Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
19 лютого 2015 р. Справа № 820/1628/15 Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши у приміщенні суду в м. Харкові матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, управління соціального захисту населення Новопсковської районної державної адміністрації Луганської області, управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 в якому просить суд:
1. визнати протиправним та скасувати рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України від 16 жовтня 2014 року, оформлене протоколом № 79, в частині визнання безпідставним видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2(1) та визнання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3, як такому, що виконував роботи у зоні відчуження в 1987 році від 1 до 14 календарних днів;
2. зобов'язати Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України повторно розглянути питання про правомірність видачі ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2(1);
3. визнати неправомірними дії управління соціального захисту населення Новопсковської пайошіої державної адміністрації Луганської області по вилученню у мене посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС серії НОМЕР_1 с та вкладки до посвідчення НОМЕР_2 с виданих Луганською обласною адміністрацією;
4. зобов'язати управління соціального захисту населення Новопсковської районної державної адміністрації Луганської області повернути мені посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС серії НОМЕР_1 с та вкладки до посвідчення НОМЕР_2 с виданих Луганською обласною адміністрацією;
5. скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області від 20 січня 2015 року про припинення виплати пенсії, призначену згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
6. зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області з 20 січня 2015 року відновити виплату пенсії призначену згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Суд, відповідно до вимог частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали на наявність та відсутність підстав для повернення позовної заяви, залишенні її без розгляду чи відмови у відкриті провадження в адміністративній справі, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України встановив наступне.
Як вбачається адміністративного позову та матеріалів позивачем оскаржуються також рішення суб'єкта владних повноважень з припинення виплати позивачу пенсії та зобов'язання суб'єкта владних повноважень у зв'язку з цим вчинити певні дії.
Згідно ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
За правилами ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України під адміністративними судами вважаються як окружні адміністративні суди, так і місцеві загальні суди.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Частиною 2 цієї ж статті визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, 1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням; 3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Отже, з позовними вимогами про оскарження дій суб'єкта владних повноважень з припинення виплати позивачу пенсії та зобов'язання суб'єкта владних повноважень у зв'язку з цим вчинити певні дії, позивачу належить звернутися до місцевого загального суду як адміністративного суду із врахуванням вимог територіальної підсудності.
Пунктом 6 ч. 3. ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду, то позовна заява повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. , 107, 108, 165, 185, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 в частині скасування рішення управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бадюков Ю.В.