 87 421,48 грн., а сума прибутку - 32 345,95 грн.; при цьому складає 37 відсотків, що перевищує граничний рівень рентабельності у розмірі 10 відсотків;
- крім того. у розрахунках закладено заробітну плату 1 двірника у розмірі 3045,36 грн. в місяць;
- розмір пайової участі для власників (користувачів, орендаторів) гаражів для утримання об'єктів благоустрою за 1 м2 площі гаража на місяць (з ПДВ) який був розрахований КП «ЖКС «Хмельницький» у розмірі 5,01 грн. за 1 кв. м. площі гаража, та розмір пайової участі для власників (користувачів, орендарів) гаражів для утримання об'єктів благоустрою за 1 кв.м. площі гаража на місяць (з ПДВ) у розмірі 5,00 грн. який був затверджений рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради №443 від 13.12.2012 є економічно необґрунтованими.
Відповідно до частини першої статті 59 Закону підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є: неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи; недоведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Частиною першою статті 13 Закону встановлено, що зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку є дії чи бездіяльність суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, що призвели або можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, або ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання чи споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.
За приписами пункту 2 статті 50 Закону порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (далі - Закон № 2807) органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть утворювати підприємства для утримання об'єктів благоустрою державної та комунальної власності. У разі відсутності таких підприємств органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень визначають на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів таких об'єктів.
Суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни (стаття 12 Закону № 2807).
Стаття 13 Закону № 2807 містить невичерпний перелік територій в межах населеного пункту, що є об'єктами благоустрою.
Частиною четвертою статті 15 цього Закону передбачено, що власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем; типовий договір щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
Згідно з пунктом 10 статті 10 Закону № 2807 до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об'єктів благоустрою.
Відповідно до п.3.1.7 Правил благоустрою території міста Одеси, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 №1631-УІ, балансоутримувач (власник, користувач) забезпечує утримання у належному стані та своєчасний ремонт об'єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації. Утримання здійснюється відповідно до умов цих Правил, чинних будівельних, санітарних та інших державних норм та правил.
Пунктом 9 додатку №5 до зазначених Правил встановлено, що розміри пайової участі власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власників (орендарів) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі для утримання об'єктів благоустрою щорічно встановлюються рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради для кожного комунального підприємства.
У додатку до Додатку № 5 наведено текст Примірного договору про пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою (в подальшому наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.11.2013 № 537, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.12.2013 за № 2073/24605, було затверджено Типовий договір щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою).
Частиною третьою статті 15 Закону № 2807 визначено, що орган державної влади або орган місцевого самоврядування за поданням підприємства чи балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту об'єкта благоустрою державної або комунальної власності на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів. Орган державної влади та орган місцевого самоврядування, підприємство та балансоутримувач несуть відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.
За змістом пункту 1 Додатку № 5 цей Порядок розроблений з метою забезпечення належного утримання та своєчасного ремонту об'єктів благоустрою та реалізації положень статті 15 Закону № 2807.
У пункті 3 Додатку № 5 зазначено таке: "Під основою визначення пайової участі є річний план заходів з утримання та ремонту об'єктів благоустрою та відповідний кошторис витрат на утримання в належному стані об'єктів благоустрою.
Річний план заходів з утримання і ремонту об'єктів благоустрою розробляється кожним комунальним підприємством, що утримують об'єкти благоустрою, на підставі Порядку формування річного плану заходів з утримання і ремонту об'єктів благоустрою, затвердженого додатком № 3 до Правил, погоджується уповноваженим органом по кожному комунальному підприємству відповідно до вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та затверджується на підставі розділу 3 Правил та інших нормативно-правових актів.
Кошторис витрат на утримання в належному стані об'єктів благоустрою розробляється кожним комунальним підприємством та затверджується уповноваженим органом по кожному комунальному підприємству.
Відповідно до затвердженого розпорядженням Одеського міського голови від 26.10.2012 № 1031-01р Порядку встановлення тарифів на послуги (роботи), які надаються (виконуються) комунальними підприємствами Одеської міської ради:
комунальні підприємства Одеської міської ради як виконавці (виробники) здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих тарифів на відповідні послуги (роботи) та надають їх уповноваженим органам, які здійснюють контроль за ефективною діяльністю комунальних підприємств (далі - уповноважені органи), на розгляд;
уповноважені органи протягом 30-ти календарних днів перевіряють та підтверджують (погоджують) достовірність вхідної інформації, яку комунальні підприємства використовують при розрахунках тарифів, приймають рішення щодо економічної та соціальної доцільності встановлення і зміни тарифів та надають ці розрахунки на перевірку до управління економіки, промисловості та інвестицій Одеської міської ради;
управління економіки, промисловості та інвестицій Одеської міської ради протягом 30-ти календарних днів перевіряє надані розрахунки та інформує уповноважений орган щодо правильності їх виконання та економічної обґрунтованості тарифів комунальних підприємств;
уповноважені органи готують та виносять на розгляд виконавчого комітету Одеської міської ради проекти рішень виконавчого комітету Одеської міської ради щодо встановлення або перегляду тарифів на житлово-комунальні, побутові, транспортні та інші послуги, які надаються комунальними підприємствами;
проекти рішень виконавчого комітету Одеської міської ради щодо встановлення або перегляду тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для будинків комунальної власності готує та виносить на розгляд виконавчого комітету Одеської міської ради департамент міського господарства Одеської міської ради спільно з районними адміністраціями Одеської міської ради.
