ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 лютого 2015 року № 813/8630/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Костецького Н.В.
за участю секретаря судового засідання Приймака С.І.
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Василенка В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Відділу Держземагенства у Жовківському районі Львівської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Відділу Держземагентства у Жовківському районі Львівської області, у якому просить:
-визнати протиправними дії Відділу Держземагентства у Жовківському районі Львівської області щодо відмови ОСОБА_3 в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення для будівництва та обслуговування автозаправної станції площею 0,4900 га, кадастровий номер 4622787900:32:000:0065 за адресою: Річківська сільська рада, Жовківський район, Львівська область;
-зобов'язати Відділ Держземагентства у Жовківському районі Львівської області погодити ОСОБА_3 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення для будівництва та обслуговування автозаправної станції площею 0,4900 га, кадастровий номер 4622787900:32:000:0065 за адресою: Річківська сільська рада, Жовківський район, Львівська область.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 11 грудня 2014 року відділом Держземагенства у Жовківському районі відмовлено ОСОБА_3 в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення земельної ділянки площею 0,4900 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065, яка розташована на території Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області. Відмова обґрунтована тим, що дана земельна ділянка згідно з довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та їх розподіл за власникаим земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем) та карти роздержавлення та приватизації земель, відноситься до земель пайового фонду. Позивач, вважає дії відповідача протиправними, щодо віднесення земельної ділянки площею 0,49 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065 до земель пайового фонду та відмову відповідача з цих підстав у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення земельної ділянки площею 0,4900 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065, яка розташована на території Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області. Зазначає, що 09.01.2014 року набув за договором дарування земельну ділянку площею 0,49 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065, яка знаходиться на території Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області (за межами населеного пункту). Право власності на вказану ділянку позивачем зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно серії ЕАР № 135660, цільове призначення земельної ділянки: ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер земельної ділянки: 462278900:32:000:0065, орган, що здійснив державну реєстрацію земельної ділянки: Відділ Держземагенства у Жовківькому районі. Вважає, що віднесення відповідачем земельної ділянки площею 0,49 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065 до земель пайового фонду з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва є протиправним, оскільки згідно з даними державного земельного кадастру цільове призначення даної земельної ділянки є ведення особистого селянського господарства. Крім цього, будь-які обмеження та сервітути щодо вказаної земельної ділянки в Державному земельному кадастрі - відсутні. Враховуючи наведені твердження просить суд задоволити позов.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду додаткові пояснення та письмові докази, просив суд позов задовольнити повністю з підстав зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позов заперечив, зокрема пояснив суду, що земельна ділянка, на частину якої позивачем розроблявся детальний план території, була надана ОСОБА_4 у приватну власність як земельна частка (пай) за розпорядженням голови Жовківської РДА №779 від 30.08.2002 року. У подальшому власником такої земельної частки (паю) було проведено її розподіл на дві ділянки та частину (кадастровий номер 4622787900:32:000:0065) відчужено. На даний час її власником є позивач. Однак, в будь-якому разі ділянка за кадастровим номером 4622787900:32:000:0065 була первинно надана як пайові землі та надалі віднесена й числиться як частина земель пайового фонду. При цьому, відповідач відзначає, що детальний план території спірної ділянки у майбутньому може бути складовою частиною проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земель, а тому його затвердження не допускається з огляду на вимоги п.15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України. У зв'язку з чим, відділ Держземагентства у Жовківському районі вважає правомірною відмову в затвердженні детального плану території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065 та просить у задоволенні відповідних вимог відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), є захист прав, свобод та інтересі фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів згідно з ч.2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо такі рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Судом встановлено, що 11 грудня 2014 року Відділом Держземагенства у Жовківському районі відмовлено ОСОБА_3 в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення земельної ділянки площею 0,4900 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065, яка розташована на території Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області.
Відділ Держземагенства у Жовківському районі свою відмову обґрунтовує тим, що дана земельна ділянка згідно з довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та їх розподіл за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем) та карти роздержавлення та приватизації земель, відноситься до земель пайового фонду.
Згідно матеріалів справи, 09 січня 2014 року ОСОБА_5 за договором дарування земельної ділянки посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрованого в реєстрі за № 37 передав ОСОБА_3 безоплатно у власність земельну ділянку площею 0,49 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065. Цільове призначення земельної ділянки: ведення особистого селянського господарства (згідно з Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-4600864812013 від 12.12.2013р. виданого Відділом Держземагентства у Жовківському районі). Згідно з даним Витягом обмеження та сервітути у використанні даної земельної ділянки, встановлені Порядком ведення державного земельного кадастру, не зареєстровані та відсутні.
