У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 127/13602/14-а
Головуючий у 1-й інстанції: Вохмінова О. С.
Суддя-доповідач: Сушко О.О.
18 лютого 2015 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сушка О.О.
суддів: Залімського І. Г. Смілянця Е. С. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Мартинюк В.В.,
Представника позивача: ОСОБА_2
Представник відповідача: Клюса Т. В.
Предстанвик відповідача: Баюк О. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 25 грудня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області, УМВС України у Вінницькій області про зобов'язання до вчинення дії, перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В :
у червні 2014 року позивач звернувся до суду з адміністративни позовом до Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області, УМВС України у Вінницькій області про зобов`язання УМВС України у Вінницькій області повторно перерахувати грошове забезпечення та включити в нього 50% надбавку за виконання особливо важливих завдань, 35% доплату за службу в нічний час, місячну норму (1/12) щорічної допомоги на оздоровлення, 10% надбавку за режим секретності, а довідку направити в пенсійний орган. Зобов`язати ГУ ПФУ перерахувати по новим даним пенсію позивача, відшкодувати пенсійну недоплату за період з 01.01.2013 року по дату вступу в законну силу рішення суду, а пенсію в подальшому виплачувати з урахуванням змінених даних грошового забезпечення.
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 25 грудня 2014 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та постановити нове рішення, яким задоволити позов у повному обсязі, посилаючись на необґрунтованість судового рішення та порушення норм матеріального права.
В судовому засіданні представник позивача підтримав апеляційну скаргу
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивач був звільнений з органів внутрішніх справ 18.03.1992 року з посади старшого інспектора-чергового лінійного відділу внутрішніх справ на ст. Тернопіль. Відповідно до пенсійної справи загальна вислуга років для призначення пенсії складає 25 років 04 місяці 14 днів, про що був виданий розрахунок вислуги та наказ про звільнення від 31.03.1992 року.
Відповідно до пенсійної справи позивача № 8011484 пенсія призначена довічно на підставі постанови КМУ від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури грошового забезпечення»
01.07.2012 року пенсія була перерахована відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 року № 355 та на підставі довідки ВФЗБО від 07.06.2012 року. Основний розмір пенсії складає 70 % грошового забезпечення і складається з посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років (40%), надбавки за виконання особливо важливих завдань (48,2%), премії 17,5% .
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» встановлено новий порядок оплати праці працівників органів внутрішніх справ. Ця постанова, як зазначено у пункті 13, набирала чинності з дня втрати чинності указами Президента України, що визначають умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу державних органів, але не раніше ніж 1 січня 2008 року.
Пунктом 5 зазначеної постанови надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, військовослужбовцям органів (підрозділів) Державної прикордонної служби, Морської охорони, що безпосередньо забезпечують охорону ділянок кордону, здійснюють прикордонний контроль і пропуск через кордон, військовослужбовцям Служби безпеки, які безпосередньо здійснюють заходи, пов'язані з виконанням завдань державної безпеки, військовослужбовцям розвідувальних органів, які безпосередньо виконують функції з добування інформації, забезпечують та беруть участь у спеціальних заходах, спрямованих на підтримку національних інтересів, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу за виконання спеціальних завдань, пов'язаних з антитерористичною діяльністю, особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ, військовослужбовцям Служби безпеки за службу на посадах слідчих, особам рядового і начальницького складу підрозділів міліції громадської безпеки за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393», відповідно до частини третьої статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Кабінет Міністрів України, зокрема, затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Пунктом 3 Положення встановлено, що уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Пунктом 5 Порядку встановлено, що для перерахунку пенсій враховуються, зокрема:
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Оскільки на час проведення перерахунку пенсії - 01 липня 2012 року, за відповідною посадою, з якої був звільнений позивач, встановлено надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 48,2% та премія у розмірі 17,5 %, відповідач обґрунтовано підготував довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії з зазначенням саме таких даних.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги щодо виплати 35% надбавки за роботу в нічний час, а також 10% надбавки за режим секретності є безпідставними, оскільки ґрунтуються лише на припущеннях позивача, без підтвердження будь-якими доказами щодо чергувань позивача в нічний час, кількості таких чергувань і періодів тощо. Також позивачем не надано доказів допущення до роботи в режимі секретності.
Твердження представника позивача про те, що це очевидні факти і доведення не потребують, оскільки позивач перебував на посаді старшого інспектора-чергового лінійного відділу, і зрозуміло, що виконував роботу в нічний час, а також працював з документами із встановленням грифу секретності, суд не може прийняти як підставу для звільнення від доказування (ст. 72 КАС України).
Відомості, що містяться в довіднику Типових професійно-кваліфікаційних характеристик основних посад працівників МВС, затвердженого наказом МВС України від 24.03.2006 року № 301 відносно посади «старший інспектор», зокрема щодо виконання обов`язків по забезпеченню дотримання режиму секретності та контролю за збереженням державної таємниці є загальними до посади старшого інспектора і не є належним доказом виконання позивачем таких обов`язків.
Відносно позовних вимог щодо включення у довідку для пенсійного розрахунку допомоги на оздоровлення 1/12 частини, то суд вважає, що такі позовні вимоги також не підлягають задоволенню, оскільки постановою Ленінського райсуду м. Вінниці від 09.06.2011 року в задоволенні таких позовних вимог було відмовлено, а посилання на постанову КМУ № 273 від 17.07.2014 року «Про внесення зміни до п. 5 постанови КМУ від 07.11.2007 року № 1294» як на підставу для проведення перерахунку, є безпідставним.
Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних підстав.
На підставі наведеного судова колегія вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку, щодо задоволення заявлених вимог у спосіб, строках та межах визначених законом.
Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального права, які призвели до неправильного вирішення справи, тобто прийнята постанова відповідає матеріалам справи та вимогам закону і підстав для її скасування не має.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу ОСОБА_5 залишити без задоволення, а постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 25 грудня 2014 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 20 лютого 2015 року.
Головуючий Сушко О.О.
Судді Залімський І. Г.
Смілянець Е. С.