РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" лютого 2015 р. Справа № 924/808/14
Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючої судді Коломис В.В.
суддів Гудак А.В.
суддів Крейбух О.Г.
при секретарі судового засідання Величко К.Я.
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Головного Управління Міндоходів у Хмельницькій області на ухвалу господарського суду Хмельницької області від 23.01.15 р.
у справі № 924/808/14 (суддя Грамчук І.В. )
за заявою Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Головного Управління Міндоходів у Хмельницькій області
до Публічного акціонерного товариства "Хмельницький цукровий завод"
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
апелянта - Паукова А.П. (довіреність №603/9/22-25-10 від 14.01.2015р.);
боржника - Кисляков В.В. (довіреність б/н від 02.06.2014р.).
Судом роз'яснено представникам сторін права та обов'язки, передбачені ст.ст.20, 22 ГПК України. Клопотання про технічну фіксацію судового процесу не поступало.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 23.01.2015 року у справі №924/808/14 заяву (вх. № 05-06/25/15 від 17.01.2015р.) Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ Міндоходів у Хмельницькій області про зменшення грошових вимог до ПАТ "Хмельницький цукровий завод" на суму 532 816 грн. 53 коп. повернуто заявнику.
Не погоджуючись з прийнятою судом першої інстанції ухвалою, ДПІ у м. Хмельницькому звернулася до Рівненського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу місцевого господарського суду скасувати, справу направити на новий розгляд до господарського суду Хмельницької області.
Обгрунтовуючи свої вимоги апелянт посилається на порушення господарським судом Хмельницької області норм матеріального права, а також на невідповідність висновків, викладених в ухвалі місцевого суду, обставинам справи.
ПАТ "Хмельницький цукровий завод" у відзиві на апеляційну скаргу вважає оскаржувану ухвалу місцевого господарського суду законною та обгрунтованою, а тому просить залишити її без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Безпосередньо в судовому засіданні представники сторін повністю підтримали вимоги та доводи, викладені в апеляційній скарзі та у відзиві на неї.
Колегія суддів, заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що у задоволенні вимог апеляційної скарги слід відмовити, ухвалу місцевого господарського суду - залишити без змін.
При цьому колегія суддів виходила з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Хмельницької області від 16.10.2014 року, залишеною без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 11.11.2014 року, порушено провадження у справі № 924/808/14 (суддя Радченя Д.І.) про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Хмельницький цукровий завод", визнано вимоги ініціюючого кредитора ДПІ у м. Хмельницькому в сумі 532 816,53 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Мирутенка М.М.
Постановою Вищого господарського суду України у справі № 924/808/14 від 16.12.2014 року касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Хмельницький цукровий завод" задоволено; постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 11.11.2014р. та ухвалу господарського суду Хмельницької області від 16.10.2014р. - скасовано, а справу № 924/808/14 передано на розгляд до господарського суду Хмельницької області.
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 23.01.2014 року (при новому розгляді) в порушенні провадження у справі №924/808/14 за заявою Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ Міндоходів у Хмельницькій області про визнання банкрутом публічного акціонерного товариства "Хмельницький цукровий завод" - відмовлено (т.1 а.с.150).
При цьому, в межах справи № 924/808/14 на адресу господарського суду Хмельницької області в зв'язку з оприлюдненням 17 жовтня 2014р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства "Хмельницький цукровий завод" (згідно ухвали господарського суду Хмельницької області від 16.10.2014 року) надійшла заява (вх. № 05-06/1052/14 від 13.11.2014р.) Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ Міндоходів у Хмельницькій області з грошовими вимогами до ПАТ "Хмельницький цукровий завод" на суму 1 213 920 грн. 98 коп.
В подальшому, ініціюючий кредитор звернувся із заявою (вх. №05-06/25/15 від 17.01.2015р.) про зменшення грошових вимог до ПАТ "Хмельницький цукровий завод" на суму 532 816 грн. 53 коп.
Слід зазначити, що порядок виявлення кредиторів та осіб, які мають бажання взяти участь у санації боржника у справі про банкрутство, визначено ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).
Зокрема, у відповідності до ч.1 ст.23 Закону про банкрутство конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Згідно ст.24 Закону господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви. Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 23 цього Закону.
Враховуючи викладене та зважаючи на те, що оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про порушення провадження у справі про банкрутство боржника - публічного акціонерного товариства "Хмельницький цукровий завод" було здійснено у справі № 924/808/14 за ухвалою господарського суду Хмельницької області від 16.10.2014р., яку в подальшому постановою Вищого господарського суду України у справі № 924/808/14 від 16.12.2014р. скасовано, з огляду на відмову в порушенні провадження у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства "Хмельницький цукровий завод" за заявою Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ Міндоходів у Хмельницькій області місцевий господарський суд прийшов до правильного висновку про повернення заяви з грошовими вимогами заявнику в порядку ст.ст. 63, 86 ГПК України.
Відповідно до ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Натомість, скаржником не подано судовій колегії належних та достатніх доказів, які стали б підставою для скасування ухвали місцевого господарського суду. Посилання скаржника, викладені в апеляційній скарзі, колегія суддів вважає безпідставними, документально необґрунтованими, такими, що належним чином досліджені судом першої інстанції при розгляді спору.
Враховуючи все вищевикладене в сукупності, колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду вважає, що ухвала господарського суду Хмельницької області ґрунтується на матеріалах і обставинах справи, відповідає нормам матеріального та процесуального права, а тому відсутні правові підстави для її скасування.
Керуючись ст.ст. 99,101,103,105,106 ГПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Головного Управління Міндоходів у Хмельницькій області - залишити без задоволення.
Ухвалу господарського суду Хмельницької області від 23.01.2015 року - залишити без змін.
2. Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуюча суддя Коломис В.В.
Суддя Гудак А.В.
Суддя Крейбух О.Г.