Постанова № 42703920, 10.02.2015, Чортківський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
10.02.2015
Номер справи
608/18/15-а
Номер документу
42703920
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2015 року Справа № 608/18/15-а

Номер провадження №2-а/608/14/2015

Чортківський районний суд Тернопільської області в складі :

головуючого судді Теслі О. П.

з участю секретаря Фаштиковської М.І.

представника відповідача Андрусик О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чорткові справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Чортківської міської ради Тернопільської області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

У січня 2015 року позивач ОСОБА_2 звернулася в суд з адміністративним позовом до Чортківської міської ради Тернопільської області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії.

В позові вона вказала, що 22 серпня 2014 року вона звернулася до Чортківської міської ради із заявою про виділення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку. У відповідь отримала лист від 01.09.2014 року з вимогою долучити графічні матеріали на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Вказує, що не могла надати графічні матеріали, оскільки дана інформація знаходиться у володінні та розпорядженні Чортківської міської ради. Вказує, що Чортківська міська рада проявила бездіяльність у формі неприйняття рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надання мотивованої відмови у його наданні.

Просить суд визнати незаконною бездіяльність Чортківської міської ради у формі неприйняття рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо неї ОСОБА_2 земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинку або надання мотивованої відмови у його наданні, та зобов'язати Чортківську міську раду вчинити певну дію у відповідності до закону, а саме надати мотивоване рішення Чортківської міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_2, земельної ділянки для будівництва та обслуговування буднику або надання мотивованої відмови у його наданні.

Представник відповідача Чортківської міської ради Андрусик О.І.. позов не визнає, заперечила проти позову, пояснила що клопотання позивача ОСОБА_2 не містило всіх необхідних документів а саме не містило графічних матеріалів, на яких зазначено бажане місце, а тому відповідь була надана листом з вказівкою про прийняте Чортківською міською радою рішення № 257 від 18 вересня 2014 року про тимчасове призупинення прийняття рішень на поточній сесії міської ради про виділення вільних від забудови земельних ділянок громадянам для індивідуального житлового будівництва крім учасників антитерористичної операції та учасників їх сімей на території Чорткова.

Заслухавши сторін у справі, повно і всебічно з'ясувавши обставини в адміністративній справі, підтвердженими тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд приходить до переконання, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних мотивів.

Судом встановлено, що позивач звернувся з клопотанням від 26.08.2014 року у виконавчий комітет Чортківської міської ради в порядку п. 6 ст. 118 ЗК України про отримання безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності.

01.09.2014 року Чортківською міською радою надано відповідь на клопотання з вказанням особі яка заявила клопотання додати графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

22.09.2014 року позивачем подано клопотання в якому ОСОБА_2 зазначила прохання про допомогу в оформленні графічних матеріалів із бажаним місцем розташування в межах земельних ділянок, виділених для даних цілей Чортківською міською радою.

10.10.2014 року відповідь на клопотання надана Чортківським міським головою Чортківської міської ради, листом з вказівкою про прийняте Чортківською міською радою рішення № 257 від 18 вересня 2014 року про тимчасове призупинення прийняття рішень на поточній сесії міської ради про виділення вільних від забудови земельних ділянок громадянам для індивідуального житлового будівництва крім учасників антитерористичної операції та учасників їх сімей на території Чорткова та повідомленням, про те, що ознайомитися з графічними матеріалами можливо ознайомитися на офіційному сайті державного агентства земельних ресурсів України в розділі Публічна кадастрова карта.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 12 Земельного Кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; організація землеустрою; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;

Згідно ч. 1 ст. 116 Земельного Кодексу України Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Згідно ч. 3 ст. 116 Земельного Кодексу України, безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 118 Земельного Кодексу України Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст.122 цього Кодексу. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Згідно ч. 2. ст. 118 Земельного Кодексу України рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Згідно ч. 6 ст. 118 Земельного Кодексу України Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно ч. 7 ст. 118 Земельного Кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Згідно ч. 1 ст. 122 Земельного Кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 71 КАС України обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Від відповідача не поступило доказів правомірності дій Чортківської міської ради при наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_2 земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинку або надання мотивованої відмови у його наданні.

Рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою або надання мотивованої відмови у його наданні повинне бути прийнято сесійно, на сесії Чортківської міської ради м. Чортків Тернопільської області в розумінні положень ст. 12, ч. 6 ст. 118 Земельного Кодексу України.

Судом встановлено що ненадання мотивованого рішення Чортківської міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_2 земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинку або надання мотивованої відмови у його наданні у строки передбачені законодавство є бездіяльністю, а тому позовні вимоги позивача є підставні і підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 19, 40, 55 Конституції України, ст.ст.12,118 Земельного кодексу України, ст.ст. 11,12, 71, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Чортківської міської ради у формі неприйняття рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинку або надання мотивованої відмови у його наданні ОСОБА_2.

Зобов'язати Чортківську міську раду вчинити певну дію у відповідності до закону, а саме надати мотивоване рішення Чортківської міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинку або надання мотивованої відмови у його наданні ОСОБА_2.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом 10-ти днів з дня отримання копії постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чортківський районний суд.

Суддя:/підпис/

Копія вірна

Постанова набрала законної сили "___" ______ 2015р.

Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи №608/18/15-а

Суддя: О. П. Тесля