Ухвала суду № 42786813, 10.02.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.02.2015
Номер справи
2-а-457/08/1570
Номер документу
42786813
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 лютого 2015 р.м.ОдесаСправа № 2-а-457/08/1570

Категорія: 8.3.13 Головуючий в 1 інстанції: Левчук О. А.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в складі:

Судді доповідача - Потапчука В.О.

суддів - Жук С.І.

- Семенюка Г.В.

при секретарі - Алексєєвої Н.М.

за участю представника апелянта Державного підприємства «Куліндоровський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України - Сорочан О.С., Грищук І.І.

представника відповідача Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Межрегіонального Головного управління Міндоходів - Півнева А.В.

представника третіх осіб:

Управління Держземагенства у Комінтернівському районі Одеської області - Новіткевич С.М.

Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області - Тарановський Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу Державного підприємства «Куліндоровський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16 липня 2014 року по справі за адміністративним позовом Державного підприємства «Куліндоровський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Межрегіонального Головного управління Міндоходів, треті особи, що не заявляють самостійних вимог, Комінтернівська селищна рада Одеської області, Одеська міська рада, Головне управління Держземагенства в Одеській області, Управління Держземагенства у м. Одесі Одеської області, Управління Держземагенства у Комінтернівському районі Одеської області, Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області, Одеська регіональна філія ДП «Центр державного земельного кадастру», про скасування податкових повідомлень-рішень від 08.06.2007 року № 0000291620/0, від 15.08.2007 року № 0000291620/1, від 17.09.2007 року № 0000291620/2,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся з даним позовом до суду та в обґрунтування позовних вимог зазначає, що 08.06.2007 року СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі на підставі акта перевірки № 488/16-20/05519327/6 від 04.06.2007 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0000291620/0. 15.08.2007 року СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі за результатами розгляду первинної скарги винесено податкове повідомлення-рішення № 0000291620/1, а 17.09.2007 року СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі за результатами розгляду повторної скарги винесено податкове повідомлення-рішення № 0000291620/2 про визначення суми податкового зобов`язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) ДП «Куліндоровський КХП» за платежем «земельний податок з юридичних осіб», на загальну суму 63157,98 грн., у тому числі 42105,32 грн. - за основним платежем, 21052,66 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ДП «Куліндоровський КХП», керуючись Законом України № 2535-ХII, на підставі даних державного земельного кадастру, до 01.02.2006 року подав розрахунок земельного податку на 2006 рік до ДПІ у Комінтернівському районі та своєчасно і в повному обсязі сплачував його до бюджету, тому висновки СДПІ по роботі з ВВВ у м. Одесі про недоплату земельного податку, зроблені на підставі статистичних даних є безпідставні та не відповідають дійсності.

В зв`язку з чим позивач просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі від 08.06.2007 року № 0000291620/0; від 15.08.2007 року № 0000291620/1; від 08.06.2007 року № 0000291620/2.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 16 липня 2014 року відмовлено у задоволенні адміністративного позову.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції позивачем подано апеляційну скаргу у якій зазначено, що постанова ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права у зв'язку з чим апелянт просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги позивача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, який доповів зміст рішення, яке оскаржено, доводи апеляційної скарги, межі, в яких повинні здійснюватися перевірка рішення, встановлюватися обставини і досліджуватися докази, вислухавши думку учасників процесу, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу відхилити з наступних підстав.

Згідно ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Так, судом першої інстанції встановлено, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Одесі проведена планова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності з питань дотримання ДП «Куліндорівський КХП» вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2006 року по 31.12.2006 року. За результатами перевірки був складений акт від 04.06.2007 року № 488/16-20/05519327/6.

В акті перевірки зазначено, що перевіркою правильності нарахування та своєчасності сплати земельного податку за період, що перевірявся, з 01.01.2006 року по 31.12.2006 року встановлено, що ДП «Куліндорівський КХП» отримав Державний акт на право постійного користування землею від 17.10.2003 року № 1 за адресою: Куліндорівський промвузол, площа земельної ділянки складає 17,0490 га та відповідно до Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535-ХII (із змінами та доповненнями) - ДП «Куліндорівський КХП» є платником плати за землю.

На запит СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі від 15.05.2006р. № 2419/10/13-3.2/354 Міським управлінням земельних ресурсів листом від 30.05.2006р. №851-ДР (вх. № 406/9 від 26.06.2006р.) повідомлено, що згідно Державної статистичної звітності форми 6-Зем станом на 01.01.2006 року земельна ділянка за адресою: Куліндорівський промвузол знаходиться в адміністративно-територіальних межах м. Одеси.