Відповідно до вищевказаного правочину, ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 0,49 га на території Річківської сільської ради Жовківського району (за межами населеного пункту). Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності серії ЕАР № 135660. Цільове призначення земельної ділянки: ведення особистого селянського господарства. Кадастровий номер земельної ділянки: 4622787900:32:000:0065. Орган, що здійснив державну реєстрацію земельної ділянки: Відділ Держземагентства у Жовківському районі.
Згідно з витягом з державного земельного кадастру про земельну ділянку, земельна ділянка зареєстрована на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, в тому числі при поділі чи об'єднанні земельних ділянок від 28.08.2012 року, виконана суб'єктом господарювання ТОВ «Юридично-землевпорядна Фірма», І.Лех.
Крім цього судом встановлено, що позивач звернувся до Жовківської РДА з клопотанням від 16.01.2014 року про надання дозволу на розробку детального плану території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки. Розпорядженням Жовківської РДА №9 від 16.01.2014 року таке клопотання позивача було задоволено та надано ОСОБА_3 дозвіл на розробку детального плану території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки 0,49 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065 з ведення особистого селянського господарства на будівництво та обслуговування АЗС на території Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області (за межами населеного пункту).
Детальний план території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки 0,49 га з ведення особистого селянського господарства на будівництво та обслуговування АЗС на території Річківської сільської ради на замовлення Жовківської РДА було розроблено ТзОВ «Карпати Арх-Проект». Після розробки проекту детального плану території було проведено громадські слухання щодо такого детального плану, за результатами яких проект детального плану території був схвалений та вирішено скерувати його матеріали на затвердження до Жовківської РДА, що засвідчується відповідним протоколом громадських слухань від 01.04.2014 року.
13 листопада 2014 року Розпорядженням Жовківської районної державної адміністрації ОСОБА_3 затверджено детальний план території по зміні цільового призначення.
Судом встановлено, що первинно, 11 квітня 2014 року Жовківською районною адміністрацією відмовлено ОСОБА_3 в затвердженні детально плану території вищезазначеної земельної ділянки з тих підстав, що відповідна земельна ділянка відноситься до земель пайового фонду. ОСОБА_3 не погодився з таким рішенням Жовківської РДА та звернувся до суду.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 01 вересня 2014 року (яка набрала законної сили 28 жовтня 2014 року) позов ОСОБА_3 задоволено, визнано протиправними дії Жовківської районної державної адміністрації Львівської області щодо відмови позивачу в затвердженні детального плану території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки 0,49 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065 з ведення особистого селянського господарства на будівництво та обслуговування АЗС на території Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області (за межами населеного пункту) та зобов'язано Жовківську районну державну адміністрацію Львівської області затвердити ОСОБА_3 детальний план території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки 0,49 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065 з ведення особистого селянського господарства на будівництво та обслуговування АЗС на території Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області (за межами населеного пункту).
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Незважаючи на зазначені обставини встановлені у адміністративній справі № 813/4961/14 стороною у якій також був Відділ Держземагенства у Жовківському районі (відповідач по даній справі), останнім з цих самих підстав відмовлено позивачу в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення.
Не погоджуючись із висновком Відділу Держземагенства у Жовківському районі Львівської області від 11.12.2014 року №9423, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Звертаючись до адміністративного суду з вимогами про визнання протиправними дій відповідача, позивач скористався гарантованим Конституцією України правом на звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод.
Дане право закріплене і в ч.1 ст.6 Кодексу адміністративного суду України, в якій зазначено, що кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Крім того, відповідно до ст.2, п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо позивач вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав чи свобод.
Із наведених норм права випливає, що позивач на власний розсуд визначає чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.
Проте ці рішення, дія або бездіяльність у будь-якому випадку повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.
Надаючи юридичну оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст.ст. 193, ЗК України, ст. 1 Закону України «Про державний земельний кадастр» державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
Так, зокрема, згідно з Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 23 січня 2015 року № НВ-4601906112015 (а.с.103), встановлено, що земельна ділянка зареєстрована на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, в тому числі при поділі чи об'єднанні земельних ділянок від 27.08.2012 року, цільове призначення земельної ділянки зазначено - ведення особистого селянського господарства, будь-які обмеження чи обтяження щодо зазначеної земельної ділянки не зареєстровані.
