Постанова № 4277912, 10.02.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.02.2009
Номер справи
2а-8026/08/10
Номер документу
4277912
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

10.02.09Справа №2а-8026/08/10 17:19 м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.,

за участю представників сторін:

від позивача - Коновалова П.С., представник за довіреністю б/номеру від 12.11.2008 року,

від відповідача - не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим

до Закритого акціонерного товариства "Рестайл-Плюс"

про стягнення заборгованості по штрафним санкціям та пені,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 28 листопада 2008 року звернулось з адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим та просить стягнути з Закритого акціонерного товариства «Рестайл-Плюс» на користь позивача заборгованість по штрафним санкціям у сумі 25262 гривні 59 копійок та пені у розмірі 10933 гривні 51 копійка, а в загалі 36196 гривень 10 копійок.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією (поштове повідомлення - а.с.47), заперечення на позов до суду не надав.

Суд, приймаючи до уваги, ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, з врахуванням думки представника позивача, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві, наполягав на його задоволенні.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року (далі - Закон) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 64, абзацу 8 частини 3 статті 106 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 14 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" страхувальниками визнаються роботодавці - підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що Закрите акціонерне товариство "Рестайл-Плюс" (код ЄДРПОУ 33655432, юридична адреса: 97560, АР Крим, Сімферопольський район, с. Перове, вул. Шкільна, буд.9) зареєстровано Сімферопольською районною державною адміністрацією АР Крим 24 січня 2007 року, про що зроблено запис про державну реєстрацію за №11341230000001027 та дані внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (а.с.21), що підтверджено Довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) від 30.01.2007 року №56-69/49/242 (а.с.22), Статутом ЗАТ "Рестайл-Плюс", затвердженим 18 серпня 2006 року загальними зборами ЗАТ - протокол №4 (а.с.23-25).

Відповідно до Довідки Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим №05.3-5/3063 від 04.09.2008 року відповідач на вказану дату значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України; відомості про зміну юридичної адреси відсутні (а.с.20).

Судом встановлено, що ЗАТ "Рестайл-Плюс" зареєстровано як платник в Управлінні ПФУ в Сімферопольському районі АР Крим, у зв'язку з чим ЗАТ "Рестайл-Плюс" є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно з пунктами 4, 6 частини 2 статті 17 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески. Частиною 6 статті 20 даного Закону встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься відповідач, встановлений зазначеною нормою закону - один календарний місяць.

Відповідно до частини 10 статті 20 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій згідно пункту 6 частини 1 статті 64 даного Закону надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.

Відповідно до частини 13 статті 106 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.

Рішенням № 823 від 22 жовтня 2008 року "Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду" до ЗАТ «Рестайл-Плюс» застосовано стягнення штрафу у розмірі 44 гривні 18 копійок за затримку сплати страхових внесків до 30 календарних днів та нарахована пеня у розмірі 44 копійки за період з 21.07.2008 року по 22.07.2008 року (а.с.8).

Зазначене рішення було вручено відповідачу 24 жовтня 2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.11).

Рішенням № 824 від 22 жовтня 2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду до ЗАТ "Рестайл-Плюс" застосовано стягнення штрафу у розмірі 625 гривень 07 копійок за затримку сплати страхових внесків у строк до 90 календарних днів та нарахована пеня у розмірі 196 гривень 08 копійок за період з 20.03.2008 року по 31.07.2008 року (а.с.16).

Зазначене рішення було вручено відповідачу 24 жовтня 2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.19).

Рішенням № 825 від 22 жовтня 2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду, до ЗАТ "Рестайл-Плюс" застосовано стягнення штрафу у розмірі 24593 гривень 18 копійок за затримку сплати понад 90 календарних днів та нарахована пеня у розмірі 10736 гривень 99 копійок за період з 20.06.2007 року по 31.07.2008 року (а.с.12).

Зазначене рішення було вручено відповідачу 24 жовтня 2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.15).

Відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

- 10 відсотків своєчасно не сплачених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

- 20 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

- 50 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Розрахунок фінансових санкцій у разі несвоєчасної сплати страхових внесків здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, як встановлено абзацом 3 підпункту 9.3.2. пункту 9.3. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663.

Судом встановлено, що розрахунок штрафних санкцій позивачем здійснений відповідно до діючого законодавства, що підтверджується розрахунками фінансових санкцій та пені по особовому рахунку відповідача (а.с.9-10, 13-14, 17-18).

Таким чином, загальний розмір штрафних санкцій, який підлягає сплаті відповідачем за несвоєчасне перерахування страхових внесків за період з 20.06.2007 року по 07.11.2008 року складає 25262 гривні 59 копійок.

Відповідно до частини 1 статті 106 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобовязані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом. Згідно з частиною 8 статті 106 даного Закону одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Судом встановлено, що розрахунок пені позивачем здійснений на підставі чиних нормативно-правових актів, що підтверджується розрахунком фінансових санкцій та пені по особовому рахунку відповідача (а.с.9-10, 13-14, 17-18).

Таким чином, розмір пені, яка підлягає сплаті відповідачем за несвоєчасне перерахування страхових внесків за період з 20.06.2007 року по 07.11.2008 року складає 10933 гривні 51 копійка.

Цей факт також підтверджується розрахунком суми позовних вимог по стягненню заборгованості зі фінансових санкцій та пені на загальнообовязкове пенсійне страхування та штрафних санкцій станом на 07.11.2008 року з ЗАТ "Рестайл-Плюс", відповідно до якого відповідач має заборгованість за рішенням № 823 від 22.10.2008 року зі сплати штрафу в сумі 44 гривні 18 копійок та пені в сумі 44 копійки, всього - на суму 44 гривні 62 копійки; за рішенням № 824 від 22.10.2008 року зі сплати штрафу в сумі 625 гривень 07 копійок та пені в сумі 196 гривень 08 копійок, всього - на суму 821 грн.15коп.; за рішенням №825 від 22.10.2008 року зі сплати штрафу в сумі 24593 гривень 34 копійки та пені в сумі 10736 гривень 99 копійок - всього на суму 35330 гривень 33 копійки, на загальну суму 36196 гривень 10 копійок, в тому числі: штрафні санкції в сумі 25262 гривень 59 копійки та пеня в сумі 10933 гривень 51копійка.

Приймаючи до уваги, що у матеріалах справи не має відомостей про те, що позивачем заборгованість зі сплати фінансових санкцій та пені по страховим внескам в сумі 36196 гривень 10 копійок не погашена, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі в сумі 36196 гривень 10 копійок, а саме: сума штрафних санкцій в розмірі 25262 гривень 59 копійок та пеня у розмірі 10933 гривень 55 копійок.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування", п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за №64/8663, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому відповідно до частини 15 статті 106 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Крім того, згідно із частиною 12 статті 20 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобовязаннями, у тому числі із сплати податків та інших обовязкових платежів.

Таким чином, позовні вимоги Управління ПФУ в Сімферопольському районі АРК є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Судом 10 лютого 2009 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови, у повному обсязі постанову складено 13 лютого 2009 року.

Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Рестайл-Плюс" (97560, АР Крим, Сімферопольський район, с. Перове, вул. Шкільна, буд.9, код ЄДРПОУ 33655432, р/р 26009000131852 в АКБ "ЧБРР", м. Сімферополь, МФО 384577) на користь Управління Пенсійного фонду в Сімферопольському районі АР Крим на р/р 2560870447612 у КРУ ВАТ "Державний Ощадбанк України", м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 22259661 погоджену заборгованість з фінансових санкцій та пені в сумі 35161 (тридцять п'ять тисяч сто шістдесят одна) гривня 38 копійок, на р/р 2560870547613 у КРУ ВАТ "Державний Ощадбанк України", м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 22259661 погоджену заборгованість з фінансових санкцій та пені в сумі 1034 (одна тисяча тридцять чотири) гривні 72 копійки, всього на загальну суму 36196 (тридцять шість тисяч сто дев'яносто шість) гривень 10 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.