Постанова № 4289300, 14.07.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2009
Номер справи
2а-20834/09/1270
Номер документу
4289300
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія № 6.6.5

  

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

  14 липня 2009 року Справа 2а-20834/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С.

при секретарі судового засідання Шибаєвій Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Підприємства Петровської виправної колонії № 24 управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 39126,88 грн. (тридцять дев'ять тисяч сто двадцять шість гривень 88 копійок),

За участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1, довіреність від 08.01.2009 року НОМЕР_1

від відповідача: ОСОБА_2, довіреність від 09.04.2009 року, -

В С Т А Н О В И В :

5 березня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Підприємства Петровської виправної колонії № 24 управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 39126,88 грн.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення щодо суті спору, просив суд задовольнити вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на пропущення позивачем строку для звернення за захистом прав, свобод та інтересів.

Суд, вислухавши думку сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Петровська виправна колонія управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області № 24, розташована за адресою: Луганська область, м. Петрівське, вул. Мічуріна, 30, з 20.09.1999 року знаходиться на облік в Державній податковій інспекції м. Красний Луч Луганської області за № 0479, про свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 09.02.2009 року № 126.

З 14.04.2008 року по 02.06.2008 року співробітниками ДПІ м. Красний Луч Луганської області було проведено виїзну планову документальну перевірку фінансово-господарської діяльності з питань дотримання Підприємством Петровської виправної колонії № 24 управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Луганській області вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2005 року по 31.12.2007 року.

 В результаті проведення перевірки встановлено порушення відповідачем п. 2.7 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого Постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637, а саме: перевищення ліміту залишку готівки в касі.

Згідно п. 2.7 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого Постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637 (далі - Положення) виходячи з потреби прискорення обігу готівкових коштів і своєчасного їх надходження до кас банків для підприємств, що здійснюють операції з готівкою в національній валюті, установлюються ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) відповідно до вимог глави 5 цього Положення.

Відповідно до п. 2.8 Положення підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки.

Згідно п. 7.3 Положння відповідальність за дотримання порядку ведення операцій з готівкою покладається на підприємців, керівників підприємств. Особи, які винні в порушенні порядку ведення операцій з готівкою, притягуються до відповідальності в установленому законодавством України порядку.

У разі виявлення порушень установленого порядку ведення операцій з готівкою органи державної податкової служби України застосовують до порушників штрафні санкції на підставі подання органів контролю згідно з законодавством України.

Позивачем 09.06.2008 року за результатами перевірки складено акт № 398/23-08680371 про результати виїзної планової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності з питань дотримання Підприємством Петровської виправної колонії № 24 управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Луганській області вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2005 року по 31.12.2007 року.

Державною податковою інспекціє у м. Красний Луч Луганської області за результатами розгляду матеріалів перевірки винесено рішення про застосування до Підприємства Петровської виправної колонії № 24 управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області штрафних (фінансових) санкцій за порушення Положення про ведення касових операцій в національній валюті України на суму 39126,88 грн. Зазначене рішення було направлене на адресу відповідача поштою та отримано 17.06.2008 року, що підтверджується відміткою на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

 Відповідно до п. 6.5 Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 р. N 110 (далі - Інструкція), у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Штрафні санкції, визначені підпунктами 6.2, 6.5 Інструкції, застосовуються органами державної податкової служби на підставі рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, складання та надсилання (вручення) яких здійснюється у порядку, передбаченому Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженим, наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 N 253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за № 567/5758 (із змінами та доповненнями).

Судом встановлено, що відповідно до положень ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року N 436/95, у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: зокрема, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Статтею 2 зазначеного Указу визначено, що штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача стосовно пропущення позивачем строку звернення до суду за захистом своїх законних прав, свобод та інтересів з наступних підстав.

Згідно ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Оскільки правопорушення було виявлено 09.06.2008 року, про що свідчить відповідний акт № 398/23-08680371, а позовна заява до суду надійшла 05.03.2009 року, суд вважає, що позивач не пропустив річний строк звернення до адміністративного суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів.

Таким чином, позовні вимоги, щодо стягнення з відповідача застосованих штрафних (фінансових) санкцій за виявлені правопорушення, знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Підприємства Петровської виправної колонії № 24 управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 39126,88 грн. (тридцять дев'ять тисяч сто двадцять шість гривень 88 копійок) задовольнити.

Стягнути з Підприємства Петровської виправної колонії № 24 управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області до державного бюджету України суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 39126,88 грн. (тридцять дев'ять тисяч сто двадцять шість гривень 88 копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ Т.С. УШАКОВ