Згідно з ч. ст. 186-1 ЗК України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.
Частинами 5 та 6 вищезазначеної норми встановлено, що органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері. Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
Отже, відмова відповідача у погодженні проекту землеустрою щодо земельної ділянки площею 0,49 га з кадастровим номером 4622787900:32:000:0065 з тих підстав, що вона відноситься до земель пайового фонду з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва є протиправною, оскільки згідно з даними державного земельного кадастру цільове призначення даної земельної ділянки є ведення особистого селянського господарства, будь-які обмеження та сервітути щодо вказаної земельної ділянки в Державному земельному кадастрі - відсутні, у зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що відповідач був зобов'язаний погодити ОСОБА_3 зазначений проект землеустрою відповідно до ст. 186-1 ЗК України.
Суд відзначає, що у відповідності до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відділ Держземагенства у Жовківському районі, як суб'єкт владних повноважень, упродовж розгляду даної справи не надав до суду достатніх і беззаперечних доказів в обґрунтування правомірності своїх дій та рішень, і ним не було повністю спростовано доводів позивача.
Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Аналізуючи чинне законодавство та обставини справи, суд приходить до висновку, що суб'єкт владних повноважень - Відділ Держземагенства у Жовківському районі - відмовивши у погодженні проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення та не погодивши його у встановлені законом строки та порядку не дотримався принципу верховенства права з урахуванням вимог чинного законодавства України та передбачених ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України принципів.
Підсумовуючи наведене, суд вважає, що спірний висновок відповідача не ґрунтується на вимогах закону.
Стосовно позовної вимоги щодо зобов'язання Відділу Держземагентства у Жовківському районі Львівської області погодити ОСОБА_3 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення для будівництва та обслуговування автозаправної станції площею 0,4900 га, кадастровий номер 4622787900:32:000:0065 за адресою: Річківська сільська рада, Жовківський район, Львівська область, суд зазначає наступне.
За своєю правовою природою повноваження відповідача щодо погодження проектів землеустрою є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.
Так, дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.
Отже, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.
Згідно Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги щодо зобов'язання Відділу Держземагентства у Жовківському районі Львівської області погодити ОСОБА_3 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення для будівництва та обслуговування автозаправної станції площею 0,4900 га є формою втручання в дискреційні повноваження відповідача.
Разом з цим, суд акцентує увагу на тому, що судове рішення в адміністративній справі має гарантувати повний та всебічний захист порушеного суб'єктивного права особи.
Зокрема, ч.2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У відповідності по п.10.3 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 7 від 20.05.2013 року «Про судове рішення в адміністративній справі» у разі визнання судом неправомірними дій чи бездіяльності відповідача суд може зобов'язати його вчинити чи утриматися від вчинення певних дій у спосіб, визначений чинним законодавством, яким може бути захищено/відновлено порушене право. Суд може ухвалити постанову про зобов'язання відповідача прийняти рішення певного змісту, за винятком випадків, коли суб'єкт владних повноважень під час адміністративних процедур відповідно до закону приймає рішення на основі адміністративного розсуду.
Згідно з ч. 2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
У зв'язку з наведеним, суд, з метою повного та всебічного захисту прав позивача, вважає за доцільне зобов'язати Відділ Держземагентства у Жовківському районі Львівської області погодити ОСОБА_3 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення для будівництва та обслуговування автозаправної станції площею 0,4900 га, кадастровий номер 4622787900:32:000:0065 за адресою: Річківська сільська рада, Жовківський район, Львівська область, з урахуванням висновків суду.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи, що відповідачем не подано до суду будь-яких доказів у спростування позовних вимог, а вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України понесені позивачем судові витрати (судовий збір) відшкодовуються йому за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст.7-14,17,18,49,51,158,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2.Визнати протиправними дії Відділу Держземагентства у Жовківському районі Львівської області щодо відмови ОСОБА_3 в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення для будівництва та обслуговування автозаправної станції площею 0,4900 га, кадастровий номер 4622787900:32:000:0065 за адресою: Річківська сільська рада, Жовківський район, Львівська область.
3.Зобов'язати Відділ Держземагентства у Жовківському районі Львівської області погодити ОСОБА_3 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення для будівництва та обслуговування автозаправної станції площею 0,4900 га, кадастровий номер 4622787900:32:000:0065 за адресою: Річківська сільська рада, Жовківський район, Львівська область.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 73 грн. 08 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повий текст постанови виготовлено 09 лютого 2015 року.
Суддя Костецький Н.В.