УХВАЛА
про закриття провадження у справі
23 лютого 2015 року Справа № 803/39/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,
за участю представника позивача Богдан А.Ю.,
представника відповідачів Мельничука М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та рішення,
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" звернулося з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року та рішення №1509/10/03-20-10-23-06 від 19.12.2014 року.
31 січня 2015 року представником відповідача Головного управління ДФС у Волинській області заявлене клопотання про закриття провадження у справі в частині визнання протиправним та скасування рішення про результати розгляду первинної скарги №1509/10/03-20-10-23-06 від 19.12.2014 року з тих підстав, що зазначене рішення не є правовим актом, що породжує настання правових наслідків для позивача, а за таких підстав, спір в цій частині не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача проти задоволення клопотання заперечив, оскільки рішення про результати розгляду скарги є актом індивідуальної дії, що створює для позивача певні правові наслідки.
Представник відповідачів в судовому засіданні клопотання про закриття провадження у справі в частині визнання протиправним та скасування рішення про результати розгляду первинної скарги №1509/10/03-20-10-23-06 від 19.12.2014 року підтримав.
Заслухавши думку учасників процесу, суд приходить до наступних висновків.
Як вбачається із змісту позовних вимог та не заперечується сторонами, Дочірнє підприємство "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" оскаржено в адміністративному порядку податкове повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року.
За наслідками адміністративного оскарження Головним управлінням ДФС у Волинській області винесене рішення про результати розгляду первинної скарги №1509/10/03-20-10-23-06 від 19.12.2014 року, яким оскаржуване податкове повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" без задоволення.
Разом з тим, провадження у справі в частині визнання протиправним та скасування рішення про результати розгляду первинної скарги №1509/10/03-20-10-23-06 від 19.12.2014 року підлягає закриттю з наступних підстав.
Адміністративне судочинство згідно з ч.1 ст.2 КАС України спрямоване на захист прав, свобод та інтересів осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень зі сторони суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Під рішенням суб'єкта владних повноважень у контексті положення п.1 ч.2 ст.17 КАС України необхідно розуміти нормативно-правові акти та правові акти індивідуальної дії.
Правовим актом індивідуальної дії є виданий суб'єктом владних повноважень офіційний письмовий документ, прийнятий на виконання нормативно-правового акта, дію якого поширено на конкретних осіб та/або які стосуються конкретної ситуації і є актами одноразового застосування норм права.
При цьому, суд зазначає, що рішення про результати розгляду скарги не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії, оскільки не створює для позивача юридичних прав та обов'язків.
Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення про результат розгляду скарги не є рішенням суб'єкта владних повноважень (нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії), а тому не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 157, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за адміністративним позовом Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та рішення, в частині визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДФС у Волинській області №1509/10/03-20-10-23-06 від 19.12.2014 року про результати розгляду первинної скарги, закрити.
Повторне звернення з тією самою позовною вимогою в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлено 28 лютого 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю.Ю. Сорока