Судом першої інстанції встановлено, що, за висновками відділення АМК, зміст порушення конкурентного законодавства в даному випадку полягає в поданні КП «ЖКС «Хмельницький» на затвердження виконавчого комітету Одеської міської ради розрахунку пайової участі власників (користувачів, орендарів) гаражів для утримання об'єктів благоустрою у сумі 5,01 грн. за 1 м2 площі гаража за один місяць (з урахуванням ПДВ).
Згідно з дослідженим судом апеляційної інстанції тексту Порядку встановлення тарифів на послуги (роботи), які надаються (виконуються) комунальними підприємствами Одеської міської ради, затвердженого розпорядженням Одеського міського голови від 26.10.2012 № 1031-01р, яким деталізовано процедуру встановлення тарифів, що підлягають затвердженню виконавчим комітетом Одеської міської ради, уповноважені органи зобов'язані перевірити та підтвердити (погодити) достовірність вхідної інформації, яку комунальні підприємства використовують при розрахунках тарифів, а управління економіки, промисловості та інвестицій Одеської міської ради - перевірити надані розрахунки та інформувати уповноважений орган щодо їх правильності та економічної обґрунтованості.
Водночас пунктом 4 цього порядку передбачено, що саме уповноважені органи готують та виносять на розгляд виконавчого комітету Одеської міської ради проекти рішень виконавчого комітету Одеської міської ради щодо встановлення або перегляду тарифів на житлово-комунальні, побутові, транспортні та інші послуги, які надаються комунальними підприємствами.
Разом з тим у Рішенні АМК відсутні фактичні дані про встановлення відділенням АМК у діях виконавчого комітету, іншого органу Одеської міської ради чи безпосередньо даної Ради порушення конкурентного законодавства, пов'язаного із затвердженням розрахунку пайової участі власників (користувачів, орендарів) гаражів для утримання об'єктів благоустрою у сумі 5,01 грн. за 1 м2 площі гаража за один місяць (з урахуванням ПДВ).
Таким чином, порядком встановлення тарифів на послуги (роботи), які надаються (виконуються) комунальними підприємствами Одеської міської ради, затвердженого розпорядженням Одеського міського голови від 26.10.2012 № 1031-01р передбачено лише, що підприємство, яке надає послуги з благоустрою, зобов'язане скласти кошторис, на підставі якого здійснюється розрахунок розміру пайової участі, який затверджує виконавчий комітет міської ради, тобто самостійно підприємство не може вчинити відповідне порушення конкурентного законодавства.
Враховуючи, що оскаржуване рішення Одеського територіального відділення Антимонопольного комітету України не відповідає вимогам закону щодо кваліфікації дій позивача як зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку і накладення у зв'язку з цим на нього штрафу, апеляційна інстанція не погоджується з висновками господарського суду Одеської області стосовно, того що порушення п.2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» КП «ЖКС «Хмельницький» полягає у поданні на затвердження виконавчому комітету Одеської міської ради розрахунку розміру пайової участі для власників (користувачів, орендарів) гаражів для утримання об'єктів благоустрою у сумі 5,0 грн. за 1 кв.м площі гаража на місяць (з ПДВ), який не має економічного обґрунтування.
Такої правової позиції підтримується Вищий господарський суд України, зокрема, у постанові №916/2054/14 від 17.02.2015.
Зважаючи на вищевикладене, позовні вимоги КП «ЖКС «Хмельницький» підлягають задоволенню частково, а саме в частині визнання п. 2, п. 3 Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №93-р/к від 09.04.2014 по справі №42-01/2014.
Відтак, зустрічна позовна заява Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про стягнення з КП «ЖКС «Хмельницький» штрафу у розмірі 68 000 грн. задоволенню не підлягає з огляду на відсутність порушень законодавства про захист економічної конкуренції, за яке, згідно із абзацом 2 частини 2 статті 52 цього Закону, накладається штраф.
За таких обставин суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що рішення господарського суду Одеської області від 31.07.2014 по справі № 916/2320/14 є таким, що винесене при неповному з'ясуванні обставин, що мають значення для справи, і тому підлягає скасуванню.
Згідно з ст. 49 ГПК України з Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Державного бюджету України підлягає стягненню 1827 грн. судового збору за розгляд справи в суді першої інстанції за позовною заявою Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький».
Керуючись ст.ст. 99,
101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Одеський апеляційний господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» - задовольнити частково.
Рішення господарського суду Одеської області від 31.07.2014 у справі №916/2320/14 - скасувати та прийняти нове рішення.
Первісний позов Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» - задовольнити частково.
Визнати недійсним та скасувати п.2, п.3 рішення Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №93-р/к від 09.04.2014 по справі №42-01/2014.
В задоволені зустрічного позову Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України - відмовити повністю.
Стягнути з Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України на користь Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» 1827,00 грн. судового збору за розгляд позовної заяви Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький».
Видачу наказів за постановою із зазначенням повних реквізитів сторін доручити господарському суду Одеської області.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку.
Повний текст постанови підписано 27.02.2015.
Головуючий суддя І.Г. Філінюк
Суддя В.Т. Пироговський
Суддя Л.В. Лавриненко