ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2015 р.м.ОдесаСправа № 522/17551/14-а
Категорія: 10.3 Головуючий в 1 інстанції: Кравчук Т.С.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого Золотнікова О.С.,
суддів Димерлія О.О. та Осіпова Ю.В.,
при секретарі Мадюді В.В.,
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 06 листопада 2014 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (далі ДПСП ОМР) про визнання протиправною бездіяльності та стягнення недоплаченої разової грошової допомоги до 5 травня 2014 року в розмірі 3950 грн..
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначав, що він, як ветеран війни - учасник бойових дій, на підставі ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» має право на отримання щорічної грошової допомоги до 5 травня в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком. Однак за 2014 рік зазначена допомога була нарахована та виплачена відповідачем у меншому розмірі.
Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 06 листопада 2014 року відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог.
Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, позивач в апеляційній скарзі зазначає, що судом першої інстанції при вирішенні справи порушено норми матеріального та процесуального права, а саме ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На думку апелянта, розмір допомоги, встановлений зазначеною статтею Закону, є пріоритетним по відношенню до розміру, визначеного Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік». Крім того, при розгляді справи судом необґрунтовано відхилено заяву позивача про відвід судді. У зв'язку з викладеним в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції з винесенням нової постанови про задоволення позовних вимог.
В запереченнях на апеляційну скаргу представник відповідача просить залишити оскаржене судове рішення без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, виступ позивача в підтримку апеляційної скарги, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є ветераном війни - учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1
Позивачу у 2014 році була виплачена щорічна грошова допомога до 5 травня, як учаснику бойових дій, в розмірі 795 грн..
Вирішуючи справу, суд першої інстанції обґрунтовано виходив з того, що Департамент праці та соціального політики Одеської міської ради правомірно у 2014 році виплатив позивачу щорічну разову грошову допомогу до 5 травня у розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2014 року № 102 «Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».
Так, відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (в редакції до 28 грудня 2007 року) щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.
Згідно частинам 1 та 4 ст. 17-1 названого Закону вказану виплату здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, через відділення зв'язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання. Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
Однак, п. 6-7 «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» установлено, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2014 року № 102 «Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» установлено, що у 2014 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій здійснюється у розмірі 795 гривень.
Вказані положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2014 року № 102 «Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» неконституційними не визнавались, а тому є обов'язковими для виконання органами державної влади.
Як встановлено матеріалами справи, Департаментом праці та соціальної політики Одеської міської ради у 2014 році виплачено позивачу разову грошову допомогу до 5 травня у розмірі 795 грн., тобто у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України на 2014 рік.
За таких даних, висновок суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про стягнення з відповідача разової грошової допомоги до 5 травня як ветерану війни - учаснику бойових дій у розмірі, встановленому ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», є правильним.
Апеляційний суд відхиляє доводи апелянта щодо необґрунтованого відхилення судом першої інстанції заяви позивача про відвід судді, оскільки по справі невстановлені обставини, що відповідно до ст. 27 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відводу судді, під головуванням якого розглянуто справу в місцевому суді.
Враховуючи, що судом першої інстанції повно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову місцевого суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Приморського районного суду м. Одеси від 06 листопада 2014 року - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.
Повний текст ухвали складено 23 лютого 2015 року.
Головуючий:
Судді: