МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
18.02.2015 р.
справа № 814/165/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Єнтіна А.П., розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Баштанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області, вул. Миколи Аркаса, 2, м. Баштанка,Баштанський район, Миколаївська область,56101
до
Громадської організації "Об'єднання по будівництву гаражів в гаражному комплексі № 24",
вул. Котовського, 1-а,м. Новий Буг, Новобузький район, Миколаївська область, 55600
про
припинення юридичної особи,
В С Т А Н О В И В:
Баштанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області звернулася до суду з позовом до Громадської організації "Об'єднання по будівництву гаражів в гаражному комплексі № 24" про припинення юридичної особи.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що відповідач з 11.02.2013 р. не подавав податкової звітності, що є підставою в порядку п.2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" про припинення юридичної особи.
Суд ухвалою від 21 січня 2015 р., відкрив скорочене провадження у цій справі і запропонував відповідачу у десятиденний строк з дня отримання ухвали подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду.
Проте, на час розгляду справи відповідачем не подано до суду заперечення проти позову та документів на їх підтвердження чи заяви про визнання позову, оскільки документи, які були направлені судом на його адресу були повернуті без вручення адресату.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідач був зареєстрований Новобузькою районною державною адміністрацією 28.08.2009 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок, організацій роботодавців, їх об'єднань), політичних партій, державних органів та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.
Порядок реєстрації, діяльності та припинення громадських організацій закріплений в Законі України "Про громадські об’єднання".
Відповідно до ч. 1 ст. 25 зазначеного закону припинення діяльності громадського об'єднання здійснюється:
1) за рішенням громадського об'єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об'єднання, шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об'єднання такого самого статусу;
2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.
Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України «Про громадські об’єднання» громадське об'єднання може бути заборонено судом за позовом уповноваженого органу з питань реєстрації в разі виявлення ознак порушення громадським об'єднанням вимог статей 36, 37 Конституції України, статті 4 цього Закону. Заборона громадського об'єднання має наслідком припинення його діяльності у порядку, встановленому цим Законом, та виключення з Реєстру громадських об'єднань.
Таким чином, Законом визначений особливий порядок припинення юридичної особи громадської організації, а саме визначені підстави примусового припинення громадської організації, суб’єкти, що уповноважені звертатися до суду з позовними вимогами про заборону громадського об’єднання тощо.
На підставі аналізу правових норм, суд дійшов висновку, що органи державної податкової служби не уповноважені на звернення до суду з відповідними позовними вимогами щодо заборони громадського об’єднання, не подання податкової звітності протягом року за даним позовом не може бути підставою для припинення юридичної особи громадської організації в порядку ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", а відтак позовні вимоги не належать задоволенню.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості (частина 1 статті 11 КАС).
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 128, 158, 160, 161, 183-2 КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А. П. Єнтіна