Також на запит СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі від 30.05.2006 року № 3246/9/13-31.2/569 отримано відповідь від Одеської міської ради від 21.07.2006 року № 02-05/939-04, що ДП «Куліндорівський КХП» знаходиться у межах м. Одеси.

Крім цього на запит СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі від 21.08.2006 року № 7571/10/13-31.2/1476 Одеським обласним управлінням земельних ресурсів Держкомзему України повідомлено 15.09.2006 року (вихідний № 2-6-05/0103 від 11.09.2006 року), що згідно наданої інформації Одеського міського управління земельних ресурсів та Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів земельна ділянка, якою користується ДП «Куліндорівський КХП» згідно державної статистичної звітності з кількісного обліку земель форми 6-Зем «Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності» станом на 01.01.2006 року виключена із земель Комінтернівського району та включена до меж міста Одеси.

Згідно довідки Управління земельних ресурсів Одеської міської ради про визначення грошової оцінки земельної ділянки та ставки земельного податку № 10369 від 09.09.2003 року грошова оцінка земельної ділянки за 1 кв.м. складає 71.58 грн..

В акті перевірки зазначено, що виходячи з вищевикладеного сума земельного податку на 2006 рік становить 126 316, 04 грн. з розрахунку: 170490х(71,58х1,035)х1% = 126316,04 грн. на рік, де 1,035 - середньорічний індекс інфляції за 2005 рік.

Також в акті зазначено, що СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі проводилась невиїзна перевірка з питання повноти нарахування та сплати земельного податку у 2006 році ДП «Куліндорівський КХП» за період з 01.01.2006 року по 31.08.2006 рік в ході якої виявлено недоплату по земельному податку в сумі 84210,72 грн., та за результатами якої складено акт за № 380/13-31.2/05519327/62 від 06.10.2006 року та винесено податкове повідомлення-рішення № 00005413312/0 від 23.10.2006 р. на загальну суму 126486,08 грн., з яких 84210,72 грн. - сума податкового зобов`язання за основним платежем, а 42275,36 грн. - за штрафними санкціями. ДП «Куліндорівський КХП» не погодився з вказаним рішенням та оскаржив його у встановленому законодавством порядку.

При проведенні планової документальної перевірки за період з 01.09.2006 року по 31.12.2006 року донараховано земельного податку у сумі 42105,32 грн.(а.с.7-8 т.1).

Згідно з підпунктом «Б» п.п. 4.2.2. п.4.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-III із змінами та доповненнями на підставі акта перевірки № 488/16-20/05519327/6 від 04.06.2007 року встановлено порушення ст.. 13, ч.1 ст. 14 розділу 6 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.92 р. № 2535-ХII(у редакції Закону України від 19.09.96 р. № 378/96-ВР) із змінами та доповненнями, та п.п. 17.1.3 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-III, із змінами та доповненнями, СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі винесено податкове повідомлення-рішення від 08.06.2007 року № 0000291620/0, яким визначено суму податкового зобов`язання за платежем: земельний податок з юридичних осіб, 5013050100, в розмірі 63157,98 грн., у тому числі за основним платежем - 42105,32 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 21052,66 грн. (а.с.9 т.1).

На підставі акта перевірки № 488/16-20/05519327/6 від 04.06.2007 року та рішення про результати розгляду первинної скарги від 09.08.2007 року № 17058/10/25-00.21 винесено податкове повідомлення-рішення від 15.08.2007 року № 0000291620/1, яким визначено суму податкового зобов`язання за платежем: земельний податок з юридичних осіб, 5013050100, в розмірі 63157,98 грн., у тому числі за основним платежем - 42105,32 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 21052,66 грн. (а.с.10-13 т.1).

17.09.2007 року СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі на підставі акта перевірки № 488/16-20/05519327/6 від 04.06.2007 року та рішення про результати розгляду первинної скарги від 09.08.2007 року № 17058/10/25-00.21 та рішення про результати розгляду повторної скарги від 10.09.2007 р. № 22099/10/25-0007 винесено податкове повідомлення рішення від 17.09.2007 року № 0000291620/2, яким визначено суму податкового зобов`язання за платежем: земельний податок з юридичних осіб, 5013050100, в розмірі 63157,98 грн., у тому числі за основним платежем - 42105,32 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 21052,66 грн. (а.с.14-22 т.1).

При вирішенні питання суд першої інстанції дійшов висновку, що СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі податкове повідомлення-рішення від 08.06.2007 року № 0000291620/0, яким визначено суму податкового зобов`язання за платежем: земельний податок з юридичних осіб, 5013050100, в розмірі 63157,98 грн., у тому числі за основним платежем - 42105,32 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 21052,66 грн. прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений законодавством України; з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття вказаного податкового повідомлення-рішення, а тому даний адміністративний є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Колегія суддів вважає правильним такий висновок суду першої інстанції виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно ст. 14 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно ст. 17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до ст.20 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) платежі за землю зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.

Згідно ч. 4 ст. 17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) надміру сплачені суми податку підлягають поверненню платнику за його письмовою заявою або за його бажанням зараховуються до сплати податку за наступний рік.

З матеріалів справи колегія суддів вбачає, що згідно державного акту на право постійного користування землею серії II-Од № 000010 від 17.10.2003 року Державному підприємству «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів» надано у постійне користування 17,049 га землі для експлуатації та обслуговування комбінату хлібопродуктів.(а.с.23-25 т.1).

30.01.2006 року ДП «Куліндоровський КХП» було надано податковий розрахунок земельного податку до ДПІ в Комінтернівському районі Одеської області на 2006 рік, згідно якого загальна сума земельного податку на 2006 рік, яка підлягає сплаті за даними платника складає 7258,78 грн. та відповідно цього розрахунку земельний податок сплачувався позивачем до ДПІ в Комінтернівському районі Одеської області. (а.с.213-217 т.1).

Як вбачається з листа ДП «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів» № 46 від 20.01.2006 року, адресованого до СДПІ по роботі з ВПП в Одеській області, адміністрація підприємства доводить до відома, що відповідно до листа Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів № 13-02-14 від 20.01.2006 року земельна ділянка, якою користується ДП «Куліндорівський КХП», згідно річної статистичної звітності форми 6-ЗЕМ станом на 01.01.2006 року входить в межі Комінтернівського району Одеської області та у зв`язку з цим, починаючи з 01.01.2006 року земельний податок підприємство буде сплачувати до ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області

Колегія суддів вважає обґрунтованим посилання суду першої інстанції, що підставою для подачі позивачем податкового розрахунку на 2006 рік до ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області став саме цей лист Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів № 13-02-14 від 20.01.2006 року. Жодних інших доказів підтвердження цих даних з державного земельного кадастру на час подання звітності по земельному податку та його сплати до ДПІ в Комінтернівському районі Одеської області позивачем надано не було.

Колегія суддів з матеріалів справи також вбачає, що Постановою Верховної Ради України «Про зміну меж міста Одеси Одеської області» № 3064-III від 07.02.2002 року Верховною Радою України постановлено включити у межі міста Одеси Одеської області 46,0 гектара земель Усатівської сільради Біляївського району, 526,0 гектара земель Красносільської сільради, 361,0 гектара земель Крижанівської сільради Комінтернівського району, 329,0 гектара земель Авангардівської селищної ради, 1078,0 гектара Таїровської селищної ради Овідіопольського району, передати до відання Таїровської селищної ради Овідіопольського району 43,0 гектара земель міста Одеси і затвердити межі міста загальною площею 16242,0 гектара.

На виконання доручення Одеської обласної ради від 12.04.2002 року № Р-37-139, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 07.02.2002 року № 3064-III «Про зміну меж міста Одеси Одеської області» проведено встановлення в натурі межі міста Одеси по суміжності з Красносільською, Олександрівською, Фонтанською і Крижанівською сільськими радами Комінтернівського району Одеської області. Претензій при встановлені межі не заявлено. Межі погоджено і не викликають спірних питань, про що складено акт від 30 грудня 2002 року про встановлення в натурі межі м. Одеси по суміжності з Комінтернівським районом Одеської області та передачу межових знаків.

Колегія суддів зазначає, що відповідь на запит СДПІ по роботі з великими платниками податків у місті Одесі від 21.08.2006 року № 7571/10/13-31.2/1476 щодо територіальної приналежності земельної ділянки ДП «Куліндорівський КХП» надіслана на підставі інформації, наданої Одеським міським управлінням земельних ресурсів(лист від 05.09.2006 № 1196 № 1196-ДР) та Комінтернівським районним відділом земельних ресурсів(лист від 29.08.2006 № 13-01-142). А саме згідно листа Одеського міського управління земельних ресурсів від 05.09.2006 року № 1196-ДР відповідно до Постанови Верховної Ради України від 07.02.2002 року № 3064-III ДП «Куліндорівський КХП» , який розташований в межах Куліндорівського промвузла, входить до меж міста Одеси. Відповідно листа Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів від 29.08.2006 № 13-01-142) земельна ділянка, якою користується ДП «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів», згідно річної статистичної звітності форми 6-зем «Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами та видами економічної діяльності» станом на 01.01.2006 року виключена із земель Комітернівського району.(а.с.147-149 т. 2).

Колегія суддів вважає правильною позицію суду першої інстанції, що оскільки земельна ділянка ДП «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів» площею 17,049 га станом на 01.01.2006 року включена до меж міста Одеси, з урахуванням того, що згідно ст. 20 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII платежі за землю зараховуються до відповідних місцевих бюджетів, то відповідно до статті 17 цього Закону позивач повинен був подати звітність за 2006 рік за місцезнаходженням земельної ділянки до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі та сплачувати земельний податок до бюджету міста Одеси.

Також колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції, що оскільки ніякої інформації щодо зміни місцезнаходження земельної ділянки, на якій розташоване ДП «Куліндорівський КХП», від управління земельних ресурсів Одеської міської ради до ДП «Куліндорівський КХП» не надходило, тому у 2006 році ДП «Куліндорівський КХП» відповідно до вимог чинного законодавства своєчасно та в повному обсязі сплачував земельний податок до ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області є необґрунтованими, оскільки законодавство України, яке діяло на час спірних правовідносин, не передбачало обов`язку управління земельних ресурсів повідомляти про це землекористувачів.

Колегія суддів зазначає, що СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі за результатами позапланової невиїзної перевірки з питання повноти нарахування та сплати земельного податку у 2006 році ДП «Куліндорівський КХП» за період з 01.01.2006 року по 31.08.2006 року встановлено порушення позивачем ч.1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535-XII та визначено розмір суми недоплати за цей період, про що складено акт за № 380/13-31.2/05519327/62 від 06.10.2006 року та винесено податкове повідомлення-рішення № 00005413312/0 від 23.10.2006 р. на загальну суму 126486,08 грн., з яких 84210,72 грн. -сума податкового зобов`язання за основним платежем, а 42275,36 грн. - за штрафними санкціями, яке було отримано позивачем та оскаржено у встановленому законодавством порядку.

Позивачу на час проведення СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі виїзної планової документальної перевірки з питань дотримання Державним підприємством «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2006 року по 31.12.2006 року було відомо, що відповідно до інформації Одеського обласного управління земельних ресурсів (вих. № 26-05/0103 від 11.09.2006 року), земельна ділянка, якою користується ДП «Куліндорівський КХП» станом на 01.01.2006 року виключена із земель Комінтернівського району Одеської області та включена до меж міста Одеси.

Однак, колегегія суддів зазначає, що позивач податкову звітність до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі не надав, сплату земельного податку за період з 01.09.2006 року по 31.12.2006 року не здійснив, своїм правом, передбаченим ч. 4 ст. 17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII (в редакції, чинній на час спірних правовідносин), згідно якої надміру сплачені суми податку підлягають поверненню платнику за його письмовою заявою, не скористався.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) за порушення Закону України "Про плату за землю" платники несуть відповідальність, передбачену Земельним кодексом України та законами України.

Згідно ст.27 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Відповідно до п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000, № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(чинний на час спірних правовідносин) у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Таким чином, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції, що СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі за результатами планової документальної перевірки правомірно за період з 01.09.2006 року по 31.12.2006 року донараховано земельний податок у сумі 42105,32 грн.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 206,212,254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державного підприємства «Куліндоровський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16 липня 2014 року по справі за адміністративним позовом Державного підприємства «Куліндоровський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Межрегіонального Головного управління Міндоходів, треті особи, що не заявляють самостійних вимог, Комінтернівська селищна рада Одеської області, Одеська міська рада, Головне управління Держземагенства в Одеській області, Управління Держземагенства у м. Одесі Одеської області, Управління Держземагенства у Комінтернівському районі Одеської області, Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області, Одеська регіональна філія ДП «Центр державного земельного кадастру», про скасування податкових повідомлень-рішень від 08.06.2007 року № 0000291620/0, від 15.08.2007 року № 0000291620/1, від 17.09.2007 року № 0000291620/2,- залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.

Повний текст ухвали виготовлено 11 лютого 2015 р.

Суддя-доповідач: Потапчук В.О.

Судді: Жук С.І.

Семенюк Г.В.