ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-996/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Шинкар Т.І.,
при секретарі - Фейдаш Х.М.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради про зобов'язання вчинення дій, а саме: сплатити штраф у розмірі 729 249,00 грн. в доход державного бюджету України , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради, в якому просить зобов'язати відповідача виконати постанову НОМЕР_1 від 18.09.2008 року а саме: сплатити штраф у розмірі 729 249,00 грн. в доход державного бюджету України. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскільки, будівельні роботи по будівництву навчального закладу першого ступеня у мікрорайоні ІНФОРМАЦІЯ_1 провадяться без дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням вимог ст.ст. 24, 29 «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000р. № 1699-III, а тому на відповідача накладено штраф за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 50% від вартості виконаних робіт, що становить 729 249,00 грн., що підтверджується актом проведення перевірки, протоколом про правопорушення і приписами від 25.07.2008р. та від 04.08.2008р.
Представник позивача в судовому засіданні позов уточнив, просить стягнути з відповідача до державного бюджету України 729 249,00 грн. за реквізитами вказаних у постанові НОМЕР_1 від 18.09.2008 року.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причини неявки не повідомив, належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Заперечень на позов не подав.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст. 71 КАС України.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 02 червня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.
Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Суд встановив, що Управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради є замовником проведення реконструкції навчального закладу першого ступеня у мікрорайоні ІНФОРМАЦІЯ_1, будівельні роботи виконує ЗАТ “Електробуд”, авторський нагляд здійснює Державне підприємство “ІНФОРМАЦІЯ_2”. Реконструкція здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №647 від 02.07.2004р.
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області проведено планову перевірку дотримання вимог містобудівельного законодавства виявлено, що дозвіл на виконання будівельних робіт дійсний до 31.12.2006 року, акти прихованих робіт не підписані представниками авторського нагляду, про що складено акт від 22.07.2008р.
Згідно Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, затвердженого Начальником Державної аржутектурно-будівельної інспекції, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області має, зокрема, право в установлених законом випадках проводити перевірку об'єктів будівництва щодо дотримання вимог законодавства, з питань, що належить до її компетенції; давати приписи щодо усунення фактів порушень вимог законодавства, державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов; складати протоколи та розглядати справи про правопорушення, пов'язані з недодержанням державних стандартів, норм і правил під час проектування і будівництва.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V вiд 05.04.2007 планові заходи здійснюються відповідно до річних або квартальних планів, які затверджуються органом державного нагляду (контролю) до 1 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.
Згідно ст.7 зазначеного Закону за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт. На підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, який є обов'язковим для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.
Результати перевірки закріплено у протоколі про правопорушення у сфері містобудування і приписах від 25.07.2008р. та від 04.08.2008р. в яких вказано на порушення Положення «Про надання дозволу на виконання будівельних робіт», затвердженого наказом Держбуду України від 05.12.2000р. за №273, що є підставою накладення на відповідача - Управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради штрафу у розмірі 50% від вартості виконаних робіт.
Однак, приписи позивача були залишені без належного реагування з боку відповідача, зокрема не було скеровано довідку форми № КБ-3 про вартість виконаних підрядних робіт.
Згідно зпиту інспекції ДАБК у Львівській області від 25.07.2008 року про надання документації відповідачем були подані довідки форми № КБ-3 про вартість виконаних підрядних робіт, згідно яких витрати коштів на будівельні роботи становили 1458498 грн.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» № 208/94-ВР від 14.10.1994 р. підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.
На підставі наведеного, позивачем було здійснено розрахунок розміру штрафу, який склав 50% вартості будівельних робіт, а саме 729 249,00 грн.= 1458468 грн. х 0,5 а також винесено постанову про накладення штрафу за порушення у сфері містобудування від 18.09.2008р., яка була належним чином надіслана та отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення №44.
Відповідно до ст.24 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000р. № 1699-III фізичні та юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво об'єктів містобудування на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи користування, зобов'язані отримати від виконавчих органів відповідних рад, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, у разі делегування їм таких повноважень відповідними радами, дозвіл на будівництво об'єкта містобудування (далі - дозвіл на будівництво). Дозвіл на будівництво об'єкта містобудування не дає права на початок виконання будівельних робіт без одержання відповідного дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції України або її територіальних органів.
Відповідно до ст.29 Закону № 1699 дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які ведуть реєстр наданих дозволів. Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.
Відповідно до п.10-11 Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №244 від 06.04.1995р. підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності. Копія документа про сплату штрафу надсилається інспекції, яка його наклала. У разі несплати штрафу в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду.
Доказів оплати штрафу чи заперечень на позов відповідач суду не представив, а тому суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача грунтуються на законі, підтверджені матеріалами справи, доведені у судовому засіданні, і тому слід стягнути з Управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради (юридична адреса: АДРЕСА_1, НОМЕР_2) штраф у розмірі 729 249,00 грн. до державного бюджету Сихівського району м.Львова (м.Львів, ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 26360233, р/р 31114106700008, код 21081100) .
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адмінстративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Управління капітального будівництва та інфраструктури Львівської міської ради (юридична адреса: АДРЕСА_1, НОМЕР_2) штраф у розмірі 729 249,00 грн. до державного бюджету Сихівського району м.Львова (м.Львів, ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 26360233, р/р 31114106700008, код 21081100).
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 10.06.2009 року.
Суддя /підпис/ Шинкар Т.І.
З оригіналом згідно
Суддя Шинкар Т.І.